www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
15 hours ago, sorin_popovici said:

@radu.popescu  Salut,  ce chitara e cea din stanga? Incerc sa-mi dau seama dupa headstock dar nu reusesc sa vad ce scrie. E foarte frumoasa, s-o canti cu placere!

Thanks :)

 

Luxxtone El Machete

8 hours ago, tibimosby said:

si cea din dreapta. nu pot da zoom destul...

Tom Anderson Classic

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
53 minutes ago, hemmy said:

Merci, e singura in varianta 12 corzi, din ce am cautat pe net, brigeul nu e original dar e solid brass isi face treaba suna foarte jangly ca un rickenbacker...

kliracontrols.jpg

Foarte tare! Klira cred ca e cel mai “misterios” producator de chitare german. Foarte putine se cunosc despre modele, nu prea au serii.. Eu am un bridge care se potriveste pentru varianta de 6 corzi, il tin pentru resuscitarea unui archtop Orfeus. E Schaller, insa nu stiu daca este chiar cel pentru 12 corzi: 

66F0FCE3-52B4-44E0-BC14-455892EBA768.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, SKU said:

Dap. Nu ma deranjeaza neaparat nervurile alea :P E cool cumva 

Nu cred ca e vorba de deranjat :D, mie imi plac foarte mult, mi se pare ca da tot farmecul chitarei.

Foarte misto! Sa o canti cu placere!

Btw..ai luat-o de pe ebay/reverb sau de la un dealer Tokai? Caut de mult timp un LPJ1 si nu am dat de niciun dealer european care sa o vanda..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare, 

este un SX,SST 57 luat de la 'mnezau,de pe-aici, o chitara foarte faina si ieftina (e vreo 600 lei noua).Colegu' a pus pe ea folie de Cu in cavitati,chei  Wilkinson, brigde Fender cu block gros si nut de os;si pentru ca era asa rosie si prea ,,glossy'' ,nu m-am putut abtine si i-am facut putin relic si o mica ,,VanHalenizare'' -cum nu am vazut sa faca nimeni,adica  am aplicat paternul Evh stripes pe Pickguard si pe headstock(specific pt.modelele Kramer sau Wolfgang, nu strat,unde e natur) Poate urmeaza cablaj refacut, un pot de volum ca lumea ,HotRail SD/Chopper in bridge, si un Floyd,in viitorul indepartat,Mie imi place foarte tare, sper sa vi se para si voua ok Cheers!

9b1739ad-d76f-4a3c-ba53-98f3f3705b9b.jpg

fa1eb2ce-09b8-438c-9a88-a5675f6167f9.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.