www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[schimb] Merita Sa Schimb Zoom Pfx-9003 Cu Line 6?


Guest Cristianbam
 Share

Recommended Posts

Guest Cristianbam

Okay, nu stiam unde sa deschid topicul, rog un admin sa nu-l stearga (cel putin nu inca).

 

Am un procesor ZOOM PFX-9003 si un Squier Bullet Strat (arctic white) si o statie "facuta". Merita sa schimb procesorul cu un amp Line 6 Spider 3 de 15w? Incerc sa-l conving pe taica-miu ca e bine si vreau sfaturile voastre. Merita, deci?

Thanks dudes.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristianbam
Ce intelegi prin statie "facuta"? Ce caracteristici are? Sunt sanse sa sune mai bine decat Spider-ul ala.

Pai dude, "matele" is de la niste boxe de PC mai vechi si boxa e de la o combina sau ceva de genu'.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Atata timp cat produce un sunet curat placut, ar trebui sa te ajute cumva Zoom-ul respectiv.

 

In caz contrar, un alt amplificator ar fi o miscare inspirata.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristianbam
Atata timp cat produce un sunet curat placut, ar trebui sa te ajute cumva Zoom-ul respectiv.

 

In caz contrar, un alt amplificator ar fi o miscare inspirata.

 

Pai na, nu stiu, statia mea nu acopera una de 15w (un Harley Benton). Chestia e ca formatia mea da cantari pe la rockoteci si de-abia acopera tobele, un Harley (in care sunt bagate 2 chitare).Colegul meu ramane cu Harley-ul si eu cu Line6, e bine?

Deci, ce sa fac?

Edited by Cristianbam
Link to comment
Share on other sites

'harleyul' are 40w si abia acopera tobele :) (da-i statie buna baieti, sariti si cumparati)

 

Pai na, nu stiu, statia mea nu acopera una de 15w (un Harley Benton). Chestia e ca formatia mea da cantari pe la rockoteci si de-abia acopera tobele Harley-ul (in care sunt bagate 2 chitare).

Deci, ce sa fac?

Link to comment
Share on other sites

Guest Cristianbam
'harleyul' are 40w si abia acopera tobele :) (da-i statie buna baieti, sariti si cumparati)

Na, vedeti? :)) Ti-a venit statia, Stefan? :)

Link to comment
Share on other sites

In rockoteci ar trebui sa aiba un mixer si un amp de putere. Sau mai multe. Daca procesorul are iesire emulata, adica cu emulare de cabinet, ai putea sa bagi procu direct in power amp. Cel putin in rockoteca din "satul" meu exista asa ceva si cu siguranta boxele alea se aud mai tare decat 15 tobosari la un loc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.