www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

8 minutes ago, AddRien said:

Faină! E flame maple top sau veneer? Tastiera e foarte închisă la culoare, e ebony?

Mersi! Topul e solid de 7mm. Tastiera e ebony. Freturi otel. Gat si corp din mahon african. Corpul 2 bucati, gatul 1 bucata.

Edited by SKU
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 08/09/2020 at 12:01, SKU said:

Inca vreo 2 corturi si-mi pot deschide camping.

IMG_5052.jpg

Este o forma originala, 100% Cort. Doar headstockul si restul seamana perfect cu o alta chitara, dar parca nu imi aduc aminte ce, dar imi place calul sur

 

Edited by Blackthorn
  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blackthorn said:

Este o forma originala, 100% Cort. Doar headstockul si restul seamana perfect cu o alta chitara, dar parca nu imi aduc aminte ce, dar imi place calul sur

 

Pai, calul meu sur meu doarme dezasamblat sub pat si asta trebuia sa fie un poor man's Cal. Este oarecum. Ma gandesc sa-i si pun dozele de pe a mea sa fie complet 100% Cort Suhr.

Edit: Uite ca am facut un film, in numele stiintei. Din pacate nu sunt similare deloc! Uita-te cat spatiu ramane catre margini in cele 2 poze unde arat cu mouseul ...

Edit2: N-am mouse, folosesc trackpad.

 

 

Edited by SKU
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SKU said:

Pai, calul meu sur meu doarme dezasamblat sub pat si asta trebuia sa fie un poor man's Cal. Este oarecum. Ma gandesc sa-i si pun dozele de pe a mea sa fie complet 100% Cort Suhr.

Edit: Uite ca am facut un film, in numele stiintei. Din pacate nu sunt similare deloc! Uita-te cat spatiu ramane catre margini in cele 2 poze unde arat cu mouseul ...

Edit2: N-am mouse, folosesc trackpad.

 

 

Asa e, Cort-ul pare mai tras de par 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.