www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

new upgrade (doar estetic de data asta) la chitara "yahama" :D <Tree of Life>

 

in partea de jos n-a prea iesit, dar a fost prima data... a doua oara nu mai gresesc :D

 

Si cand te gandesti ca eu am vandut o chitara tocmai ca ma enerva tree of life inlay de pe grif, si ala era pus de fabrica

 

Nu comentez gusturile, dar executia este una foarte buna, felicitari pentru skills

Link to comment
Share on other sites

new upgrade (doar estetic de data asta) la chitara "yahama" :D <Tree of Life>

 

in partea de jos n-a prea iesit, dar a fost prima data... a doua oara nu mai gresesc :D

 

Desi prefer mai mult tree of life "pe cale naturala", n-a iesit rau, e tree of life custom-made :)... cu ce l-ai facut? Ce material ai lipit pe grif?

Link to comment
Share on other sites

@mike Kidlazy : am prelucrat o imagine luata de pe net si l-am scos la o cunostiinta pe o utilitara de decupat (habar n-am cum se cheama, e un fel de imprimanta care doar decupeaza) si materialul este de fapt o folie de reclama (poate fi lipita si pe tricouri), de culoarea argintie (pentru reflexie). Norocul meu a fost ca folia este autoadeziva, iar per total, ocupa foarte putin spatiu, asa incat abea se simte cu degetul ca este ceva lipit pe fretboard.

 

@EugenRo2001 : si eu as vrea un tree-of-life adevarat, dar preturile sunt cam exagerate, sau nu? :) oricum, avantajul la tree-of-life-ul meu este ca daca ma enerveaza, cu un cutter si putina atentie il dau jos fara nicio problema, sau pot lipi alte modele in viitor, cine stie :)

Edited by spike2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A venit mosul mai repede , chitarist de baie fiind (si pasionat de chitari) m-am ales cu un Les Paul si cu un Strat , , imbinarea neck -body s-a facut perfect neckul fiind de 55.5 mm - buzunarul corpului fiind taiat la aceasi dimensiune ( MIM). Finisajele sunt excelente , si dupa cum am surprins in poze arata pe masura. Neckul e din flamed maple , o singura bucata , radius 9.5 inch , mai am de reglat putin actiunea la baza nutului . Sarbatori fericite si vad ca mosul vine des cu instrumente in perioada asta.

 

2ppefdl.jpgrj0aq0.jpg344p6bo.jpg2upzajn.jpg339unv9.jpg

Edited by Jig
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Multumesc, de cateva ore ma tot joc cu ea, fac ce fac dar tot pe sounduri clean ajung , sunetul ala de single coil cu maple e de nedescris . Apropo , am dato pe flamed , ca si les paul e un vintage lemon drop achizitionat la recomandarea badiei Ramurel , corp mahon cu top flamed (real nu furnir). Daca sunt doritori sa faca teste (poate comanda si ei piese ) chitara se afla in Cj .

Link to comment
Share on other sites

@Deaf: urmeaza si screamul... stay tuned!

 

@TheZKD: sticker. Initial ma gandisem sa incerc sa pictez ceva pe ea, dar m-am razgandit, mai ales ca nu prea le am cu pensula... cata vreme stickerul se poate da jos oricand daca nu-mi place, pe cand vopseaua - mai greu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.