www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest p_aciulea

e facut de overdrive, tipul face ampuri custom full-lampa

 

are user overdrive aici p forum, da un search ca are un topic despre ampurile alea :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

offtopic: nu mai faceti poze la chitari cand sunteti beti, ca ies incetosate si in plus riscati sa faceti accident (don't drink and play)

Link to comment
Share on other sites

Hai sa pun si eu niste poze cu noul meu topor

 

post-58-1187207178_thumb.jpgpost-58-1187207213_thumb.jpgpost-58-1187207251_thumb.jpg

La famiglia:

post-58-1187207290_thumb.jpg

Nu imi vin sa cred ca ai pus mana pe chitara visurilor mele. O vreau de cand am vazut o inregistrare a unui concert Evergrey. Habar nu aveam ce marca era. Credeam ca e un Brian Moore dupa headstock, si cum nu am gasit-o pe site - ul lor am presupus ca e un custom made tinut ascuns pentru chitaristii de la Evergrey. Noroc cu sectiunea gear de pe site - ul celor de la Symphony X. Am o intrebare daca e poreclita fastfingers de ce are numai 24 3/4 la scale si nu 25 1/2 asa cum au toate chitarile de shred? M-a cam desumflat chestia asta. Tu ce zici, ca doar canti pe ea? Reprezinta un inconvinient? Cum se prezinta fata de Jackson - ul tau care are 25 1/2?

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Mosu... pe scurt:

 

1. Ma inteleg mult mai bine cu scala mica, pentru ca sunt un baiet mic de inaltime... e mai comoda. Ambele mele chitare au scala mica. Le-am cautat asa.

2. Nu am Jackson (nici nu am avut vreodata unul personal... doar imprumutat)

3. Chitara in cauza nu e chair modelu Evergrey... e un Custom facut pentru Nils de la Dragonland. Culmea e ca acuma e de vanzare si singurul Evergery care a 'scapat' din mainile trupei. Asa ca daca ai cashu... baga-te. Girez eu pentru om. http://guitarsatbmusic.com.au/forum/viewto...155&start=0

 

Tine minte... Horusurile cu board din maple sunt o raritate, fiind disponibile doar pentru endorseri. Eu nu cunosc decat 3 care sunt 'la liber' ca sa zic asa. Una a mea, Evergrey-ul asta si un horus al lui CJ Grimmark.

Link to comment
Share on other sites

Mosu... pe scurt:

 

1. Ma inteleg mult mai bine cu scala mica, pentru ca sunt un baiet mic de inaltime... e mai comoda. Ambele mele chitare au scala mica. Le-am cautat asa.

2. Nu am Jackson (nici nu am avut vreodata unul personal... doar imprumutat)

3. Chitara in cauza nu e chair modelu Evergrey... e un Custom facut pentru Nils de la Dragonland. Culmea e ca acuma e de vanzare si singurul Evergery care a 'scapat' din mainile trupei. Asa ca daca ai cashu... baga-te. Girez eu pentru om. http://guitarsatbmusic.com.au/forum/viewto...155&start=0

 

Tine minte... Horusurile cu board din maple sunt o raritate, fiind disponibile doar pentru endorseri. Eu nu cunosc decat 3 care sunt 'la liber' ca sa zic asa. Una a mea, Evergrey-ul asta si un horus al lui CJ Grimmark.

Iarta-ma pentru confuzie. Cred ca a avut legatura cu nickul :). Frumoasa scula. Pacat ca tocmai a fugit vulpea cu casul in gura. Poate recurg si eu ca si tine la vanzarea ficatului. Sau mai bine a unui testicul, ca tot am auzit ca se practica :).

Edited by Preda
Link to comment
Share on other sites

...vanzarea ficatului. Sau mai bine a unui testicul, ca tot am auzit ca se practica :) .

 

Si cu cat se da un testicul? Ca eu am 3 si nu-mi trebuie toate.

