www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Primul Meu ,,debut" :d


Guest Alin Gabriel
 Share

Recommended Posts

Guest Alin Gabriel

In majoritatea timpului ma ,,obosesk" cantand melodiile altor artishti. Akm am incerkt si eu sa compun cv... zicetzi shi voi ce parere avetzi( dar nu fitzi prea ashprii... CA DOAR SUNT INCEPATOR !!!) si mai punetzi si voi mel de-ale voastre :)

2008_11_23_20h43m37s.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
In majoritatea timpului ma ,,obosesk" cantand melodiile altor artishti. Akm am incerkt si eu sa compun cv... zicetzi shi voi ce parere avetzi( dar nu fitzi prea ashprii... CA DOAR SUNT INCEPATOR !!!) si mai punetzi si voi mel de-ale voastre :)

 

dar ultimul tau debut prin ce coclauri se afla?

Link to comment
Share on other sites

Guest Vladsteen

cat talent...cata expresivitate muzicala...esti deja pregatit sa te alaturi lui satriani si petrucci in g3...compozitia ta este geniala...ca dovada ca esti pregatit sa te alaturi zeilor pe muntele Olimp tu poti sa debutezi de mai multe ori :)

Link to comment
Share on other sites

In majoritatea timpului ma ,,obosesk" cantand melodiile altor artishti. Akm am incerkt si eu sa compun cv... zicetzi shi voi ce parere avetzi( dar nu fitzi prea ashprii... CA DOAR SUNT INCEPATOR !!!) si mai punetzi si voi mel de-ale voastre :)

frumos , da matale cati ani ai ?

 

asteptam urmatoarele "debuturii"

Link to comment
Share on other sites

Guest Alin Gabriel

Dmnee, voi chiar vorbitzi serios sau facetzi mijto ?!? :)) :)) ,,chestia" asta am facut-o in 5 min knd ma pliktiseam, dar e prima data knd incerk sa compun cv :D app, am 14 :P ms pt comenturi :)

Link to comment
Share on other sites

Dmnee, voi chiar vorbitzi serios sau facetzi mijto ?!? :)) :)) ,,chestia" asta am facut-o in 5 min knd ma pliktiseam, dar e prima data knd incerk sa compun cv :D app, am 14 :P ms pt comenturi :)

 

compozitie = compunere

 

trebuie sa aiba o structura exact ca si o scrisoare de exemplu .

 

ceva in genul : introducere , prezentarea temei , dezvoltare /modulatii/ revenire la tema , coda .

 

Este bine ca incerci mici teme si inovatii proprii acest lucru inseaman ca esti inovativ si inu te multumesti doar cu reproducerea a cea ce au creat altii , DAR !! trebuie sa studiezi notiuni de muzica , de structura /forma ca sa nu pierzi timp pretios cu reinventarea rotii.

La inceput sa incerci sa reproduci prin copiere sau mai bine zis imitatie piese simple melodioase si observi structura amintita .

 

sa inveti si "acorduri" , macar dupa pozitie si denumire mai apoi dupa ce icet inveti pozitia notelor pe chitara studiaza si formarea acordurilor .Cu acesea poti sa faci "analiza" unei structuri /progresii simple al unor piese muzicale.

 

cand ai o minima imagine despre acestea incearca sa pui ideile tale pe structura care ti-se pare mai buna ptr ideile tale.

Link to comment
Share on other sites

compozitie = compunere

 

trebuie sa aiba o structura exact ca si o scrisoare de exemplu .

 

ceva in genul : introducere , prezentarea temei , dezvoltare /modulatii/ revenire la tema , coda .

 

Este bine ca incerci mici teme si inovatii proprii acest lucru inseaman ca esti inovativ si inu te multumesti doar cu reproducerea a cea ce au creat altii , DAR !! trebuie sa studiezi notiuni de muzica , de structura /forma ca sa nu pierzi timp pretios cu reinventarea rotii.

La inceput sa incerci sa reproduci prin copiere sau mai bine zis imitatie piese simple melodioase si observi structura amintita .

 

sa inveti si "acorduri" , macar dupa pozitie si denumire mai apoi dupa ce icet inveti pozitia notelor pe chitara studiaza si formarea acordurilor .Cu acesea poti sa faci "analiza" unei structuri /progresii simple al unor piese muzicale.

 

cand ai o minima imagine despre acestea incearca sa pui ideile tale pe structura care ti-se pare mai buna ptr ideile tale.

 

Lol, Karpi.

Link to comment
Share on other sites

bravo dar mai pune 2 -3 sa putem sa ne facem idei asa acu de dimineata e in locul desenelor animate mai o sa te ascultam si cu urlatoarele

 

Lol, Karpi.

 

aici sint lectii serioase . ai ce invata

si daca ma gindesc bine cite lectii sint pe sit e mai mult ca la o scoala de muzica nu mai sa vrei sa inveti, sa fii serios , si mai e si gratuit ......bravo.....

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru incercare si pentru curajul de a posta asa ceva pe forum! :) Imi aduce aminte de perioada Nintendo/GameBoy. Mi-ar fi placut sa fie putin mai ritmata. :) Ce te-a inspirat cand ai compus-o?

