www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Guitar Videos


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest fluffyone

Foarte foaret marfa japonezu, totusi, (nu mam uitat foarte atent) dar Canonul nu ar trebui sa fie cantat in canon (cu toate ca interpretarea lui e superba)?

Link to comment
Share on other sites

majoritatea stiti clipul asta cu Alexi Laiho (dc++ = god of all)

pentru cei care nu stiu:

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-7...755325&q=guitar

Enjoy!

 

penal frate :)).... 2 tipi care suna prost si canta total haotic... japonezul ala chiar presupunand ca stie sa cante numai Canon-ul e cu 10 clase peste ei... penal, de 3 ori penal.

Link to comment
Share on other sites

bun.. haotic.. dar de ce? sper ca aveti o explicatie.. mie unul, mi-au placut cei doi!

ati spus k e un sunet prost... mie mi se pare kiar excelent.. avand in vedere stilul pe care i-l abordeaza... si de ce haotic? te rog sa-mi explici Felix, k nu inteleg?

Link to comment
Share on other sites

... pentru ca nimic din ce fac cei doi acolo nu este greu de reprodus, pentru ca tot ce fac ei este absolut mecanic si lipsit de imaginatie si pentru ca daca materialul este luat dintr-un tutorial, eu unul nu as da bani pe asa ceva. Din pacate traim vremuri in care e mai importanta imaginea decat substanta si calitatea. Nu am ascultat Children of Bodom dar dupa ce am vazut materialul asta, cu siguranta ca nu voi fi interesat vreodata sa ascult produsele lor.

Link to comment
Share on other sites

cel mai tare videoclip din ultimele luni, un japonez cantand "Canon"-ul lui Johann Pachelbel.

 

al dreaq japonez! un foarte bun exemplu ca se poate improviza chiar si acasa (cu o dezinvoltura si agilitate de invidiat!), daca ai ceva sange in deshte! :) .

nici nu mai incape comparatie cu ce ciulama au facut aia doi (pacat, ca Laiho ala avea ceva renume pentru riffuri melodioase and stuff), si cu atat mai mult cu cat meseriasu de japonez a inventat singur solo-ul lui (nu am mai auzit interpretarea asta, nici macar in empetreiul ala de se zicea peste tot ca il canta Yngwie).

a... si inca o remarca, cu care risc sa-mi pun tot forumu'-n cap: fara misto, japanu' bate clar la poponetz mai bine de 95% dintre forumistii care mai iau cat de cat chitara in mana... :)

 

edit: postul nr. 100, cel mai belicos, deh! :)

Edited by felixanu'
Link to comment
Share on other sites

cel mai tare videoclip din ultimele luni, un japonez cantand "Canon"-ul lui Johann Pachelbel.

 

http://video.google.com/videoplay?docid=1491516901670441597

 

Sunteti siguri ca tipul din videoclip e pe bune ? Adica eu l-am vazut pe asta de mult si mi se pare ca omul face "playback", daca intelegeti ce vreau sa spun.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mai, sa stii ca nu cred ca face "playback"... Si oricum, melodia originala e cantata cu viori, daca nu ma insel, deci daca nu e el cel care canta "pe bune", tot e cineva de nivelul ala...But, then again, nu cred ca nu e "pe bune".

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Da, mi-am dat seama ca cineva tot a cantat misto melodia, dar eu zic de tipul propriu-zis ca mi se pare ca face playback, dar poate ma insel.. Dracu sa ma ia

 

Apropo : http://www.youtube.com/w/Bon-Jovi---Livin%...I&search=guitar

 

Un cover acustic al melodiei Livin' On A Prayer de la Bon Jovi. Omul face si bassline-ul... Sune misto tare

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.