www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Silent Night


Razvan S.
 Share

Recommended Posts

bine cantat..mi-a placut mai ales partea cu tapped harmonics.

insa:

nu-nteleg ce tot schimbi la ale doze

in general trecerea de la o doza la alta se face pt a da o dinamica interpretarii

sunt pasaje unde schimbi la interval de cateva secunde..fara vreo noima(pt mine)..lovesti aceeasi nota ba pe bridge ba pe neck..trecerea de la o doza la alta nu se face la sfarsit sau la inceput de fraza..nici pe timp..sa mor daca-nteleg rostu'.

poate ma lamuresti si pe mine...e vre'un trend nou sau ceva?

Link to comment
Share on other sites

Piesa e reusita numai ca abuzezi de arpegii si le faci si prea rapide de aceea nu te incadrezi bine cu terminarea lor si esti nevoit sa mai lovesti inca o data nota finala.(poate asa ai vrut sa faci,mie nu mi-a sunat bine)De la jumatea piesei reglezi aceasta problema.

Am vazut la tine pe pag si o piesa de la Slayer,ai grija cu panatia ca nu ai control deloc asupra penei.

Soloul e clar improvizatie,dar a iesit :)

Felicitari

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

stiu ce te-a inspirat.. Check This Out :

:)

 

nu-nteleg ce tot schimbi la ale doze

in general trecerea de la o doza la alta se face pt a da o dinamica interpretarii

sunt pasaje unde schimbi la interval de cateva secunde..fara vreo noima(pt mine)..lovesti aceeasi nota ba pe bridge ba pe neck..trecerea de la o doza la alta nu se face la sfarsit sau la inceput de fraza..nici pe timp..sa mor daca-nteleg rostu'.

poate ma lamuresti si pe mine...e vre'un trend nou sau ceva?

 

of bolly bolly... asa e la moda acum...tineretu :) din ziua de azi...  noi pensionarii :)  .... :D

Edited by steve morse
Link to comment
Share on other sites

stiu ce te-a inspirat.. Check This Out :
:)

 

 

 

of bolly bolly... asa e la moda acum...tineretu :) din ziua de azi...  noi pensionarii :)  .... :D

EXACT!!!! :P

 

Bc Rich: imi place critica sincer, dar kestia cu panatia, nush de und ai scos-o(e drept ca ala cu slayer e vechi, si nu le aveam chiar asa, la trioleti cel putin)...iti postez oriknd video cu ce vrei tu arpegii si ies pe metronom si tot c vrei tu, blehar metalar adevarat ce esti :D

Edited by Archangello
Link to comment
Share on other sites

(e drept ca ala cu slayer e vechi, si nu le aveam chiar asa, la trioleti cel putin).-chiar la aia ma refeream :)

 

repede te mai oftici! Am fost putin mai dur,dar nu asta am intentionat.

deaia si injuriile de pe topicul cu Metal?

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=28370&st=30

Esti penibil la faza asta.

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

simt ca urmeaza un duel(muzical ) intre bolly si BCRich :) pariurile le tin eu(abea astept sa beau :) pe banii vostrii)

de unde pana unde? :D

 

Aia nu sunt trioleti, sunt: doua 16-imi si o optime :D

Nu o sa fie nici un duel,el a "castigat"-prin atitudinea lui superioara ;)

daca asta era o invitatie la flame(si sper sa ma insel) sa stii ca nu particip :P

nu-mi amintesc sa fi schimbat vreodata 2 vorbe.... ca sa poata fi vorba de vreo atitudine superioara :)

la dueluri sunt oricand deschis..insa prin firea mea prefer jam-urile ;)

Link to comment
Share on other sites

bolly...nu am nici o treaba cu tine...nu te cunosc,nu m-ai deranjat...deci :)

 

uneven.pieces a inteles mai bine despre cine e vorba. :P

 

EXACT!!!! :)

 

Bc Rich: imi place critica sincer, dar kestia cu panatia, nush de und ai scos-o(e drept ca ala cu slayer e vechi, si nu le aveam chiar asa, la trioleti cel putin)...iti postez oriknd video cu ce vrei tu arpegii si ies pe metronom si tot c vrei tu, blehar metalar adevarat ce esti :D

 

Sau cum stie el sa vorbeasca frumos cand e criticat..asa ca sa va feriti sa il mai criticati ca e de rau :)

Oade de ce nu a scris asta aici si a trebuit sa o bage pe alt topic?(intrebare retorica)

 

QUOTE (Archangello @ Oct 16 2008, 11:04 PM) *

"Imi permit sa iti vb asa pt ca esti un nesimtit,am incercat sa ma abtin, dar degeaba...odata ca il critici pe Arpi si nu vad de ce.....Mare metalar ,,tru" c esti tu laugh.gif

,,Skillu tau" la chitara lasa de dorit din video-u ala tampit....asa ca inainte sa critici pe altii...kre chiar mai canta si alte kestii de kre tu nici nu t poti atinge si pot face corect multe kestii pe grif si sa si sune fast cu panatie CORECTA , incearca sa te abtii si sa nu mai abuzezi si de diverse halucinogene inainte sa judeci pe cineva dupa nush ce ti-a picat tie ca-i ,,gresit", ca iesi tu in pierdere. O zi buna, blehare! END of story."

