www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Wow ... la tine parca ar fi magazin de desfacere ... mai lipseste sa spui ca ai si cate 2-3 bucati si gata ...

 

Iti apreciez pasiunea ... pe care de fapt o impartasesc si eu , unii colectioneaza timbre ( pe care nu le folosesc niciodata) , altii masini .. si unii colectioneaza echipament muzical , in cazul nostru pedale :(. O intrebare totusi .. tot lantul ala de pedale nu iti strica din sunet ( adica paraziti, zgomot, sunet dubios etc).

Si acum sa pun si eu o poza cu o parte din visul meu , cealalta parte vine mai greu ... e mai speciala si se fac putine.

 

IMG_0066.JPG

Puteti ghici ce o sa intre in acel case ????

 

:):):)

 

Un Schecter C7 Hellraiser Diamond Series

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Bine, eu nu am pariat pe Schecter, ziceam doar ca prefer Blackjacku in locu Hellraiser-ului.

 

Presimt ca e vb de un ESP oricum (ma rog, LTD)

Link to comment
Share on other sites

Bine, eu nu am pariat pe Schecter, ziceam doar ca prefer Blackjacku in locu Hellraiser-ului.

 

Presimt ca e vb de un ESP oricum (ma rog, LTD)

 

Nu e sigur ESP. Pe cutie scrie Schecter Diamond Series iar pe ea sunt urmele de la 7 corzi. Si din seria diamond stiam ca sunt doar C1 Hellraiser si Blackjack. Dintre ele am ales hellraiser ca are mai multi fani :)

Link to comment
Share on other sites

Nu e sigur ESP. Pe cutie scrie Schecter Diamond Series iar pe ea sunt urmele de la 7 corzi. Si din seria diamond stiam ca sunt doar C1 Hellraiser si Blackjack. Dintre ele am ales hellraiser ca are mai multi fani :)

 

 

Hmmm ... detectiv criminalistic scrie pe tine .. daca nu esti asa ceva inca .. ar trebui sa te gandesti sa te faci unul ca esti bun .. si ai si intuitie buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Da, ma inclin in fata lu George pentru spiritu de observatie dovedid... personal, o sa dau vina pe faptul ca sunt racit si d-aia n-am observat :)

Link to comment
Share on other sites

 

Nu e sigur ESP. Pe cutie scrie Schecter Diamond Series iar pe ea sunt urmele de la 7 corzi. Si din seria diamond stiam ca sunt doar C1 Hellraiser si Blackjack. Dintre ele am ales hellraiser ca are mai multi fani :)

:) Dar poate fi si un Damien 7, un 007 Elite sau chiar un Omen 7, pentru cei cu mai putin "cascaval". :)

Edited by Geologu
Link to comment
Share on other sites

007 elite deja e prea aproape de hellraiser ca sa nu mai dai 100$ in plus. Si da ... case-ul a fost folosit la transportul unui Damien & .. pe care o sa il vedeti in curand .. nu e al meu .. asa ca il las pe proprietar sa puna pozele .. desi le am si eu . Dar case-ul acela va adaposti un Hellraiser. Cum vine si ma obisnuiesc cu el o sa fac si un review si niste samples ... si o sa fiu treaz ca sa nu mai fac greseli in review ( line 5 in loc de line 6 .. stupid , copilaresc si plin de aburii alcoolului )

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

Wow ... la tine parca ar fi magazin de desfacere ... mai lipseste sa spui ca ai si cate 2-3 bucati si gata ...

 

Iti apreciez pasiunea ... pe care de fapt o impartasesc si eu , unii colectioneaza timbre ( pe care nu le folosesc niciodata) , altii masini .. si unii colectioneaza echipament muzical , in cazul nostru pedale :(. O intrebare totusi .. tot lantul ala de pedale nu iti strica din sunet ( adica paraziti, zgomot, sunet dubios etc).

 

Aveam 2 bucati de DS1 :) Nu am deloc paraziti sau zgomot de la pedale, numai Echo Parku ii mai sensibil si face un pic de hum cand e alimentat din multialimentator, da cu alimentator separat nu are probl.

