www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

-Johnson stratocaster(alb/negru)

-Vintage Les Paul Flamed Ice Tea(preferata mea:D)

si celalalt stratocaster "custom paint"....nu stiu ce este:D

post-16960-0-80776800-1297089677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest oancius

cum merge gt-ul ala ca ma batea gandul sa imi iau si eu unul:)

 

si ca sa nu fiu offtopic:

post-11762-0-26745400-1296292968_thumb.jpgpost-11762-0-94285800-1296292957_thumb.jpgpost-11762-0-24905000-1296292947_thumb.jpg

 

 

aceasi chitara doar ca aseara la concert am tunnat-o umpic post-11762-0-87425900-1297583953_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hop si eu

prima chitara din stanga de pe stativ este o honda de vreo 15 20 de ani a doua este un ibanez luat in urma cu ceva vreme de la mc

cea din mijloc este chitara pe care cant acum schecter damien 6 cu doze seymour duncan active

a patra este un ibanez care arata bine dar nu prea suna :)) si ultima este un johnson cu doze emg de vreo 6 ani

cea de pe stativ este un epiphone les paul standart luat din fabrica acum vreo 10 ani din cate am inteles . este o chitara foarte usoara la mana si nu se compara cu ce este in magazin acum

cat despre cele doua acustice sunt doua hora reghin mult prea vechi :)

E ce s-au strans de-a lungul timpului ...

post-16455-0-28216300-1298807484_thumb.jpg

post-16455-0-00469300-1298807522_thumb.jpg

post-16455-0-74411500-1298807544_thumb.jpg

post-16455-0-99546100-1298807577_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest OratioMentis

si intr-un tarziu frumoasa mea chitara B)

 

O chitara, de altfel, normala, ca multe altele.

Dar e bine ca o consideri frumoasa, na, la valoarea ta...

Link to comment
Share on other sites

da-ne detalii daca poti, cum e? ca pe alt topic era intrebarea asta si cativa curiosi cum is Sterling.

daca nu vrei sa pui pe forum da-mi un PM cu detalii :-)

 

vad ca ai rasucit de mai multe ori coarda pe tuner, nu are locking tuners? eu asa stiam si atunci nu se justifica sa rasucesti de mai multe ori, coarda tre sa fie cat mai scurta o bagi in tuner- strangi surubu, tai surpulusul :-)

 

Mersi Neo, e JP50 am gresit :)

Link to comment
Share on other sites

da-ne detalii daca poti, cum e? ca pe alt topic era intrebarea asta si cativa curiosi cum is Sterling.

daca nu vrei sa pui pe forum da-mi un PM cu detalii :-)

 

vad ca ai rasucit de mai multe ori coarda pe tuner, nu are locking tuners? eu asa stiam si atunci nu se justifica sa rasucesti de mai multe ori, coarda tre sa fie cat mai scurta o bagi in tuner- strangi surubu, tai surpulusul :-)

 

O am de o zi doar, inca nu am o parere bine facuta asupra ei, insa pot zice ca imi place mult cum se simte la mana, are un grif mai comod ca un Strat sau LP, dar fiecare stie ce-i place.

E foarte usoara, cam cat un strat, sau o idee mai grea. Dozele stock suna bine, au output mare, nu cred ca o sa le schimb prea curand, mai ales ca zdrangan doar in casa.

Are locking tunners, dar am fost old school cand am schimbat corzile, nu am mai avut locking tunners si mi-a fost putin frica sa le tai asa scurte :))

Pentru alte detalii dati-mi PM, ca sa nu mai poluez topicul.

 

Vlad, pacat ca nu stai in Bucuresti, ca as fi vrut sa pun si eu mana pe EBMM-ul tau :)

Link to comment
Share on other sites

Guest withefish

Misto scanduri! Cum e Schecter-ul in comparatie cu Jackson la neck?

 

Multam!

Schecter-ul e putin mai gros la neck si are taste medium, fata de jumbo la Jackson.

E o chitara faina,nu-mi pare rau ca am luat-o.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

cum adica squier series?? oricum. frumoase chitari (ma refer la toate achizitiile tale)

 

 

Thanks man! Squier Series e o serie care a fost facuta intre 1994 si 1996 in Mexic, din componente americane si mexicane (hardware mexican, lemn american) si care se vroia sa iasa mai ieftina decat seria standard mexicana. Unora le place seria asta, altii o considera mai slaba decat cea mexicana. Mie personal chitara asta mi-a schimbat opinia negativa despre stratul cu neck rosewood si o sa o vedeti in multe concerte de-acum incolo.

Link to comment
Share on other sites

post-4526-0-00128000-1305192111_thumb.jpg

Fender Blacktop Stratocaster , o chitara excelenta pentru pretul ei care a convins un tip (eu) sa renunte macar pt o perioada la rosewood in favoarea maple :) Nu e ton clasic de strat,poate doar in pozitiile 2 si 4 cam 90%,dar pentru mine face treaba sa mearga. Cred ca urmeaza si un telecaster ( cu rosewood si pe negru) din aceeasi serie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.