www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

hai sa pun si eu poze cu singura chitara prezentabila pe care o am: Ibanez AG95trd. mai am o hora clasica din cele dragute la care tin cel putin la fel de mult dar toate clasicele arata cam la fel fie vorba.

 

post-5335-1220488641_thumb.jpg post-5335-1220488650_thumb.jpgpost-5335-1220488656_thumb.jpg

 

I-am dat jos pickguardul pt ca nu se tinea chiar fix si oricum mi se pare in plus. Si parca nu ma pot obisnui cu forma redusa dar asta e. Mai trebuie sa-i gasesc un nume :) ..

Edited by gadjo
Link to comment
Share on other sites

Difera lemnul corpului si grifului(cea din koa are griful din "maple birdseye",cea din mahon il are din artar obisnuit)

 

Asta am observat, si scria si in descriere, nu era nevoie sa mai explici o data :) Daca compari o chitara de-a ta cu un SG sa zicem, diferentzele ar fi un pic mai substantiale. In sensul asta era remarca mea, chitarile alea sunt practic identice fatza de cat de diferite pot sa fie prin comparatie cu altele.

Link to comment
Share on other sites

Sa va prezint "marfa":

 

1 - Hoyer 5068 (made in RFG, aprox 1978), doze Seymour Duncan SH-4b, SH-2n

2 - Fender Telecaster 52 Reissue

3 - Jazz-Bass Yamaha BB-STD (made in Japan, 1983), grif Warmoth, USA, doze Sadowsky

4 - Fender Telecaster Baja (made in Mexico), aia nu e a mea, era doar in vizita, asa ca a participat la poza de grup

5 - Fender 50th Anniversary Stratocaster 57 Reissue

 

Bassul tocmai si-a gasit un nou proprietar.

Sa-l cante sanatos!

:)

 

Asa ca familia de chitari are deocamdata 3 membri: un Stratocaster, un Telecaster si un Hoyer.

Link to comment
Share on other sites

Guest AndreDew

sunt mai nou peaici... pana acum nuprea am postat, doar am vandut 2 chitari cu ajutorul forumului:) asa ca m-am gandit sa imi prezint si eu "topoarele"

 

Gibson Les Paul Standard Rootbeer Finish cu 60's style neck

Fender Jag-Stang

post-3635-1221749689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

in sf 4 zile mi-a luat sa urmaresc tot topicul de cand a fost deschis :)) si pana acum :D cool guitars :)

 

sa ii fac si eu poze la a mea sa o pun si eu pe aici :P cu toate ca la ce se afla pe aici nu ma pot alatura in ceva cluburi cool :) cu un ibanez s670fm cu sd tb-5 in bridge dar isi face treaba :D

Link to comment
Share on other sites

AJUTOR!!! :)

 

am luat zilele trecute o chitara... poate-mi zice cineva ce firma este. Eu banuiesc ca este un Ibanez lawsuite din cauza hardw-ului. Pe fierul de la bridge scrie *Quick change Made in Japan*. Daca puteti sa ma ajutati! Nu o sa vand pentru ca in viata mea rareori mi-a placut asa de mult sunetul si feelingul unei chitari... dar n-ar strica sa stiu ce firma este :)

Cheile sant schimbate pe chei Schaller, se vad gaurile vechi de la chei tip vintage... in rest totul original *nu stiu ce*.

Hai baieti, cine se pricepe sa ma ajute.

post-4891-1222086507_thumb.jpg

post-4891-1222086542_thumb.jpg

post-4891-1222086563_thumb.jpg

post-4891-1222086613_thumb.jpg

post-4891-1222086641_thumb.jpg

post-4891-1222086677_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Am si o intrebare stupida: cumva headstock-ul este din mai multe bucati (3)? Asa pare in ultima poza atasata. Daca da, ar influenta cu ceva sunetul chitarii?

 

Felicitari pentru achizitie, s-o canti sanatos! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.