 

culboji-ule, te-am vazut in concert la casa de cultura, si mi-ati placut (si acum partea de ontopic) dar aveai dozele stoc pe epi....cand le-ai schimbat? :)

 

Pai aveam dozele si atunci numa mi-o fost frica sa le schimb si sa nu imi mearga la concert :) (si offtopic) o sa mai avem un concert miercurea viitoare in pubzone creca

Link to comment
Share on other sites

Guest Malmsteen Wannabe

Feast your eyes upon this black beast:

 

CONSTRUCTION/SCALE: Bolt-on / 26.5

BODY: Basswood

NECK/FINGERBOARD: Maple/Rosewood

FRETS: 24 X-Jumbo

INLAYS: Black Pearl Bats

PICKUPS: EMGhz7-A set

ELECTRONICS: Vol/Tone/3-Way

BRIDGE: TOM w/ thru-body

TUNERS: Grover

COLOR: Satin Black (SBK)

 

Am chitara asta de 3 zile si nu pot sa o las din brate!Finisajul este superb,dozele fac toti banii

si sunetul e incredibil!Poate sa bata usor chitari mult mai scumpe si mai renumite.

Iar cine se gandeste sa treaca la 7 string si are dubii in legatura cu griful sa afle ca diferenta este foarte mica fata de o chitara normala,in cateva ore eu m-am obisnuit,cel putin la Schecter griful e cat se poate de comfortabil,cu foarte mult peste asteptarile mele.

Cand am adus-o acasa si am scos-o din husa js30-ul nu a avut unde sa se ascunda si a fugit sub pat!!!

Diferenta este absolut uluitoare fara sa exagerez!

Din ce am vazut eu majoritatea sunt reticenti cand vine vrb de marca asta iar dupa ce au asa ceva in posesie nu mai contenesc sa o laude!

Cine are sansa sa se pricopseasca cu asa ceva...DO NOT HESITATE!!!

Next stop pt mine : Schecter C7 Hellraiser. :)

 

Rock ON!

 

post-892-1163764909_thumb.jpg post-892-1163764924_thumb.jpg

post-892-1163764937_thumb.jpgpost-892-1163764952_thumb.jpg

post-892-1163764962_thumb.jpgpost-892-1163764984_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Am cantat cu chitara aia ... superb .. sincer nici eu nu ma asteptam la asemenea calitate de la o chitara de 600$ ( cu toate incluse ), daca stiam ca e asa de buna imi luam si eu damien sau blackjack si dadeam si mai putin si nu mai trebuia sa astept atat de mult sa imi vina, din pacate hellraiser c7 nu aveau pe stoc :) . Dar asta e .. si altceva nu vreau sa imi iau. A si pozele nu prezinta adevarata valoare a chitarii.

 

Destul de multe laude pentru o chitara .. dar raportul calitate pret este fenomenal. pe un jackson usa dai de la 2000$ in sus si sincer nu merita banii aia .. am tinut jackson soloist in mana si nu avea nimic in plus ( nu ma refer la doze si sunet .. strict la calitatea lucrarii ) fata de damienul ... si cand te gandesti ca am fost fan jackson pana nu de mult si strnageam bani ptr unul. Dar acuma cu schecter ( firma pe care o cunosc de un an si un pic) nici cadou sa imi faci un soloist ca nu il tin ( mai ales ca am comanda data la hellraiser), il vand si de 3000$ imi iau amp :)

Link to comment
Share on other sites

Din cate am citit schecter = esp ... ca cica esp a cumparat schecterul prin '90 ... dar s-ar putea sa ma insel.

Esp-urile mi se pare enorm de scumpe comparativ cu ce ofera ... poate e ptr ca trebuie sa plaetasca multi chitaristi/bassisiti sa le faca reclame la produse :)

 

Dar e vorba de gusturi si mai ales de bani .... daca m-ar impinge banii afara pe fereastra sunt sanse mari sa imi fi luat un esp custom made cu hardware de platina vopsita neagra .. etce tc etc .. dar din pacate nu ma imping .. si sincer nici nu ma incomodeaza cat de putin , ca parca se ascund de mine .

Edited by Ildest
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.