www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Voicu
Postati aici poze cu chitarele voastre. De preferinta poze facute de voi cu obiectul real . NU postati poze luate de pe siteuri spunand asta e a mea numai ca e rosie are 7 corzi si humbuckere in loc de singlecoilui :)

O sa scotocesc poze cu chitarele mele si deseara o sa postez si eu :)

 

Hai copii laudati-va :)

 

Jolana Iris 1973  chitara mea personala  a fost inainte a unui profesor de chitara 

 

 

:D

post-10954-1244663056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest zondar

Vin si eu cu niste poze...

 

Asta-i Isabel

post-10179-1245366773_thumb.jpg

post-10179-1245367213_thumb.jpg

post-10179-1245367317_thumb.jpg

 

 

Asta-i prima mea chitara, un Reghin din '66 pe care vreau sa-l "restaurez" cat de curand. Merita, saraca, pentru ca a fost "muncita" rau:

post-10179-1245367512_thumb.jpg

post-10179-1245367587_thumb.jpg

post-10179-1245367677_thumb.jpg

 

Iar asta-i acustica pe care trebuia sa o am. Scuze pt poze, sunt facute in magazin, intre timp am aflat ca voi fi tatic asa caprioritatile s-au schimbat iar banii au fost redirectionati spre amenajarea camerei copilului :) . M-am gandit sa postez totusi imaginile pentru ca este o chitara care mi s-a parut foarte frumoasa. E un Ibanez AW85ECE:

post-10179-1245368290_thumb.jpg

post-10179-1245368330_thumb.jpg

 

 

Ar mai fi inca un Reghin da' asta nu se pune:

post-10179-1245368725_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pentru intrebarea lui Kiko...Cred ca niciodata! Un J-Custom pentru mine ar fi la fel ca aceasta chitara insa cu mecanica gold si doze + butoanele de la pot-uri de culoarea crem , lucru pe care pot sa-l rezolv platind doar 500 euro in plus si nu cateva mii.

Pana nu au pus topul quilted maple pe 100% din suprafata chitarei, doar chitarele J-Custom aveau asa ceva. J-Custom sunt chitare cu selectia dozelor data de cumparator in mare parte (cele standard vin cu PAf Pro-uri sau Tone Zone & Air Norton) si au tot felul de binding-uri si culori dubioase. Insa mie imi place sa fie mai simpla, cu cu tot felul de briz-brizuri pe ea. Totusi inlay-ul de pe Jem e de bun gust, orice e mai mult este deja exagerat. Opinia mea.

Edited by gramsteen
Link to comment
Share on other sites

nu au am fost la ei le-am zis sa dea comanda mi-au luat numaru de telefon, merg peste o luna sa intreb de ea si imi zice ca aia de la peavey is cu criza si nustiu ce mai bine caut altceva

pe esound.ro tot asa figureaza pe site da nu o au in magazin

si pe thomann nu o aveau

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.