www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Draga need_weed, draga teckus sa va dea Dumnezeu noroc sa aveti ce va doriti.

Si eu cate nopti nu am visat la astea, cate nopti nu am am stat in picioare si am cantat, mai ales vara trecuta si imi venea sa plang de durere (am printre altele un "cui" de titan de 30 cm in piciorul drept prin os din cauza unui accident) ca sa fac bani....

Dar acum gata!

Cel putin cu chitarele am terminat-o... (pana la urmatoarea :) )

Link to comment
Share on other sites

Cel putin cu chitarele am terminat-o... (pana la urmatoarea :) )

 

Toni n-ai tu idee de cate ori am auzit asta :( (pana si eu am zis-o).

Cercetatorii spun ca chiar exista o boala numita G.A.S (Gear Acquision Syndrome) . Se gasesc pe net tot soiu de ghiduri si sfaturi despre cum sa scapi, dar daca stau sa ma gandesc de ce as vrea sa scap de asa "boala"? Dintr-o data viata ar fi mai gri daca nu mi-ar luci ochii cand as vedea o chitara mai desteapta decat media :)

Si uite cum am dat-o si eu in offtopic :)

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Sunt fresh pe aici, doar de cateva saptamani. De atunci tot vanez un subiect sa-mi incep si eu activitatea calumea pe acest forum.

Scula mea, iubitica mea, este un Epiphone Les Paul Special 2. Este luata intr-un Guitar Pack de pe Musician's Friend si m-a costat 350$ in total (pachet, transport, asigurare). Evident ca as fi optat pentru un ESP sau un Ibanez, dar in primul rand limita financiara m-a facut sa revin cu picioarele pe pamant si sa ma reorientez. Nu regret deloc alegerea facuta. Chitara este foarte misto! In sfarsit am putut sa imi incep activitatea de muzicant, la adevarata ei valoare. Dar despre asta voi vorbi in alt thread, cu alta ocazie.

O sa las pozele sa vorbeasca de la sine.

post-1388-1142964649_thumb.jpg

post-1388-1142964698_thumb.jpg

post-1388-1142964710_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ieri am primit noua mea chitara, un Schecter 006 Deluxe Satin Black. Luata din UK de un prieten, la 199 GBP (reducere de la 269 GBP).

E sexy beast rau de tot :)

 

Poze nasoale cu telefonu' si poza calumea de pe site-ul lor.

 

Mai am un squier affinity strat, da' ala nu merita poze deocamdata, poate dupa ce-i schimb dozele de doi lei cu niste chestii mai acatarii.

post-1434-1143017720_thumb.jpg

post-1434-1143017731_thumb.jpg

post-1434-1143017742_thumb.jpg

post-1434-1143017754_thumb.jpg

post-1434-1143017764_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ieri am primit noua mea chitara, un Schecter 006 Deluxe Satin Black. Luata din UK de un prieten, la 199 GBP (reducere de la 269 GBP).

E sexy beast rau de tot :) .

Cred ca o sa fac si eu demersuri in sensul asta, dar pentru una cu SD (C1 Blackjack sau 006 Blackjack). E de la Soundcontrol???

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

Cred ca o sa fac si eu demersuri in sensul asta, dar pentru una cu SD (C1 Blackjack sau 006 Blackjack). E de la Soundcontrol???

 

Succes! Da, de la soundcontrol. E un baiet tare dragutz acolo, Heath pe numele sau, la shop-ul din Oxford Street, Londra. M-a ajutat cu rezervatul si a verificat-o si asa mai departe.

Link to comment
Share on other sites

Succes! Da, de la soundcontrol. E un baiet tare dragutz acolo, Heath pe numele sau, la shop-ul din Oxford Street, Londra. M-a ajutat cu rezervatul si a verificat-o si asa mai departe.

 

mah, daca ai preteni la Londra, in apropiere de Oxford Street, pe Denmark street, sunt o groaza de magazine de instrumente unde poti gasi (noi si la sh) scule superfaine. daca au timp, pretenii tai iti pot procura de acolo de la pene si corzi pana la PA-uri.

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
de banii aia ibanezu era mai slab

 

Era dar Ibanezu care a inlocuit Epi-u ii da mucu de departe (RG370)

Link to comment
Share on other sites

Thanks mate! Si acum, sa pun mana sa trimit mail-urile de rigoare la amicii din UK. :)

 

:) corect

Intr'adevar, denmark street rules!

 

in afara de soundcontrol (care are pretzuri maricele daca nu ai noroc de deal-uri si reduceri) mai vezi electrohill, rose morris si music street.

Schecter am gasit doar la soundcontrol.

Link to comment
Share on other sites

Total off-topic (azi e ziua offtopicelor) :)

Bensoane, ma uitam si io la semnatura matale si ma gandeam si io asa, ca proasta :) :

"fac pipilica pe voi" - sa impartzi o pishare la 1000 si ceva de membrii ar fi mai putin de-o picatura la fiecare - dar daca noi totzi am face cacalica pe tine????????? :):(B)

Edited by malex
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Total off-topic (azi e ziua offtopicelor) :)

Bensoane, ma uitam si io la semnatura matale si ma gandeam si io asa, ca proasta :) :

"fac pipilica pe voi" - sa impartzi o pishare la 1000 si ceva de membrii ar fi mai putin de-o picatura la fiecare - dar daca noi totzi am face cacalica pe tine????????? :):(B)

 

 

pe rand malex, pe rand fac

 

cat despre partea a 2-a, e treaba voastra ce faceti...

Link to comment
Share on other sites

Ma adresez moderatorilor acum... (tot printr-un off topic):

 

N-am nik cu Benson, dar pot sa-mi pun si eu o semnatura asemanatoare in care sa nominalizez un anumit "user" ? :)

 

Multumesc anticipat.

Cred ca tine de bunul simt si de respectul pe care il ai fata de ceilalti .. useri sau nu RGC ... indraznesc sa ma bazez pe tine Catalin in sensul asta .. RGC este un loc public, iar varsta celor care intra aici este foarte variata .. din pacate Benson uita mereu asta .. sper sa nu intre parintii lui pe aici ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.