Link to comment
Share on other sites

Guest Vladsteen
Dmnee, voi chiar vorbitzi serios sau facetzi mijto ?!? :) ) :) ) ,,chestia" asta am facut-o in 5 min knd ma pliktiseam, dar e prima data knd incerk sa compun cv :D app, am 14 :P ms pt comenturi :)

 

da-mi PM ca sa vorbesti cu petrucci

Link to comment
Share on other sites

Guest Hannibal_flo
daca fiecare si-ar pune aici debuturile am ajunge la balamuc. bafta si stay secret!

 

stai sa vezi si "debuturile" mele :)) le gasesti la incepatori, niste versuri chinuite :)) mai bine nu te uita ca sigur ajungi la balamuc

 

 

si autorului acestei melodii: daca stii o melodia mai usoara asa si care are ceva note, incearca sa te joci pe notele alea creeindu-ti propria melodie. Si invata o gama si iarasi joaca-te pe ea :) spor!

Link to comment
Share on other sites

Guest Vladsteen
like it ! keep it up !

 

"da-mi PM ca sa vorbesti cu petrucci"

 

il stii pe petrucci?pot sa-ti dau si eu un PM atunci? :)

 

 

G3 vor canta pe muntele Olimp si o sa fie "Twilight in Olympus" ? :)

 

normal ca stiu...suntem prieteni de pahar

Link to comment
Share on other sites

Guest String Jacker
In majoritatea timpului ma ,,obosesk" cantand melodiile altor artishti. Akm am incerkt si eu sa compun cv... zicetzi shi voi ce parere avetzi( dar nu fitzi prea ashprii... CA DOAR SUNT INCEPATOR !!!) si mai punetzi si voi mel de-ale voastre :P

Te obosesc piesele altor artisti ? ...

Copile de 14 ani Tu nu esti in stare sa lovesti o singura nota corect si iti permiti sa spui ca te obosesc ? Tu pana nu inveti sa canti la chitara , adica exercitii la greu nu ai voie sa "te obosesti" cantand piese Eu am inceput sa cant piese dupa 6 luni de chitara datorita profesorului meu iar pentru asta ii raman dator pe viata ... Pune mana si invata sa iti misti degetele decent pe chitara si atunci sa visezi sa canti alte piese.

 

 

Nu am spus-o cu rautate Asa am fost si eu si daca profesorul meu de chitara , care este un mare om si un mare artist ... nu se lua de mine si imi spunea ca fac totul prost astazi erau de 10 ori mai involuat fata de ce sunt azi :) Lucreaza cromatice (Tastele 1, 2, 3, 4 le apesi cu degetele 1, 2, 3, 4 in urcare si coborare, PE METRONOM! , dupa ce il stapanesti incepi sa faci legato-uri si alte elemente de expresii. Dupa ce le stapanesti si pe acestea :) atunci poti sa incepi sa ingani alte piese :) Deoarece ca sa canti piese ai nevoie de ani de studiu . E diferenta intre a ingana si a canta :D mare diferenta :D

 

 

SPOR!

Link to comment
Share on other sites

Guest Alin Gabriel

Nu m-a inspirat nimik. Am vazut un concurs sau cv de genu cu o coloana sonora pe care sa compui si am vrut sa particip. Am incerkt sa knt cv da' am aflat ca concursu' se terminase de muult :)) :) si dekt sa stiu doar eu mel... :D) :P) :D)

 

Te obosesc piesele altor artisti ? ...

Copile de 14 ani Tu nu esti in stare sa lovesti o singura nota corect si iti permiti sa spui ca te obosesc ? Tu pana nu inveti sa canti la chitara , adica exercitii la greu nu ai voie sa "te obosesti" cantand piese Eu am inceput sa cant piese dupa 6 luni de chitara datorita profesorului meu iar pentru asta ii raman dator pe viata ... Pune mana si invata sa iti misti degetele decent pe chitara si atunci sa visezi sa canti alte piese.

 

 

Nu am spus-o cu rautate Asa am fost si eu si daca profesorul meu de chitara , care este un mare om si un mare artist ... nu se lua de mine si imi spunea ca fac totul prost astazi erau de 10 ori mai involuat fata de ce sunt azi :) Lucreaza cromatice (Tastele 1, 2, 3, 4 le apesi cu degetele 1, 2, 3, 4 in urcare si coborare, PE METRONOM! , dupa ce il stapanesti incepi sa faci legato-uri si alte elemente de expresii. Dupa ce le stapanesti si pe acestea atunci poti sa incepi sa ingani alte piese Deoarece ca sa canti piese ai nevoie de ani de studiu . E diferenta intre a ingana si a canta mare diferenta

 

Pari km consvin asteapta sa vin de la scoala si o sa pun pe site o mel. Cauta pe net Tenacious D - Kickapoo si o sa ma mai gandesk. De kntt stiu sa knt dar asta a fost doar o incercare ;)

 

SPOR!

Link to comment
Share on other sites

Guest Vladsteen
Nu m-a inspirat nimik. Am vazut un concurs sau cv de genu cu o coloana sonora pe care sa compui si am vrut sa particip. Am incerkt sa knt cv da' am aflat ca concursu' se terminase de muult :) ) :) si dekt sa stiu doar eu mel... :) ) :D ) :P )

bah baiatule tu pe ce lume traiesti ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.