www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitari Fabricate In Cehia ?


Guest apasaciu
 Share

Recommended Posts

Guest apasaciu

Salutare baieti ! Am si eu o intrebare pt cei mai cunoscatori ca eu nu ma numar printre ei .. o sa am drum in cehia in curand :) si ma batea gandul sa iau o chitara acustica de pe acolo . Ma puteti ajuta cu o marca ceva mai cunoscuta sa ma interesez si eu ? cu o parere despre calitatea chitarilor facut acolo ? multumesc si astept cu nerabdare parerile voastre :) .

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am habar de marci cehesti, dar cred ca vei gasi la vreun magazin de sh o chitara Jolana, marca cehoslovaca. Cei mai batrani probabil ca au cantat pe asa ceva. Aici afli niste lucruri, nu prea detaliate, despre marca respectiva. Pe wiki spun ca faceau doar instrumente electrice.

Edited by ambrozie
Link to comment
Share on other sites

Guest apasaciu

multumesc de raspunsuri ... pot sa abuzez si sa mai intreb ceva ? ce parere aveti de chitarile morgan monroe ? ca eu sincer nu am auzit nimic .. si a aparut o okazie interesanta ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Probabil e prea tarziu in raport cu deplasarea ta in Cehia, insa Amistar cica ar face niste chitari resonator foarte bune (umbla vorba ca unul dintre clientii care a cerut una "custom" ar fi chiar Keith Richards). Ei se lauda ca le fac de mana in Praga, si preturile sunt in jur de jumatate din pretul unei chitari echivalente produse de National.

 

Nu stiu in ce masura te ajuta, probabil cautai alte clase de chitari, dar am zis ca nu poate strica sa ramana in "arhivele" RGC-ului.

 

Acuma ma-m uitat si eu pe siteul lor...wow ce custom sunt chitarile .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.