www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tep Zepi


gibsonman
 Share

Recommended Posts

Servus prieteni si colegi de forum,trupa din care fac parte a lansat odata cu implinirea a 2 ani de existenta un ep in format vinil,pe data de 27 septembrie.Acesta se numeste RETROFETISH.Totodata suntem in curs de finalizare a primului album Tep Zepi,numit Son of a dollar and a song,album ce va contine 12 piese si va fi lansat la inceputul 2009 cel mai probabil.Postez aici un preview al albumului,si intreg continutul ep-ului.Va doresc auditie placuta,si numai bine.Cu stima,Mihnea.

 

post-115-1225631803_thumb.jpg post-115-1225631827_thumb.jpg post-115-1225631842_thumb.jpg post-115-1225631853_thumb.jpg

pozele provin de pe http://no-3-blog.blogspot.com/

 

Tep_Zepi_machiaj.mp3

Tep_Zepi_mamut.mp3

Tep_Zepi_contact.mp3

Tep_Zepi_strange_nance.mp3

Link to comment
Share on other sites

Yessss, acum le dau jos. Putei sa spui si tu ca le pui, ca din intamplare le-am vazut. Ce ma faceam daca le pierdeam? :)

Te rog mult sa-mi rezervi si mie un exemplar al EP-ului, un colectionar de viniluri cum sunt eu nu are voie sa rateze asta!

Link to comment
Share on other sites

felicitationes baieti, mi-a placut f mult. suna f bine chitara cu toate nebuniile alea efectele. ma faci sa-mi doresc un whammy. :)

si io mi-am dorit un whammy cand l-am vazut pe Mihnea :)

Bravo Mihnea,Vlad si Victor !

Totusi io sunt prea batran ca sa mai inteleg asta,un vinil inregistrat,mixat si masterizat digital?

Link to comment
Share on other sites

ms mult.eu nu am apucat sa il vaz la teveu,inca.uite aici niste filmari din concerte mai recente:

 

face down-lansarea retrofetish la teatrul metropolis.

 

untitled-tot la lansare

 

toti la fel-in suburbia,la lansarea albumului panikon,al trupei Grimus.

 

celor care gusta genul asta de muzica,ii invit cu mare placere la concerte,sustineti trupele pe care le apreciati.nici nu stiti ce mult inseamna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dragii mei,va mai dau o ultima bucatica din placinta.Si anume piesa Repetent tot de pe albumul de debut ce urmeaza sa iasa,piesa ce e propusa sa intre in Romtop.

Piesa: Tep_Zepi_repetent.mp3

Daca va place nu ezitati sa o votati,dureaza 2 minute.

linkul: http://cityfm.ro/content/romtop-22-noiembrie-2008

 

Numai bine,Mihnea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.