www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Super misto tokai-ul ala, cat a costat?

 

Apropo, felix, ce de pedale, parca mai demult faceai cu mare pasiune apologia procesoarelor, ce te-a facut sa te razgandesti?

 

Nu pot sa spun cat a costat Tokaiul, e strict confidential. Pedalierul l-am facut ca sa nu ma mai car cu GT8 la fiecare repetitie. Fi sigur ca daca o sa apara GT9 sau GT10 sau cine stie ce naiba de la Boss, o sa imi iau in continuare procesor. Intamplarea face ca pedalierul sa sune chiar bine cu toate ca l-am facut asa, mai mult in necunostinta de cauza ca nu am avut unde sa testez pedalele pe care le-am luat de pe ebay.

 

umm...dc nu iti iei un gibson? :-?

 

Pentru ca un Gibson LP Standard lefthand nou sare de 3000$ si nu imi permit. Muzica pentru mine este momentan un hobby si nu o afacere. Si sincer, am 2 chitari care se apropie foarte mult calitativ de un Gibson. Probabil ca intr-o buna zi, o sa am si un Gibson.

Link to comment
Share on other sites

haha pai ziceai ca avantajul procesoarelor e ca nu te mai cari cu pedalele.. dar in fine

 

 

N-ai inteles ce am vrut sa zic. Ideea e ca pedalele le las la sala de repetitii si GT8 il folosesc acasa. Oricum, avand in vedere ca pe amp am 2 canale de distorsiune si un clean, e posibil ca in curand sa folosesc amp-ul si atat. Nu ma refer la cum suna... multe efecte le poti obtine usor pe procesor iar pe pedale, numai cu o investitie serioasa.

Link to comment
Share on other sites

la banii aia sunt convins ca sunt altele mai faine.

 

Sigur...

 

Da arata bine .... pacat ca are floyd ... SI eu as fi foarte curios sa vad cum suna un Ibanez la 2500 euro.

 

Fara c.o.a.i.e. si la rece si amplificata, am crezut ca-i de la corzi le-am schimbat si se vede diferenta dar nu-i nimic sa ma dea pe spate. Jacksonul de 500 Euro suna mai plin cu mai multa forta si la rece, mai ales amplificat. La finisaj ii impecabila , n-am ce zice, nu i-am gasit nici un defect, dar sunt chitari care nu costa atitia bani si sunt finisate la fel. Nu ma prea dau eu in vant dupa Ibanez dar din ce-am vazut pe net la modelul asta visam, imi ziceam: "daca vreodata ibanez atunci asta-i" acum dupa ce am pus mana pe el nu mai zic nimic.

Oricum ii o chitara buna se vede "pur sangele" din ea numai ca pe mine nu m-a "lovit" cum ma asteptam.

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

care poze?... ca eu vad doar spatele unui headstock.... :)

 

scuze, poza.....dar totusi, fake-ul e prea grosolan sa nu iti dai seama :)

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

Guest Adriani

Sigur...

Fara c.o.a.i.e. si la rece si amplificata, am crezut ca-i de la corzi le-am schimbat si se vede diferenta dar nu-i nimic sa ma dea pe spate. Jacksonul de 500 Euro suna mai plin cu mai multa forta si la rece, mai ales amplificat. La finisaj ii impecabila , n-am ce zice, nu i-am gasit nici un defect, dar sunt chitari care nu costa atitia bani si sunt finisate la fel. Nu ma prea dau eu in vant dupa Ibanez dar din ce-am vazut pe net la modelul asta visam, imi ziceam: "daca vreodata ibanez atunci asta-i" acum dupa ce am pus mana pe el nu mai zic nimic.

Oricum ii o chitara buna se vede "pur sangele" din ea numai ca pe mine nu m-a "lovit" cum ma asteptam.

Un sfat, daca-mi permiti:

schimba-i doza de bridge cu un Di Marzio original. Se schimba treaba si lemnul se pune in valoare cu adevarat. (...mai depinde si ce gen muzical canti).

In ceea ce priveste pretul, intradevar ai dat cam mult ! De unde ai achizitionat-o ?

Link to comment
Share on other sites

Hehe, SD JB&Jazz zebra, sa vad cum fac rost de un Rockcase pt toate pedalele astea...

 

 

 

Wow ... la tine parca ar fi magazin de desfacere ... mai lipseste sa spui ca ai si cate 2-3 bucati si gata ...

 

Iti apreciez pasiunea ... pe care de fapt o impartasesc si eu , unii colectioneaza timbre ( pe care nu le folosesc niciodata) , altii masini .. si unii colectioneaza echipament muzical , in cazul nostru pedale :(. O intrebare totusi .. tot lantul ala de pedale nu iti strica din sunet ( adica paraziti, zgomot, sunet dubios etc).

 

 

Si acum sa pun si eu o poza cu o parte din visul meu , cealalta parte vine mai greu ... e mai speciala si se fac putine.

 

post-2143-1163681617_thumb.jpg

 

 

Puteti ghici ce o sa intre in acel case ????

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.