www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mozart Rocks La Bucuresti


Cosu
 Share

Recommended Posts

Sambata 11 Octombrie Orele 19 Sala Radio

str Gral Berthlot nr 60-64 Bucuresti

 

Orchestra Nationala Radio (dirijor Tiberiu Soare)

 

Solisti: Horea Crisovan, Cezar Popescu, Calin Grigoriu, Remus Carteleanu, Alexandru Cotoi, Dan Ionescu

Percutie: Andrei Ilie

Chitara Bas: Adrian Ciuplea

 

Claviaturi si aranjamente orchestrale: Sorin Voinea

Aranjamente orchestrale: Nicolae Dumitrescu

 

Intrarea in sala se face pe baza de invitatie pana la ora 18:45 apoi intrarea este LIBERA

Link to comment
Share on other sites

La braila, anul acesta a fost bizet rocks (asta dupa ce anul trecut a fost beethoven rocks si acum doi ani mozart rocks). Sa fiu sincer, a fost penibil (in mare parte datorita orchestrei simfonice din braila). Am avut parte si de o surpriza care se dorea placuta: fiul organizatorului s-a urcat pe scena,deghizat in hendrix banuiesc, incercand sa cante. Accidental i-a picat palaria pe corzi si omul s-a emotionat si a cantat gresit cam tot ce i-a mai ramas de cantat. Toata sala(plina pe jumatate si goala tot atat =))) a izbucnit in ras. Au urmat GorG Patranoiu,Horea Crisovan si Remus Carteleanu. Tot respectul pentru ei. Nu-mi permit sa-i critic (mai am de mancat mamaliga pana sa ajung ca ei) dar puteau fi "mult mai solisti" decat scria pe afis.

 

asta e de la mozart rocks (in care s-a cantat brahms =)))

 

Oricum, cu orchestra nationala radio, va urez sa fie MULT mai bine decat a fost la Braila

Link to comment
Share on other sites

Guest DEADSKULL

Un concert extraordinar pot sa zic, m-a facut sa nu imi mai vina sa merg la alte concerte obisnuite.

O singura problema ar fi, cum pot sa intru in posesia unui CD cu operele cantate in cadru concertului, asta daca stie cineva daca va fi scos vreun CD...

Edited by DEADSKULL
Link to comment
Share on other sites

Domnilor, chapeau bas! Foarte reusit concertul...pur si simplu am devenit fan Remus Carteleanu, baiat simpatic, mereu zambind si cu o tehnica de cantat flawless!

De-abia astept "Beethoven rocks"... ce e superfunny e ca la viitorul concert si-a anuntat prezenta in sala si soacra :) !

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

si mie mi-a placut foarte mult.

cel mai tare m-a impresionat horea, cu "cause we ended as lovers " a lui jeff bveck, o piesa foarte grea si cu abordarea rock a unor piese clasice.

mi-au mai placut foarte mult calin grigoriu (prima data cand il vad in concert), e un super talent, alex cotoi, cezar popescu.

felicitari si organizatorilor, ma bucur ca mai exista oameni care nu fac lucruri frumoase doar pentru bani....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.