 

 

da, stiu, offtopic, n-am putut sa ma abtin

Link to comment
Share on other sites

Si cu cat se da un testicul? Ca eu am 3 si nu-mi trebuie toate.

da, stiu, offtopic, n-am putut sa ma abtin

Tot offtopic, acum se practica sa ai 5. Oricum am auzit ca suma se invarte undeva pe la 4000 de euro. Dar dilema este urmatorea: copii celui care iti va purta organul vor fi din punct de vedere genetic ai lui sau ai tai? :)

Link to comment
Share on other sites

arata bine, dar chiar ai nevoie de cabinet 4x12 pentru casa? mai bine dai cabinetu si procesorul si iti iei un procesor mai bun (nu ca as avea ceva cu toneworks, chiar imi plac mai mult decat alte firme, dar tot timpu e loc de mai bine) si un cabinet 2x12

Link to comment
Share on other sites

Exact.Pai cabinetul il tin.Problema e evident la transport,e foarte greu de carat.Nu am nevoie desigur de 4x12 in camera.Procesorul l-am vandut,trec pe head+pedale :). Exact asta urmeaza,un cabinet de 2x12 ptr. a fi mai usor de transportat,oricum ajunge ptr. repetitii(in cazul in care ajung sa merg la repetitii :):) )

Link to comment
Share on other sites

epiphone lp gothic (tony iommi + p-94) si gibson lp bfg "goldtop" (heh):

post-1434-1188775259_thumb.jpg

detaliu customizare bfg, se pregateste un cover pentru p-90

post-1434-1188775159_thumb.jpg

orange, pedale:

post-1434-1188775247_thumb.jpg

 

am impresia ca o sa revin cu poze cu un sg :)

 

ave cezar, morituri te salutant :)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
incredibil, patru zile de la poze si inca n-a inceput nimeni ca mai bine-shi taie o mana decat sa-shi ia befege sau alte de-astea :)

 

Ba sa-mi bag... deci mare greseala ai facut. Mare prostie BFG-u ala... mai bine iti luai lopata. :)

Link to comment
Share on other sites

mersi, mersi :)

p-90-ul suna extraordinar. cearny, daca-tzi amintesti, stii ca sunt bata la chitara (cum zicea cineva in semnatura pe harmony-central, 'looking for idiots or shitty band to play with - I know powerchords and a scale") - tu mi-ai pus niste seymour duncan livewire pe un schecter mai demult, dar chiar si asa, daca reglez gain-ul la ora 12 pe orange si schimb pe p-90 si dau cateva chords cu un memory man in fatza, e fucking brilliant sound-ul. personal cred ca e cel mai frumos sound de hard rock care este. sunt foarte, foarte curios cum suna in bridge!

va place chicken knob-ul ala :) ? m-am gandit ca la felul in care arata chitara, e destul de corny ca sa se potriveasca. cred ca urmeaza un desen dupa bridge, sau ceva de genul asta. oi vedea. daca avetzi idei cretze de customizare, care sa o faca si mai mult sa aratate aiurea, dar intr-un mod relativ artistic, astept sugestii!

mrjackson: inteleg si apreciez sarcasmul/ironia facute bine. e o calitate rara :)

Link to comment
Share on other sites

AM O DRUJBA NOUA :)). ii o japoneza Ibanez musicians custom made.2 hum. ibz usa f1 si 1 sg coil ibz usa c1. banuiesc ca ii vb de un s540 custom made...dar nu-s sigur... :) pe spate scrie: IBANEZ NEW IDEAS FOR TODAY'S MUSICIANS MADE IN JAPAN

post-4823-1189463484_thumb.jpg

post-4823-1189463514_thumb.jpg

post-4823-1189463566_thumb.jpg

post-4823-1189463597_thumb.jpg

Edited by steve morse
Link to comment
Share on other sites

hihi... io am ramas cu asta...

 

Washburn Mercury series... MG-40... adolescenta... are vreo 15 ani... asiatica... din korea...

stie sa faca de toate... au invatat-o niste profi... dar din pacate acum e la mine :)

are floydu subred...

are cineva un OFR de dat pe degeaba? ma multumesc si cu un kahler :)

post-5012-1190065674_thumb.jpg

post-5012-1190065740_thumb.jpg

post-5012-1190065787_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.