www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

oooooo bravo s0rine :). marfa chitara, poate mai uploadezi si tu un filmulet sau vro melodie cu ea :). brv

lolz, si uite si o poza cu chitarile mele :(. de la dreapta la stanga: 1st - Reghin (sold lui snow_patrol), 2nd - Copie Fender Stratocaster, 3rd - Reghin made in 74' :). cam slabute chitarele, dar cea 2nd, mie imi place, si tinand cont ca eu cant doar de 1 an, merge chitara aia.

post-20-1109356268_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Doamne Dumnezeule mare ai mila de sufletele noastre pacatoase! De cat is boxele alea mititele benson? Ai grija cu ele ca poate Doamne fereste face vreun batranel infarct si te da familia in judecata :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

pt cosu, o sa vad cand am timp sa fac rewiew-ul ca nu prea am timp, dar promit ca o sa il postez :)

 

pt Razvan, cabul are aprox 250W , adik un pic mai mult decat ampul, ca altfel as rupe difurile :)

din pacate nu l-am dat inca la max, decat de 2 ori pe canalul de clean si cu toate corectiile de ton la minim si doar mangaind foarte usor corzile si tot imi trmura parul in cap :)

 

oricum cum prind o sala e repetitii ii dau jos peretii, he, he, he

 

PS da e facut de overdrive si suna dumnezeieste

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

toata jmecheria, adik head-ul+cabinetul, a fost 700E

dar avand in vedere ca e custom made si tipul mi l-a facut pe gustul meu, isi merita toti banii, si totusi eu zic ca e un pret rezonabil.

Link to comment
Share on other sites

Eu am sa pun doar electrica, fiindca acustic am un reghin western verde, pe care am sa-l fac cadou in curand, deci nu mai e a mea :)

 

Aprospos, ce vedeti pe headstock, nu is zgarieturi (nu as lasa pe nimeni sa-mi zgarie tarfa :) ) ci niste reflexii ciudate ale luminii, nu inteleg de ce a iesit asa dar in fine.

 

post-17-1109672588_thumb.jpg post-17-1109672663_thumb.jpg post-17-1109672729_thumb.jpg post-17-1109672811_thumb.jpgpost-17-1109672963_thumb.jpg post-17-1109673061_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mishto chitara, dar prin ce o bagi?

adik cu ce iti terorizezi vecinii?

 

Sal Menson, glad to see ya here.... hmm.

 

Am un amarat de amplif behringer, nu imi trebe mai mult pentru studiu, mai ales ca acum nu de amplif duc lipsa, ci de Procesor, doze klumea si un floyd original.... ...de preferat cu piezo :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

bah acu sincer sa fiu eu m-am cam saturat de procesoare care iti ofera cine stie cate efecte si tot felul de minunatii, dar din care efectiv folosesti 2-3 max 4, dar asta e doar parerea mea, cum de altfel este parerea mea ca mai bine iti iei un amp capabil cu un drive sanatos si cateva pedale de care ai cu adevarat nevoie si nu-ti mai trebe nimic, ma rog si sa schimbi dozele, dar aici te decizi u ce doze vrei sa pui pe chitara, in functie de ce vrei sa scoti din chitara.

Link to comment
Share on other sites

Benson, sunt perfect de acord cu tine, dar sa stii ca orice ar fi multi-efectele raman o solutie ieftina si viabila. De exemplu cu banii care ii dai pe un GT-8 si combo Behringer sa zicem nu poti sa-ti iei un head si un cab bune. Sa nu mai vorbim de stomp-box-uri care mai costa si alea. Normal ca solutia misto este aia pe care ai dat-o tu, dar fara bani nu merge...

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

da frate, ai dreptate, aici, dar cum am zis mai sus eu am dat 700E pe head+cabint si rup totul in cale, Plus ca ampul are 200W, are 2 canale de drive hibride (lampi+tranzistori) si scot ce vreau din el.

si ca tot ai zis de GT-8 si pe mine ma bate un pic gandul(dar nu prea mult :) ) sa pun un ban deoparte poate poate iau si eu unul, dar dup-aia me gandesc ce fac cu toate chestiile pe care la un moment dat nu le mai folosesc, care intr-adevar la inceput par super misto, dar nu sunt extraordinar de practice, deci imi dau seama ca am dat bani in plus pe nishte chestii pe care nu le mai folosesc, cum spre exemplu inainte sa-mi iau ampul, foloseam zoom-ul, si deja ajunsesem sa folosesc f putine chestii de pe el, deci cand faci o asemenea achizitie trebuie sa te gandesti practic, CHIAR AI NEVOIE DE TOATE JUMBUSLUCURILE OFERITE DE PRODUCATORI?????, cand de fapt nu ai nevoie decat de cateva, iar pe restul "se pune praful"

oricum asta e o parere proprie, facuta din experienta proprie, acu fiecare cu ce vrea sa cante, ca poate unu-altu chiar foloseste aproape toate jmecheriile oferite de un multi-efect. :)

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar multe din chestiile pe care stie sa le faca o pedala multi-efect sunt doar de distractie, dar doar pentru alea care folosesc la ceva si tot merita banii. Nu stiu cat de multa lume are ocazia sa-si faca rost de head+cab pt 700E, mai ales daca are si ceva lampi in el.

 

Si eu posed un amp pe lampi cu cab 4x12. Crede-ma, sunt perfect de acord cu tine :) Dar la cat costa un multi-efect bun + power-amplificare acceptabila... Nu vad solutie mai buna decat asta in sub 1000$. Doar tu faci exceptie, zi-ne si noua cum ai reusit, sunt sigur ca multi ar vrea sa stie :)

Link to comment
Share on other sites

Hai sa luam si altfel.... Cine s-ar cara cu toate pedalutzele dupa el la o repetitie (eu nu). Si la un moment dat iti vine o idee care cere un anume efect, iar atunci prefer sa folosesc cateva preset-uri pe care le pot combina super bine (mai ales ca dintr-un BOSS ai ce scoate) decat sa plang ca nu am nu stiu ce chestie, mai ales ca stim cu totii ce repede dispar ideile foarte bune daca nu sunt puse pe loc in practica. In rest sunt tipul comod care daca ia ceva atunci ia de-a gata, nu imi prea plac "carpacelile" tocmai din motivu mentionat mai sus. Si iti dai seama cam cati bani iti trebe pt atatea pedalutze??? Ce-i drept suna bine, dar.... mai bine proc klumea :), unu dar bun :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

ok, o sa pun un rewiew, cat pot de curand

pt cine intereseaza cum si de la cine am luat ampul vb pe privat

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

Dozele alea simple sunt mini-humbuckere, cumva?

daca da cum suna, ca zicea lumea p-aciu ca suna belea

hmm....:)

Link to comment
Share on other sites

Chitara aceea neagra este iubita mea :) Bianca...i love her...e reghin semi-acustica.....si sunt mandru .....

 

p.s. mana cu batic pe ea , e a lu shmen (cel care canta in ultima poza la electrica in spateele meu..iar io sunt ala cu bianca :) si cu chestia aia d indian p mine :))

post-68-1110478556_thumb.jpg

post-68-1110478613_thumb.jpg

post-68-1110478679_thumb.jpg

post-68-1110478737_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.