www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest spyked88

mie imi plac :) . dupa cum am mai zis si in alt topic, nu poti sa faci nimic in gustul omului, fiecare cu ale lui :) . sunt curios cum suna chitara ta (nu de alta, dar Reghinurile sunt hulite cam de toata lumea), poate te incumeti sa pui un mp3 pe "Melodii cantate de noi" .

Link to comment
Share on other sites

eu nu prea pun muzica pe forum. pun poze cu chitare :) . Sunt in sfarsit super-multumit de setup-ul meu curent. Si asta nu e putin lucru. Pt ca de aproape un an incerc sa imi adun echipamentul necesar pt a-mi transforma camera intr-un "bedroom studio" semi-profesional. cred ca a cam iesit figura. in fine, chestii de cumparat mai sunt mereu, dar pt inceput nu e rau :) . Si daca va intrebati in ce ascult eu ce iese din rack, raspunsul e simplu: lexicon-ul e in fx loop, line out-ul din engl e conectat la power-amp-ul unui behringer gmx 210. boxele active merg simultan (ies din headphones out), asadar 4 difuzoare behaie in acelasi timp. stiu, stiu, amplificarea propriu-zisa e toata pe analog. dar la nivel de camera suna superb (si surround chiar :) ). oricum, merg pe solutia direct-out, deci momentan nu imi trebuie power amp pe lampi si cabinet. poate am sa testez si un red box, sau alt simulator de cabinet. evident ca imi trebuie si o placa audio peformanta, ufff, nu se mai termina... pun si niste poze cu camera mea foarte muzicala :( .

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum ti-am zis este Oscar Schmidt facuta hand made in China sub licenta Washburn, si a fost foarte ieftina. (230$)

Deci chitara e super tare, arata super bine .. si suna Jazzy.

Problema cu chitarile chinezesti este ca la noi in tara se aduc numai rahaturi din lemn de brad care daca apesi mai tare pe corp eventual cu o unchie faci groapa.

Dar asta, am luat-o la risc, din Sua, dar am fost foarte placut surprins sa vad calitatea executie.

Link to comment
Share on other sites

Guest packardb
SI daca tot nu va placeau straturile rosii:

Chitara mea un Reghin by Fender :) custom left hand,doze de Fender Stratocaster.

post-374-1124534683_thumb.jpg

post-374-1124534750_thumb.jpg

14278[/snapback]

Esti din Bucuresti? daca da...se poate sa incerce si mainile mele chitara ta? ...tot lefty sunt si eu ...:)

Link to comment
Share on other sites

Ibanezul este custom made, si nu stiu cate ibanezuri custom exista asa ca ma mandresc cu el :) Les Paul, nu stiu daca este copie sau nu, stiu ca este foarte vechi si l`am luat intr`o stare jalnica ... a fost revopsit de cateva ori, griful are cateva freturi scalopate .. crek asta e termenul corect ... este chitara la care incerc acum sa`i dau "fatza" :) iar basul, he he .. basul e chiar un gunoi .. corpul basului este home made, si este dintr`un lemn foarte prost, sincer ma mir ca rezista :)

Link to comment
Share on other sites

****** chitari vad eu pe-aici in ultima vreme, buna treaba colegi :) . eu imi comand maine un cry baby wylde :)

 

am vrut sa scriu "*** E R E chitari ..." da vad ca nu-i de joaca aici cu limbajul.. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.