www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Diferente Intre Epiphone Lp Standard Si Epiphone Lp Standard Plus?


bojycs
 Share

Recommended Posts

Salutare

Intenționez sa cumpãr un LP, deocamdatã sunt foarte tentat de Epiphone, am studiat diverse siteuri și am o întrebare pentru cei care ma pot ajuta:

- Exista vreo diferența intre Epiphone Standard si Epiphone LP Standard Plus care sa afecteze soundul?

Stiu ca Standard Plus are un finisaj si un aspect mai placut dar totusi e o diferenta considerabila de pret intre cele 2 versiuni de care as putea profita sa imi iau o pedala, asta doar in cazul in care soundul nu este afectat de eventualele diferente.

Deasemenea daca aveti alte sugestii de LP in jurul sumei de 2000 RON mai bune decat ce intentionez eu sa cumpar (Epiphone) va rog sa imi spuneti.

Multumesc pentru ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

S-a mai discutat de cateva ori, nu e greu sa dai un search inainte de a deschide un topic nou.

 

Din cate stiu eu, diferentele sunt doar cosmetice.

Link to comment
Share on other sites

Diferentele sunt de finisaje, respectiv de lemnul topului, la Plus este Flamed sau Quilted, la Standard este Plain. Raportul cel mai bun pret calitate il are modelul Standard Plain Top sau Standard Ebony, depinde ce iti place. Ai putea incerca si chitarile Vintage cu forma LP care sunt excelente, mai ales cele din seriile superioare nu necesita decat un upgrade la niste doze mai bune pentru a fi excelente. Userul Dudu a avut un au doze Seymour Duncan si era mai mult decat incantat de ea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.