www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Heritage :)

 

Exact. Model H150CM. Povestea acestei marci e foarte frumoasa. Parerea mea ;) Chitara mea e cu git foarte apropiat de R0, foarte comod pe toata lungimea. Singura chitara pe care am cintat mai comoda decit asta e Slash signature a lui Rares. Playability: noul meu zeu e Plek :P Dozele sint Suhr Doug Aldrich, care mi se par exceptionale pentru niste doze hi-output, dar le voi schimba pentru ca eu m-am obisnuit cu paf-uri. Cred ca in sfirsit am gasit candidatul perfect pentru Voodoo 59. Iar ca greutate e perfecta, o greutate medie spre mica pentru un LP, dar nu prea mica. Si nici nu are nici un fel de weight-relief. Acustic suna foarte echilibrat si puternic, m-a prins cam tot atit de tare ca R9 :D Cine stie, poate dupa atitea Gibson ramin cu fratele vitreg :)

 

Dupa indelungi negocieri cu Mos Craciun ne-am hotarat: Tokai LS250.

 

In curand, un review pentru chitara.

 

Foarte faina, sa-ti traiasca. :D

 

Si bravo tie ca ai puterea sa treci peste timpenii fabricate de prea mult timp pierdut pe forumuri. Eu de exemplu n-as mai putea cumpara niciodata o chitara care nu e made in usa, si stiu ca e o prostie, dar nu pot trece peste pragul psihologic. Probabil ca o sa am de pierdut de-a lungul timpului :)

Link to comment
Share on other sites

Chitara mea cea noua de incepator. :) Harley Benton. Multi zic ca nu-s bune,cu toate astea eu nu ma plang. Nu e marca de marca dar suna frumos. Singura problema e ca are corzile foarte tari....deja am scapat de un strat de piele de pe degete  :) , dar e a mea si o indragesc. Acum invat sa cant si in fiecare zi abia astept sa o iau in mana. Multumesc lui Cosu, lui Killahead si celorlalti pentru ajutorul acordat, suntetzi cei mai tari. :)

 

Picture012.jpg

Link to comment
Share on other sites

Foarte faina, sa-ti traiasca. :)

 

Si bravo tie ca ai puterea sa treci peste timpenii fabricate de prea mult timp pierdut pe forumuri. Eu de exemplu n-as mai putea cumpara niciodata o chitara care nu e made in usa, si stiu ca e o prostie, dar nu pot trece peste pragul psihologic. Probabil ca o sa am de pierdut de-a lungul timpului :)

 

Multumesc pentru aprecieri! :)

 

Urmeaza o poza de grup cu Stratocaster, Tokai si Hoyer cu Gibson P-94.

 

Daca ceea ce cumperi te multumeste, sigur nu ai de pierdut.

Cand o sa ajunga chitara, chiar as vrea sa o probez face to face cu un R8, sa vad ce diferente exista intre ele.

 

Offtopic: Pana la urma cutia de chitara pe care mi-ai dat-o acum vreo 2 luni a fost roasa de un hamster :D)))

Datorita faptului ca potentialii cumparatori ai Hoyerului au fost foarte suciti, am preferat sa pastrez chitara (i-am vandut dozele si inca niste componente).

Link to comment
Share on other sites

Ce Mos de treaba ai gasit!!! Vreau si eu unul, poate la anul sa vina la mine.

 

Ar veni, dar trebuie sa-i spui o poezie.

Sau sa-i arati colectia de chitari.

 

In mod normal va fi impresionat de Blade si de Baja Telecaster.

 

Tot mosul asta a adus Stratocasterul anul trecut.

La anu' se aud zvonuri despre un SG...

Edited by malaianu mihai
Link to comment
Share on other sites

Guest guitar4ever

Am o chitara Hora Reghin(prima mea chitara-pe ea am inceput sa cant :) ), iar acum 1 luna mi-am luat de la MCmusic Bacau un Ibanez GRG170DX si un amp TBX30 de care sunt foarte multumit :) . ROCK ON!!! :)

post-8722-1229704683_thumb.jpg

post-8722-1229704765_thumb.jpg

Edited by guitar4ever
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Chitarile mele:-o clasica: Delson(nu stiu exact ce model)

-o electrica:Gibson SG Robot > Green (verde rulez.gif )

 

Sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred? Sa te cred? sa nu te cred? sa te cred sa nu te cred?

 

Neeee ... nu te cred :) visele is pe gratis ... dar daca vrei sa ne dai tapa la toti dute la un magazin unde au Gibson robot si fa o poza cu el :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
Uite o poza si cu mine si cu chitarele mele... Scuze pentru calitate, a fost facuta poza cu un telefon mobil...

 

:) :) :) Nu esti normal ...

Link to comment
Share on other sites

Guest postalservice101
Uite o poza si cu mine si cu chitarele mele... Scuze pentru calitate, a fost facuta poza cu un telefon mobil...

 

post-1791-1230496276_thumb.jpg

 

 

si aurolacu ala care seamana cu slash ieste ingrijitorul , nu ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.