www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Chitara mea pe care cant de un an jumate deja, Gibson Les Paul Studio (varianta Fire Burst). Sunt foarte multumit de ea si dincolo de numele firmei, care pluseaza la pret, ca intotdeauna, eu personal consider ca-si merita fiecare banut, incepand de la aspect pana la sustain, ton si asa mai departe...

 

post-3362-1261349028_thumb.jpg

post-3362-1261349122_thumb.jpg

post-3362-1261349309_thumb.jpg

post-3362-1261349455_thumb.jpg

post-3362-1261349515_thumb.jpg

post-3362-1261349655_thumb.jpg

post-3362-1261349722_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Model 20th Anniversary Paul Gilbert.

 

Super Wizard Neck Prestige

DiMarzio PAF Pro bridge&neck DiMarzio JEM Single middle,

American Basswood (desi bagam mana in foc ca dupa sunet e alder)

Lo-Pro EDGE tremolo

 

egal

 

Ibanez PGM 300 REISSUE White

 

Initial am zis ca nu-mi mai iau chitare...dar na belea! Nu am putut rezista in fata acestui model. :)

Chitara asta e unul din motivele pt care imi pare uneori rau ca sunt stangaci. :) S-o canti sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Model 20th Anniversary Paul Gilbert.

 

Super Wizard Neck Prestige

DiMarzio PAF Pro bridge&neck DiMarzio JEM Single middle,

American Basswood (desi bagam mana in foc ca dupa sunet e alder)

Lo-Pro EDGE tremolo

 

egal

 

Ibanez PGM 300 REISSUE White

 

Initial am zis ca nu-mi mai iau chitare...dar na belea! Nu am putut rezista in fata acestui model. :)

 

 

Ti-a inclus cumva si un drill din acela cu plectre pe burghiu? :)

 

Lovin' this guitar, felicitari :)

 

VSJ Vintage SG... INcepator, dar daca incepi cu o chitara buna, care-ti si place progresezi rapid !!! Mai ales daca te apuci la 41 de ani.

 

Nu te-ai gandit sa-ti faci un "Tribute Band"? Iti sta bine ca Angus :D (srsly)

Link to comment
Share on other sites

Eu. :) Totul este vopsit cu pensula subțire, folosind vopsele acrilice și lac nitrocelulozic. :)

 

Dacã vrei sã vezi cum lucrez: http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=29849

http://forums.rgc.ro/index.php?s=&show...st&p=397496

http://forums.rgc.ro/index.php?s=&show...st&p=397731

 

:)

 

de unde iei nitro?

 

poate te contactez si eu pt o lucrare cand/daca oi avea bani :D

Link to comment
Share on other sites

 flashy, nu esti interesat sa schimbi ramele lp-ului cu unele negre? Marfa de tot chitarile.

 

In alta ordine de idei...

 

 

dsc02241t.jpg

nu,de fapt imi plac foarte mult asa :)oricum mersi pt propunere.

Link to comment
Share on other sites

Guest AlinMetallica
chitarele mele :)

 

Mai nesimititule! Ia scuipa aici tot, de unde ai furat bani pentru jucariile alea mah? Hai ca nu ma minti pe mine, baga tot ca de nu aflu unde locuiesti si vin si ti le confisc... :)

Link to comment
Share on other sites

in sfarsit am reusit sa-i fac o poza...

Custom-Shop USA Washburn N5, new old stock 2006, i-am schimbat de cum am primit-o dozele originale cu JBjr, STK-S5 si 59jr. Schaller Floyd, alder body, birdseye maple neck/fretboard, anodized aluminium pickguard. acum vreo doua luni am avut ocazia la paris sa tin pt prima data in mana un n4, din swamp ash. mi-a placut foarte mult stephens cutaway-ul si am zis ca trebuie sa am si eu, dar nu n4 ci n5/6 pt ca nu prea mi-a suras ideea de corp nefinisat la banii astia si mai ales de nut cu suruburi de prindere dintr-o parte in alta a gatului, care mi se cea mai proasta metoda.

chitara este usoara, rezonanta, foarte ingrijit finisata. singurul minus este ca vine cu o namila de flightcase, din aluminiu, care nu prea i se potriveste.

 

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

in sfarsit am reusit sa-i fac o poza...

Custom-Shop USA Washburn N5, new old stock 2006, i-am schimbat de cum am primit-o dozele originale cu JBjr, STK-S5 si 59jr. Schaller Floyd, alder body, birdseye maple neck/fretboard, anodized aluminium pickguard. acum vreo doua luni am avut ocazia la paris sa tin pt prima data in mana un n4, din swamp ash. mi-a placut foarte mult stephens cutaway-ul si am zis ca trebuie sa am si eu, dar nu n4 ci n5/6 pt ca nu prea mi-a suras ideea de corp nefinisat la banii astia si mai ales de nut cu suruburi de prindere dintr-o parte in alta a gatului, care mi se cea mai proasta metoda.

chitara este usoara, rezonanta, foarte ingrijit finisata. singurul minus este ca vine cu o namila de flightcase, din aluminiu, care nu prea i se potriveste.

Imi place foarte mult chitara, mai ales ca e reverse headstock. S-o canti sanatos!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Sal.

Cateva imagini din Brachial! Studios. Suntem pe cale de a face modificari majore, ca locatie si signal flow, motiv pentru care m-am gandit sa prezint cateva poze cu starea actuala a lucrurilor (scuzati dezordinea, ne mutam) :)

Lemmy in studioul Brachial!, pozand cu Gibson SG modificat.

post-5156-1261741676_thumb.jpg

 

Fender Twin Reverb desfacut (primeste un canal de gain in plus).

post-5156-1261742006_thumb.jpg

 

Great bass amplifier, Aguilar DB 359.

post-5156-1261742430_thumb.jpg

 

Focusrite 1 - 4 chanel mic preamp, digidesign PRE preamp, digidesign 192 audio interfaces.

post-5156-1261742788_thumb.jpg

 

ProTools Control24 remote console.

post-5156-1261742900_thumb.jpg

Edited by costi iorga
Link to comment
Share on other sites

Nah, sa mai spuna cineva ca nu exista Mos Craciun! Exista, dar a venit la musiu Barbarossa, nu la mine! :)

 

Sa o stapanesti sanatos!

 

saru-mana! sper sa vina si la tine, daca nu a venit acum, data viitoare, si sa iti aduca tot ce iti doresti si tie si familiei tale! (mai ales lui maya :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.