www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Te cam dai la babe :respect:

 

Ma cam dau...

Va prezentam babaciunile mele cu cateva detalii despre ele.

Costel e gras si durduliu, asa cum il stiti de pe discurile de vinil, obsesiv si doar cu 2 tonuri. Acelea.

Tanta, usurica si cam curva. De aceia cu chiloti in vine. Maroni-ul e de la Costel.

Veta e albatra de furie. Degeaba.

Ii trebuie DG.SS5; fCS69 f :yay: CS50

Bibi-i cu ciment. Sacii cu ciment

 

[„Hoochie Coochie Man”]

trad. Chris Tanasescu pt. ªtefan Mardale ºi trupa Cri-Gri

 

Ghicitoarea i-a zis mamei,

dinainte sã mã nasc:

o sã faci acuºi o poamã,

o sã faci un pui de drac,

o sã-i sarã femeiuºte

muºte-n roi buluc,

toatã lumea o sã-ºi muºte

buza, zãu!, ce truc?!

Da, io-s ãla,

ãla-s eu ºi-s iute, lent,

dar eu car sacii cu ciment,

lumea ºtie cã-s student!

 

Am iadeº de farmec,

am ºi zbârn gri-gri,

am iarbã de ìubeț --

te iau vrii nu vrii,

eu vã fac, dragi fete,

sã mã luați de mânã,

toatã lumea o sã-l ºtie

pe-omul mãtrãgunã,

Da, io-s ãla,

ãla-s eu, magic, potent,

dar eu car sacii cu ciment,

lumea ºtie cã-s student!

 

În a ºaptea orã

din a ºaptea zi

din a ºaptea lunã

ºapte doftori zic:

S-a nãscut cu baftã

s-o vãdi, cândva –

Am parai în bascã,

nu sta-n calea mea!

Da, io-s ãla,

ãla-s eu, bazat, solvent,

dar eu car sacii cu ciment,

lumea ºtie cã-s student!)

post-18963-0-69848900-1332001365_thumb.jpg

post-18963-0-02213400-1332001412_thumb.jpg

post-18963-0-39122400-1332001427_thumb.jpg

post-18963-0-15826500-1332001441_thumb.jpg

post-18963-0-70664300-1332001457_thumb.jpg

post-18963-0-70415700-1332001508_thumb.jpg

post-18963-0-92406200-1332001520_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

424078_339713326072102_244687655574670_971691_474366570_n.jpg

 

Oai, cît de taaaaaaaaaaaaaare! :) Aia din dreapta e noul Ibanez Premium 827, nu? Iar Schecterul, Hellraiser? Cum ţi se par, mai ales comparativ? Sînt 2 chitare care îmi fac şi mie cu ochiul. Pentru metal agresiv (thrash, death) de exemplu, care ţi se pare mai potrivită? Sau dacă ştii ceva şi de Ibanez RG1527 sau Schecter Blackjack ATX C-7, tot comparate cu astea?

 

Scuze dacă poluez topicul, continuăm pe PM dacă e cazul.

 

Să le cînţi sănătos!

Link to comment
Share on other sites

Oai, cît de taaaaaaaaaaaaaare! :) Aia din dreapta e noul Ibanez Premium 827, nu? Iar Schecterul, Hellraiser? Cum ţi se par, mai ales comparativ? Sînt 2 chitare care îmi fac şi mie cu ochiul. Pentru metal agresiv (thrash, death) de exemplu, care ţi se pare mai potrivită? Sau dacă ştii ceva şi de Ibanez RG1527 sau Schecter Blackjack ATX C-7, tot comparate cu astea?

 

Scuze dacă poluez topicul, continuăm pe PM dacă e cazul.

 

Să le cînţi sănătos!

Salut, da e Ibanez RG827QMZ-RDT Premium, e al colegului meu de trupă - e foarte mulţumit de el...

Doar Hellraiserul e al meu, sunt 2 chitări diferite - alte lemne, alte doze, alt bridge - nu pot să zic că asta sau ailaltă-i e mai potrivită pt. metale.

Cine face asta e ori are vre-o obligaţie contractuală, ori e vre-un endorser închipuit. :D

De aia zic că daca vrei un instrument te duci la magazin şi ţi-l alegi în funcţie de câţi bani ai şi cum îl simţi... nu neapărat în ordinea asta.

Aia e cea mai potrivită chitară! :headbang:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pai daca nu e R8 pana la urma ce este, nu de altceva, doar sa stim si noi ce o sa pui la vanzare in cateva luni :funnypost:

 

 

uite asta: http://www.musiciansfriend.com/guitars/gibson-custom-slash-les-paul-signature-guitar

 

Mie mi-a placut mult de tot, mai putin pretul :)) Pina la urma mi-a suflat-o Mihai Tarta, colegul nostru de forum.

Link to comment
Share on other sites

Eh, asta e prima impresie falsa pe care o ai locuind in Romania. Clasa de mijloc de aici

nu traieste citusi de putin mai bine decit cea de la noi. Atit veniturile, cit si costurile, sint

perfect proportionale. In afara Londrei, salariul mediu net e sub 1500 GBP, iar jumatate

se duce pe chirie. E adevarat ca, daca ai ramine cu 400 GBP la sfirsit de luna, ai avea

mai mult decit un salariu de provincie din Romania, problema e ca nu prea ai ocazia sa

ramii cu banii respectivi in cont.

Sa iti permiti la noi o chitara de 4-5.000 euro/USD trebuie sa fii din patura superioara a societatii. eu ma consider oarecum in patura de mijloc (poate la inceputul ei) si de abia daca mi-as permite o chitara de 1.000 euro.

Dar sa nu poluam inutil topicul, de fiecare data cand vad un Gibson incep sa ma gandesc ca 3 credite nu sunt de ajuns si ar mai incape unul.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.