www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest LaurentiuTD

cam asta ar fi ce am pana acum :

Ibanez RGR320EX

Marshall Valvestate VS30 R

Digitech Bad Monkey

Blackstar Distx

Digitech Chorus Factory CF7

mai urmeaza si alte pedale da in timp

 

Ma numesc Laurentiu , sunt din Sibiu si am chitara de vo 4 luni . Prima data am pus mana pe chitara acu 10 ani si de atunci pana mi-am luat electrica am lalait cateva acorduri simple si pe solo nu am insistat . Imi place mult sa improvizez si prea putin sa cant dupa tabulaturi desi ma folosesc de ele daca vreau sa descopar ceva ce nu inteleg intr-o piesa .Cam asta ar fi tot .

post-13781-1268779237_thumb.jpg

post-13781-1268779431_thumb.jpg

post-13781-1268779544_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ai mai postat in acest topic, aceleasi poze. Trebe musai sa te bagi in seama?

 

Iarta-ma , tata... n-am vrut ca sa te supar. Nu mai stiam pe unde le-am pus... Acu', daca m-ai urecheat tu, sigur o sa tin minte, si nu le mai pun. Oricum , ma bucur ca ti-au placut, daca le-ai urmarit asa cu atentie.Da' nu stiam ca-s asa iuti la vorba ardelenii. Poate esti doar in trecere pe-acolo...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest LaurentiuTD

Sunt tare curios cum suna ML2 cu DS1 pe post de overdrive >:). daca ai un demo ceva imi poti trimite un link pe privat?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Nihilistul

Salutare, salutare!

 

O lauda mica si din partea mea...

 

Gibson SG USA Standard 2008

Fender Stratocaster USA Standard 2008

Ibanez RG 320 DX (parca)

Hohner Acustic (ieftin da' decent)

 

VOX Valvetronix 30W (de vanzare)

Peavey KB2

post-12173-1270062962_thumb.jpg

post-12173-1270062969_thumb.jpg

post-12173-1270062976_thumb.jpg

post-12173-1270063012_thumb.jpg

Edited by Nihilistul
Link to comment
Share on other sites

Kinderul cu tobele si Harley Benton-ul junior plus Cort X2 - ul meu ....emg 60(N) - emg 81( :) si corzi DR pink :)

Ar mai fi un proc Zoom G7.1t si un amplif Fender 212r 100W dar astea sunt la sala....

 

ps: cine are chef il poate vedea pe kinder aici :

sper sa va placa

 

Misto kinderu :lol:.

Si eu am G7 si FM212R :)

Link to comment
Share on other sites

mersi. este n5, nu n6.

din pacate nu se mai fabrica. n5 de can un an jumatate, iar n6 de cateva luni. diferenta intre cele doua este echiparea cu doze sss (ssl1x3) sau hss (b.l, stk-s5x2). a mea are acum fast track 2, stk-s5 si lil 59

este o chitara aparte, poate cea mai atent lucrata in privinta finisarii tastelor pe care am vazut-o. corpul este f usor, forma stratocaster, dar overall mai mic, pt ca seria n a fost proiectata de nuno, care e un tip mai fragil.

gatul este in stilul ebmm evh/axis/peavey wolfgang, cam la fel de "carnos" si raw (nefinisat). corp din alder (2 bucati) spre deosebire chiar si de multe n4, care il au din 3 bucati. colorat si lacuit :). principalul feature pt care am luat-o este stephens extended cutaway-ul, care este extraordinar. chiar poti ajunge oriunde, iar controlul notelor la bending si vibrato este mult mai usor.

 

diferenta fata de surorile vitrege asiatice este, si inca destul de mare. si in pret dar si in materiale folosite/calitate.

una e n4 si una e n1, n2, n24. la fel, una e n5 sau n6 si alta e n61.

pretul americanelor, din pacate, este mare, cam ca la toate firmele. n4 nu e la fel de versatila, dar overall si n4 si n5 si n6 sunt genul de chitara pe care daca pui mana, nu o mai lasi jos.

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest MihaiConstantin

Salut! Sunt de putin timp si eu pe acest forum si m-am gandit sa imi prezint si eu instrumentul.

 

Stagg SW201 Sunburst. Sunt foarte multumit de ea, sta acordata bine destul de mult timp indiferent ce ii fac. Adevarul e ca sunt la inceput si nu exersez prea mult. In orice caz, m-a surprins putin asta pentru ca a fost destul de ieftina. Prima chitara (Harley Benton din "baltimore set"), electrica strat, se dezacorda foarte repede. O singura data am zis sa ii probez vibrato-ul si m-a curentat. Am vandut-o pana la urma, mult mai ieftin.

 

post-11947-1271857746_thumb.jpg

 

post-11947-1271857722_thumb.jpg

 

post-11947-1271857761_thumb.jpg

 

Stagg-ul l-am luat de la un magazin mai mic, din Cluj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.