www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Piese Pt Incepatori


Guest crazy-b
 Share

Recommended Posts

Guest crazy-b

ce piese pentru incepatori imi recomandati?stiluri:blues, soft rock, r&r...ceva sa fie si usor de scos dupa ureche.....

 

eventual piese instrumentale...gen transylvania de la maiden...dar care sa se incadreze in stilurile de mai sus...

 

intrebare:cat d usoare sunt piesele de la the shadows?eu unul am luat un best of si am scos piesa apache dupa ureche...dar ritmic imi e imposibil sa cant cu piesa...=>cel putin piesa asta nu e asa usoara...

Link to comment
Share on other sites

Guest guitar4ever

incearca niste melodii de la Bryan Adams. (Ex: Run to You). Melodiile lui sunt simple si destul de usor de descifrat. Mie mi-a iesit si suna foarte bine :) . Da add la alex11ro2004 si mai vb . Cant de aprox 2 ani la chitara si poate ne mai putem impartasii din experienta :)

 

Bye

post-8722-1223809689_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 years later...

Serios, cine canta "melodii usoare"? Cantati naibi ce va place. Eu dupa 8 luni de chitara m-am apucat sa invat Testament - Over the wall. Nici azi dupa 4 ani nu imi iese perfect, dar nu conteaza. Asa te motivezi, cantand ce iti place si incercand pana iti iese (cat mai bine in cazul meu :)) ).

 

Succes si craciun fericit!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi-am luat chitara, am "frecat" youtube-ul la greu pana am dat de cel mai bun prof ( cred ca a-ti auzit de Papastache ) am gasit songsterrul si uite asa mi-au iesit, partial ce-i drept, primele piese de Hendrix. California or bust, asa am gandit. Ori pun chitara in cui de la inceput ori invat ce-mi place. Cu niscaiva rabdare nu poti decat sa progresezi. N-o sa canti maine mai prost decat azi, ci invers iar tempoul corect vine repetand la viteza care-ti convine.

Sau poti sa incepi cu "Doarme moshul" sau "Ceata lu' Pitzigoi". :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cu ce am început eu:

Candy Dulfer & Dave Stewart - Lily was here

Santana - Europa (introducerea)

Pink Floyd - Wish you were here (cred că mai am o lună şi îmi iese în întregime)

Sting - Shape of my heart

Rifful de la Smoke on the water

 

Mai am de lucru la toate, dar important e că fac progrese.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.