 

Am uiatat sa bag video ala tampit:

http://www.youtube.com/watch?v=Ou9KPREkcvo

Asta a fost si ideea ,sa fie tampit,daca nu vezi esentza...

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

bolly...nu am nici o treaba cu tine...nu te cunosc,nu m-ai deranjat...deci :)

 

uneven.pieces a inteles mai bine despre cine e vorba. ;)

 

 

 

Sau cum stie el sa vorbeasca frumos cand e criticat..asa ca sa va feriti sa il mai criticati ca e de rau :)

Oade de ce nu a scris asta aici si a trebuit sa o bage pe alt topic?(intrebare retorica)

 

QUOTE (Archangello @ Oct 16 2008, 11:04 PM) *

"Imi permit sa iti vb asa pt ca esti un nesimtit,am incercat sa ma abtin, dar degeaba...odata ca il critici pe Arpi si nu vad de ce.....Mare metalar ,,tru" c esti tu laugh.gif

,,Skillu tau" la chitara lasa de dorit din video-u ala tampit....asa ca inainte sa critici pe altii...kre chiar mai canta si alte kestii de kre tu nici nu t poti atinge si pot face corect multe kestii pe grif si sa si sune fast cu panatie CORECTA , incearca sa te abtii si sa nu mai abuzezi si de diverse halucinogene inainte sa judeci pe cineva dupa nush ce ti-a picat tie ca-i ,,gresit", ca iesi tu in pierdere. O zi buna, blehare! END of story."

 

Am uiatat sa bag video ala tampit:

http://www.youtube.com/watch?v=Ou9KPREkcvo

Asta a fost si ideea ,sa fie tampit,daca nu vezi esentza...

Oade de ce nu a scris asta aici si a trebuit sa o bage pe alt topic?(intrebare retorica)

 

Era vb d tine, in ala despre metalari , deschis de Arpi...am devenit asa nu din cauza criticii tale...ci din cauza ca nu vad rostu sa t iei de Arpi.

Desfasurati-va cearta altundeva.

 

Voicule, orice s-ar intampla, blackerii nu-i am p constiinta :D

Rog un admin sa inchida threadu asta, sa nu se mai posteze , mersi :D

 

Aia nu sunt trioleti, sunt: doua 16-imi si o optime ;)

Nu o sa fie nici un duel,el a "castigat"-prin atitudinea lui superioara ;)

oricum cant kestii kre na tu ,,superiorule", sper ca le poti si tu canta pt ca se pare ca video-u e prea fast la unele parti pt tine , si tu auzi note duble cand de fapt sunt 2 arpegii, si mai scuteste-ma...n-am vazut speed kills sau ceva cu Abbath :P

 

Cosule inchide asta pls sau sterge, n-am nevoie de oameni deastia cu critici ,,inteligente"

 

Super! :D De cât timp cânți la chitarã?

in 19 dec se fac 3 ani d knd cant p electrica ;) Mersi mult :)

Edited by Archangello
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
QUOTE (BCRich @ Oct 17 2008, 02:29 PM) *

Aia nu sunt trioleti, sunt: doua 16-imi si o optime

Nu o sa fie nici un duel,el a "castigat"-prin atitudinea lui superioara

 

@Archangello:"oricum cant kestii kre na tu ,,superiorule", sper ca le poti si tu canta pt ca se pare ca video-u e prea fast la unele parti pt tine , si tu auzi note duble cand de fapt sunt 2 arpegii, si mai scuteste-ma...n-am vazut speed kills sau ceva cu Abbath :)"

 

Felicitari! Am zis eu ca sunt superior? Tu te lauzi singur,vad :)

Ti-am aratat ca nu esti asa stralucit dupa cum te lauzi :)

Cant de peste 13 ani(cu trupa) si de peste 20ani la chitara, cred ca am urechea destul de buna sa disting un arpegiu de 2 note,stii foarte bine la ce m-am referit,dar te deranjeaza critica.

In loc sa pui mana sa iti revizuiesti problemele(canti de 3 ani,cantatul nu inseamna doar viteza)tu arunci cu noroi in stanga si in dreapta.

Eu iti urez sa ne gasim pe o scena si sa cantam impreuna cu trupele noastre,nu a fost nimic din rautate din ceea ce am comentat.Nu mai fii asa de nervos ca ai mult de pirdut cu atitudinea asta.

Asculta un sfat si daca vrei sa il iei in considerare il iei,daca nu..nu :D

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.