www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

P.S. : Da mai beton ii fierul de calcat din fundal :)

 

Da, intr-adevar fierul ala de calcat chiar ca e tare acolo. :)

Pe un forum nemtzesc unu isi prezenta doua Ibanez-uri alaturi de 2 perechi de chiloti folosite, involuntar aparute langa chitari. :)

Edited by Fenrir
Link to comment
Share on other sites

Guest Ildest

:)

m-ai spart

cum dreaq pot fi folositi chilotii involuntar..........

mah, chiar ca mai ma multe de invatzat :)

 

 

malex , daca ai vedea un pic unde e pusa virgula aia ai observa ca involuntaru ala se lipeste la partea cu aparutul .... deci nu ai ce invata aci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na, ca am facut in sfarsit poza cu prima mea chitara electrica, cumparata in 3 Mai 1990. E un fel de "Strat" facut de Reghin.

 

M-am bagat chiar si cu dalta in ea, am modificat-o aproape cu totul. Sa fiu sincer, suna chiar beton cu doza aia DiMarzio Steve Morse care e acum pe ea. Corzile sunt putin cam sus (daca le mai cobor incep sa bazaie si ma enerveaza asta) si nu e prea comoda la mana.

 

Cu ea am tras 2 albume, Necroticism "Exces morbid" (1994) si Screaming Heads "Traind degeaba" (1996), mai multe demo-uri si am dat o gramada de concerte intre 1991 si 1997. Live am folosit-o ultima data in 2 concerte alaturi de Implant Pentru Refuz unde am cantat ca si invitat la 2 piese ("Drog" si "Nascut mort")

 

Una peste alta, e o chitara la care tin mult si nu as vinde-o niciodata, chiar daca nu e nici frumoasa, nici buna.

 

post-1237-1156002893_thumb.jpg Hm, daca ma gandesc bine, e chitara mea de Hardcore :)

Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat inca o tarfa... frumoasa tarfa... O cheama RG2550 :)

 

Prestige 5 piece Wizard maple/walnut neck

18mm 1st fret - 20mm 12th fret

430mm Radius rosewood fretboard

43mm nut width

Jumbo frets

Smoked mirror guard

Basswood body

Edge Pro trem

Guard mount p/u's

Dimarzio IBZ neck p/u

Dimarzio IBZ mid p/u

Dimarzio IBZ bridge p/u

Cosmo hardware

GK - Galaxy Black

 

si...... DOAMNE CUM SUNA...... si DOAMNE CUM ARATA.... So, she'll be my bitch from now :)

post-17-1156060155_thumb.jpg

post-17-1156060200_thumb.jpg

post-17-1156060297_thumb.jpg

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

Deoarece a fost "o ocazie", chitara e noua noutza, (atata doar ca de cand a stat in mag i-au ruginit corzile, pe care le voi schimba cum gasesc un magazin deschis :)).... cum spuneam, deoarece a fost o ocazie, pretul ramane secret, nu de alta dar risc sa scad piatza :).... anyway sunt foarte multumit de ea.... de mult visam la modelul asta si abia acum am reusit sa-l iau, desi nici nu mai speram la ea :)

Link to comment
Share on other sites

nu e warlock...sincer de la warlock am adaptat eu o forma...dar nu este aia originala repet este d idee modelul, am folosit nush c drac d lemn da e fff dur si greu k ceaiu.Am ramas profund dezamagit, sa seamana cu Virgo de la bc rich :):) si nu m-am uitat sau cva...dar shape-ul l-am botezat Tear(as in a rupe) Scarrab :)...as vrea sa o contruiesc pana la urma da la neck o sa fie dificil, dar nu imi fac probleme;))...forma dupa cum vedetzi arata k un scarabeu cu coditza aia...

Edited by skarbu
Link to comment
Share on other sites

Guest Xirallic

pot posta si eu inca 2-a poze cu noua achizitie? :( ii un ibanez S470. are 22 taste... un seymour duncan si 2-a DiMarzio.suna bine...zic eu ;)

 

si am uitat...mai am inca o chitara. am primit-o de ziua mea.canta singura ... ;):):):)

..faine scobitori ..buna inventie si scobitorile astea B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.