www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Si noua venita un Martin HD-28 din 1988 care arata excelent si suna ca un pian :) Cea mai buna acustica pe care am cintat vreodata :)

 

 

Guitarsforsale002-1.jpg

Guitarsforsale013.jpg

Guitarsforsale003-1.jpg

 

WoW extra ordinara marfa

omule bravo sa o stapinesti sanatos ca asa ceva e rar

putine chitari ma intereseaza dar asta chiar ma impesioneaza, daca am fi mai aproape as fi vrut sa am placerea sa facem o sesiune acustica eu am un 12 corzi Martin D1220 de la sfirsitul anului 69 e in perfecta stare citeva urme de mediator dar fara gravitate

Ce corzi utilisezi ? Eu tias propune Martin Marchiz sint extra

Link to comment
Share on other sites

Bai, merci frumos de informatii, chiar nu stiam. Am luat-o pentru ca am prins un deal bun. Inaintea ei am ratat un D-28 din 1970 la mustata. Cind am hotarit ca vreau acustica am ascultat samples pe net si prima data m-am indragostit de Gibson Hummingbird, si Gibson e marca mea preferata. Dar pe nesimtite balanta s-a inclinat spre D-28, nu stiu de ce. Iar pe asta am luat-o pe nevazute.

Ca sa intru in paralela ta cu chitarile, si eu sint om de Les Paul. Insa chitara asta are claritate pe basi ca un strat, doar ca e echilibrata ca un LP ca nivel basi vs. inalte.

 

Se pare ca ai facut fara sati dai seama o afacere buna ca daca luai gibsonul nu cred ca erai chiar atit de incintat

Martin (cele vechi ) au o sonoritate incomparabila si totusi o intrebare lacul asta care straluceste este de origine sau .... Sa il impusc pe cineva ? Pricepi ce vroiam sa spun?

dar spune si tu un pret

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca ai facut fara sati dai seama o afacere buna ca daca luai gibsonul nu cred ca erai chiar atit de incintat

Martin (cele vechi ) au o sonoritate incomparabila si totusi o intrebare lacul asta care straluceste este de origine sau .... Sa il impusc pe cineva ? Pricepi ce vroiam sa spun?

dar spune si tu un pret

 

 

Totul este original pe ea. Primul proprietar a avut mare grija de ea. Pretul cu care am luat-o e acelasi cu care o si dau :)UITE

Link to comment
Share on other sites

Ce iti mai place sa ciocanesti toate chitarile... :)

 

cand intru in "perioada aceea a lunii" (adica se reface pielea pe degete) nu pot sa cant pe nimic de fel... si ma chinui cate 10 min si apoi imi vars nervii pe ele... peavey-ul am zis ca nu o sa-i fac nimic de genu asta dar... s-a intamplat :)

Link to comment
Share on other sites

Totul este original pe ea. Primul proprietar a avut mare grija de ea. Pretul cu care am luat-o e acelasi cu care o si dau :)UITE

 

ce pacat ca nu poti sa o tii ca merita asa ceva asta face diferenta un sunet perfect sa te unga la inima

 

 

Uite ca pun si ieu foto cu chitara mea MARTIN D12 20 este mai uzata ca a ta dar pot zice ca a lucrat saraca si o cint in fiecare zi tastele sint moarte dar inca nu mam indurat sa le schimb doar asa sa ramina totul original desi totusi am schimbat plasticurile care tin corzile(end pins) si bridge dar astea oricum nu mai puteau fi pastrate ca se uzeaza pina nu mai tin corzile

post-824-1226293174_thumb.jpg

post-824-1226293288_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut si numai bine la toti RGC

 

pun si ieu o chitara Gibson Supreme Autum Somburst

 

chitara este in stilul Les Paul dintrun lemn de mahon cu fata si spate artar

 

Frumusetea chitarii stirneste curiozitatea chitaristilor si impresioneaza prin calitatea de cere are parte aceasta gama de chitari pentru ca modelul acesta sa fabricat doar la 400 de exemplare ( cele fabricate in china sau in ro sau la Napoli nu sint prinse in considerare )

Lacul care este aplicat pe chitara da un ton sombru care dezvaluie caracterul rebel al instrumentului ceea ce il plaseaza la un loc SUPREM in gama de instrumente fabricate de gibson deoarece este notata cu "AAA "

post-824-1226356981_thumb.jpg

post-824-1226357777_thumb.jpg

post-824-1226357911_thumb.jpg

post-824-1226357977_thumb.jpg

post-824-1226360654_thumb.jpg

post-824-1226360696_thumb.jpg

post-824-1226360740_thumb.jpg

post-824-1226360758_thumb.jpg

Edited by RAY5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Doamne.... pe asta cand ai mai ciopartito bre? :)

 

bre ma bate gandu' sa le pun niste dungi cu nume... cum au srv si steve vai... si userul @steve morse de pe forum :)

 

pt tele am deja un nume, cred, il denumesc ca pe fosta... dar tre sa gasesc un nume sugestiv si pt peavey...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.