www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Superman

ms pt pont :)

dar caloriferul acela nu functioneaza am un calorifer electric care imi incalzeste fundul :)

Edited by Superman
Link to comment
Share on other sites

OK, imi pun si eu ultima membra a familiei, Cruela, pe numele ei din buletin Schecter Demon 6 SBK. Ce sa zic despre ea? Sunt foarte multumit la raportul calitate-pret. E mahon, punte fixa si doze active DD. E lucrata cu grija si plusul cel mare e ca are un sustain de intepenesti. poate o sa pun si samples mai incolo. Din punctul meu de vedere e o chitara ce se preteaza de minune pe "metale" insa merge si pe alte stiluri foarte bine...doza de neck si canalul de clean pe amp ii da un sunet foarte cald si plin. Setup-ul cu care vine e bun dar nu suficient...de regula trebuie reglata intonatia si action-ul. Mai multe intr-un episod viitor.

 

post-3498-1202922708_thumb.jpg

post-3498-1202922672_thumb.jpg

post-3498-1202922689_thumb.jpg

post-3498-1202922730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

OK, imi pun si eu ultima membra a familiei, Cruela, pe numele ei din buletin Schecter Demon 6 SBK. Ce sa zic despre ea? Sunt foarte multumit la raportul calitate-pret. E mahon, punte fixa si doze active DD. E lucrata cu grija si plusul cel mare e ca are un sustain de intepenesti. poate o sa pun si samples mai incolo. Din punctul meu de vedere e o chitara ce se preteaza de minune pe "metale" insa merge si pe alte stiluri foarte bine...doza de neck si canalul de clean pe amp ii da un sunet foarte cald si plin. Setup-ul cu care vine e bun dar nu suficient...de regula trebuie reglata intonatia si action-ul. Mai multe intr-un episod viitor.

 

post-3498-1202922708_thumb.jpg

post-3498-1202922672_thumb.jpg

post-3498-1202922689_thumb.jpg

post-3498-1202922730_thumb.jpg

 

pai daca n-o acordezi cum sa canti ? lol

 

cred ca ai vrut sa spui de reglat octava , ce se regleaza ooricum dupa ce pui corzi noi , apoi mai reglezi de cateva ori pana le schimbi asa ca nu-i un defect .

 

action-ul depinde de ce canti sii ce corzi folosesti , deci nici aceaste nu-i un defect sao o lipsa de reglaj .

 

Are reglaj ptr inclinat gatul ? ( cu surub ) , si acesta se regleaza dupa ce te hotaresti ce corzi si ce action vrei.

 

sa canti mult si sa te bucuri de ea .

 

:) ma chinuie stratomania :)

 

post-4426-1202862637_thumb.jpg

 

DA

Link to comment
Share on other sites

pai daca n-o acordezi cum sa canti ? lol

 

cred ca ai vrut sa spui de reglat octava , ce se regleaza ooricum dupa ce pui corzi noi , apoi mai reglezi de cateva ori pana le schimbi asa ca nu-i un defect .

 

action-ul depinde de ce canti sii ce corzi folosesti , deci nici aceaste nu-i un defect sao o lipsa de reglaj .

 

Are reglaj ptr inclinat gatul ? ( cu surub ) , si acesta se regleaza dupa ce te hotaresti ce corzi si ce action vrei.

 

sa canti mult si sa te bucuri de ea .

 

Da Karpi, asta am vrut sa zic.

 

Mersi

 

DA

Link to comment
Share on other sites

update: am scapat de epiphone-ul ala, si-am avut noroc de un Gibson SG Special '67 Reissue with P-90's, mai multe detalii aici, cat mai merge si linku asta, ca-si reorganizeaza website-urile.

 

pe numele lor, de la stanga la dreapta, "roodica" si "aurica".

 

post-1434-1203073893_thumb.jpg post-1434-1203073903_thumb.jpg post-1434-1203073909_thumb.jpg

 

 

frate eu nu inteleg cum poti sa pui nume unei chitari :) nu am reusit niciodata :) sau unei masini .... frumoase chitarile

Link to comment
Share on other sites

frate eu nu inteleg cum poti sa pui nume unei chitari :) nu am reusit niciodata :) sau unei masini .... frumoase chitarile

meh... daca esti atent o sa vezi ca numele sunt cam la misto, si au legatura cu culoarea chitarii. am avut un epiphone lp negru ca dracu, cu un tony iommi in bridge (tot negru), si un P94 in neck, crem cu auriu! arata fabulos, neagra la fatza si cu un dinte de aur :) prea tare, pacat ca am uitat cum o poreclisem.

anyway, mie mi s-a parut funny sa botez un goldtop "aurica".

rodica este superba; a trebuit sa cumpar doua lotiuni de intretzinere si suede si carpa "microfibre" ca sa-mi sterg balele de pe ea :(

Link to comment
Share on other sites

o acustica hohner si un squier putin modificat...grifu nu s-a potrivit f bine.ii de la o chitara veche.grifu acela a stat afara vreo 3 ani.in ploaie,vant,soare,zapada etc...si is mirat ca nu s-a indoit nici macat putin.a fost curata de lac si vopsea,a, facut si scallop si acum l-am montat pe squier.is multumit de ea.as vrea sa-i pun si niste humbucker...asta cand am bani sa investesc in ea :)

post-4823-1203094606_thumb.jpg

post-4823-1203094892_thumb.jpg

Edited by steve morse
Link to comment
Share on other sites

o acustica hohner si un squier putin modificat...grifu nu s-a potrivit f bine.ii de la o chitara veche.grifu acela a stat afara vreo 3 ani.in ploaie,vant,soare,zapada etc...si is mirat ca nu s-a indoit nici macat putin.a fost curata de lac si vopsea,a, facut si scallop si acum l-am montat pe squier.is multumit de ea.as vrea sa-i pun si niste humbucker...asta cand am bani sa investesc in ea :)

arata f frumos squierul tau.plus ca inedita ideea cu humbuckerul pozitionat asa,sau cel putin asa cred eu.bafta la customizat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.