www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest dmc
daca zici tu, nu pot sa te contrazic. tu esti sigur ca radial ala nu SIMULEAZA sunetul de marshall?

 

da crunch box face altceva decat sa simuleze sunetul de marshall? sau are un marshall mic pe lampi inauntru? dat la maxim evident :)

 

ps. tocmai am ascultat si eu niste sample-uri pe youtube, suna foarte bine pedala asta. dupa urechea mea e oleaca intre distortion si fuzz...

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

hai sa nu intram in polemica inutil:

 

mi audio website: crunch box: "High Gain British Distortion at its best! "

 

radial website: plexitube: "This combination provides incredible gain with tons of overtones and, when combined with our unique passive-interactive EQ, produces four generations of Marshall Plexi tones worthy of a Shakespearian Ode."

 

cu respect

Link to comment
Share on other sites

ai ales tu Plexitube, vezi ca nu era singura (Hot British etc.). Si nu e vorba de polemica, ci discutii despre chestii misto care poate vor ajuta pe altii in alegeri ulterioare.

 

ps: si ca sa fie clar, daca se poate zice ca "m-am luat" de ceva, atunci este stilul asta de a da verdicte foarte precise de genul CEA MAI, CEL MAI... cand stim bine cu totii cat de mult tine de latura subiectiva, de interpret, de chitara, de amp, de mana, de gusturi...

 

numai bine.

Edited by KIKO
Link to comment
Share on other sites

man, crunch box a facut ravagii printre oameni cu mult mai multa experienta decat noi. inclusiv cativa instrumentisti f buni de la noi cand au auzit pedala, au ramas masca. eu sincer imi mai doresc una pentru ca nu ma multumesc sa o am in lantz doar cu o setare.

 

in alta ordine de idei, cand iti faci timp sa vii pe la mine pe la sala cu chitarile alea sa vedem si noi ce si cum ? :)

Link to comment
Share on other sites

man, crunch box a facut ravagii printre oameni cu mult mai multa experienta decat noi. inclusiv cativa instrumentisti f buni de la noi cand au auzit pedala, au ramas masca. eu sincer imi mai doresc una pentru ca nu ma multumesc sa o am in lantz doar cu o setare.

 

in alta ordine de idei, cand iti faci timp sa vii pe la mine pe la sala cu chitarile alea sa vedem si noi ce si cum ? :)

oki doki, nah, acu chiar m-ai facut curios.

Link to comment
Share on other sites

Guest Voicu Eduard Razvan

Am si eu chitara asta.Acum ca tocmai urmeaza sa termin sesiunea am de gand sa ma ocup ceva mai intens de chitara.Oricum stiu sa cand majoritatea cantecelor clasice,cantate de trupe ramase in istorie.Nu conteaza.Ce chitara e asta?dsc01240.jpgdsc01241.jpg

dsc01239.jpg

LE:corzile arata asa ca abia le'am pus si doar le'am intins,fara sa le acordez,inca.

Edited by Voicu Eduard Razvan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.