www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine Din Ro


Stefan N
 Share

Recommended Posts

In primul rand imi cer scuze daca s-a mai discutat, am tot navigat forumul si cred ca intrebarea mea este destul de diferita :).

In ce orase se afla magazinele de chitari cu gama cea mai variata si stocul cel mai ridicat(in afara de bucuresti,care banuiesc ca e lider). As vrea tare mult ca viitoarea chitara pe care o cumpar sa o pot proba, si sa am de unde alege :).

:)

Link to comment
Share on other sites

In Cluj sunt vreo 4-5 magazine, cel putin din cate stiu eu, dar toate sunt mici ca suprafata, deci nu cred ca au un stoc foarte mare.

De exemplu, la MCMusic am fost de mai multe ori sa probez niste chitari, si de fiecare data nu au avut pe stoc, ma rugau sa vin saptamana urmatoare...

Link to comment
Share on other sites

In primul rand imi cer scuze daca s-a mai discutat, am tot navigat forumul si cred ca intrebarea mea este destul de diferita :) .

In ce orase se afla magazinele de chitari cu gama cea mai variata si stocul cel mai ridicat(in afara de bucuresti,care banuiesc ca e lider). As vrea tare mult ca viitoarea chitara pe care o cumpar sa o pot proba, si sa am de unde alege :) .

:)

 

 

IN brasov stiu ca e triola si mc, si cred ca si in Timisoara si Cluj e aceeasi situatie. In constanta stiu doar Mc. Dar nu mai bine zici si tu de unde esti?

Link to comment
Share on other sites

IN brasov stiu ca e triola si mc, si cred ca si in Timisoara si Cluj e aceeasi situatie. In constanta stiu doar Mc. Dar nu mai bine zici si tu de unde esti?

 

 

brasovul cam iese din discutie....mc music nu avem, triola e praf....singurul ar fi guitar shop dar nici acolo nu au tot ce vrei.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai aproape e in Istanbul ,cel putin din Galati te costa 450lei dus intors cu autocarul...ai peste 50de magazine pe aceeasi strada...nu exista sa nu gasesti ceva. poti sta cate ore doresti in magazin si nu te grabeste nimeni chiar daca nu cumperi :)

Alta varianta Budapesta(sunt off-topic,dar in Romania nu ai sa gasesti o gama asa de mare de instrumente)

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Brasovul nu mai iese din discutie:

 

GUITAR SHOP BASOV

Str. Nicolae Balcescu nr. 50

Tel: 0268 418 123

 

ORAR

luni-vineri: 10:30 - 18:30, sambata: 10-14

Link to comment
Share on other sites

Brasovul nu mai iese din discutie:

 

nu au un stoc prea mare,

majoritatea sculelor sunt entry level,

firmele reprezentate de ei sunt putine,

 

...deci cam iese din discutie.

Link to comment
Share on other sites

mc music din magazinu muzica bucuresti mi se pare cel mai mare magazin pt scule si chitari. bine, la chitari au mai mult ibanez, niste peavy, aria si prs.

 

oricum daca vii vreodata prin buc, mergi la muzica, senia, music e store (un pic mai incolo de senia, intreaba pe tipii de acolo) si guitar shop. sunt cam in aceeasi zona toate astea si aproape sigur gasesti ceva interesant(in astea se afla la vanzare modele de la cam toate marile companii de chitari, doar gibson nu gasesti si au doar 3-4 epiphone-uri destul de scumpe la music e store)

 

si daca esti din timisoara, cluj, oradea sau satu mare iti recomand sincer sa te deplasezi pana la budapesta sau chiar viena.

Link to comment
Share on other sites

mc music din magazinu muzica bucuresti mi se pare cel mai mare magazin pt scule si chitari. bine, la chitari au mai mult ibanez, niste peavy, aria si prs.

 

oricum daca vii vreodata prin buc, mergi la muzica, senia, music e store (un pic mai incolo de senia, intreaba pe tipii de acolo) si guitar shop. sunt cam in aceeasi zona toate astea si aproape sigur gasesti ceva interesant(in astea se afla la vanzare modele de la cam toate marile companii de chitari, doar gibson nu gasesti si au doar 3-4 epiphone-uri destul de scumpe la music e store)

 

si daca esti din timisoara, cluj, oradea sau satu mare iti recomand sincer sa te deplasezi pana la budapesta sau chiar viena.

 

Foarte tare! Un tip care isi cumpara chitara la pachet de la Carrefour, da sfaturi! Dupa doar doi ani...

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=2...mp;#entry278340

Edited by Calin
Link to comment
Share on other sites

Foarte bine punctat!

 

nu chiar poate nu tot omu isi permite un epi sau gibson:P poate prefera un cort sau ibanez sau eu stiu mai ce pt ca e mai ieftin. nu conteaza ce ai conteaza daca sti sa faci ori nu sti sa faci treaba cu chitara:P

Edited by Pãulicã fãrã fricã
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.