www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Hartke G30r


karcsika
 Share

Recommended Posts

- Nume echipament - Hartke G30R guitar combo,producator este Hartke si este o serie noua G-Series

 

- Pret - nou cu 500 lei,merita banii

 

- De la cine / De unde a fost cumparat - magazin de instrumente muzicale din bucuresti

 

- Caracteristici - Este un combo foarte multumitor,este mai mare,ideal in sala de repetitii,are 30W cu difuzor de 12" si open back.Dotat cu spring reverb,are eq cu 3 benzi,clean si crunch chanal.Este putin mai greu transportat in mana,putin greu,dar e ok.

 

- Cum suna / Cum se comporta -Nu este silentios :) are o dinamica foarte buna,cum am zis mai inainte sunt multumit,si in sala de repetitii,ori la concerte din club.Clean ul suna foarte frumos,nu are distorsiuni pana la un anumit volum,partea de crunch...eh..e putin murdar,nu prea sunt multumit cu el,nici nu folosesc.Eq comporta bine,parca comboul are prea multe high si trebel este dat mai inapoi

 

- Parti bune / Parti rele - parti bune:are ton foarte frumos,in faptul ca este pe transistor,cu reverbul suna bine,si cu pedala de effecte face treaba.parti rele: la un volum mai sus,cand chiar suna tare,difuzorul parca distorseaza,crunch chanalul are distors murdar

 

- Impresie generala - merita banii,foarte bun pt acasa sau la concerte mici.mult am stat la gand ce sa-mi iau la bugetul de 500lei,si momentan la magazinul respectiv asta a fost o afacere buna.pt 500 lei nu iei combo cu reverb,30W,12" difuzor,si sa fie nou. nota 9

 

Poza

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.