www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Santana Vrea Sã Devinã Preot


Guest
 Share

Recommended Posts

Celebrul chitarist Carlos Santana, a declarat cã intenționeazã sã devinã preot dupã retragerea din muzicã, relateazã BBC News Online.

 

 

Într-un interviu acordat revistei Rolling Stone, Santana, în vârstã de 61 de ani, a mai spus cã este posibil sã-ºi facã o bisericã în Maui. Credința, a mai spus el, a fost cea care l-a ajutat sã depãºeascã momentele dificile din viața sa.

 

"Mã voi retrage din muzicã la 67 de ani ºi mã voi concentra aspra a ceea ce îmi doresc sã devin, adicã preot, la fel ca Little Richard", a declarat artistul.

 

Santana se aflã în plin turneu. "Live Your Light" se încheie pe 12 octombrie, în Concord, California. De asemenea, artistul urmeazã sã lanseze în curând albumul "Multi-Dimensional Warrior", al 38-lea album al sãu, care va cuprinde melodii mai puțin cunoscute de pe albumele sale anterioare.

 

Carlos Santana a vorbit ºi despre durerea cauzatã de recentul divorț, care a pus capãt unei cãsnicii de 34 de ani, ºi despre credința care l-a ajutat sã depãºeascã perioada dificilã ºi sã îºi învingã tendințele sinucigaºe.

 

 

 

 

 

http://www.contactmusic.com/news.nsf/artic...eligion_1082590

 

 

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

MAN , this is silly !

 

sunt un mare admirator al lui SANTANA.

 

am acasa la Onesti toate albumele lui pana la SUPERNATURAL(inclusiv) si mereu descopar ceva nou la ele.

 

Mi se pare o tampenie sa se popeasca ! ar mai avea multe de spus, cel putin asa cred !

 

ar trebui sa mai scoata macar un album ca in vremurile bune, ca sigur are multe piese din ales de atmosfera, de conceptie si nu piesulici din astea de pop facil, pe care le-a scos in ultimii ani, fortat cred de catre casa de discuri !

 

da, vorba aia - when a man got to go, a man got to go....

 

Respectele mele pentru el si pentru toata muzica pe care ne-a oferit-o ! POATE TRECE SI PE LA NOI INAINTE DE A-SI PUNE PATRAFIRUL .

 

Marcian

Link to comment
Share on other sites

Multi artisti dupa retragere au devenit oameni ai biseriicii. santana vine dintr-un mediu un religia este pe primul loc si asta se poate vedea din toate videoclipurile lui (cel putin astea de dupa 90)

 

Nu cred ca este un lucru rau si sunt convins ca nu va inceta sa compuna. Plus ca o avea multe pacate de spalat :)

 

 

p.s. faza auzita de la un prieten care a auzit-o de la un prieten care a auzit-o de la un manelar :) .... " Bah si mie imi place Santana dar ma enerveaza cand intra ala cu chitara"

Link to comment
Share on other sites

Multi artisti dupa retragere au devenit oameni ai biseriicii. santana vine dintr-un mediu un religia este pe primul loc si asta se poate vedea din toate videoclipurile lui (cel putin astea de dupa 90)

 

Nu cred ca este un lucru rau si sunt convins ca nu va inceta sa compuna. Plus ca o avea multe pacate de spalat :)

 

 

p.s. faza auzita de la un prieten care a auzit-o de la un prieten care a auzit-o de la un manelar :) .... " Bah si mie imi place Santana dar ma enerveaza cand intra ala cu chitara"

 

Nu era " Bah si mie imi place Santana dar ma enerveaza cand intra ala mustaciosu' cu chitara" ???

Link to comment
Share on other sites

Multi artisti dupa retragere au devenit oameni ai biseriicii. santana vine dintr-un mediu un religia este pe primul loc si asta se poate vedea din toate videoclipurile lui (cel putin astea de dupa 90)

 

Nu cred ca este un lucru rau si sunt convins ca nu va inceta sa compuna. Plus ca o avea multe pacate de spalat :)

 

 

p.s. faza auzita de la un prieten care a auzit-o de la un prieten care a auzit-o de la un manelar :) .... " Bah si mie imi place Santana dar ma enerveaza cand intra ala cu chitara"

 

:) ca sa vezi in ce lume traim,va zic eu ca in curand o sa se aleaga praful rau de tot

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING MARKETING

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca Santana mai are nevoie de un astfel de marketing. :D Daca ai sa citesti interviuri mai vechi ai sa descoperi ca vorbeste destul de mult despre spiritualitate. In anii '70 John McLaughlin i l-a prezentat lui Santana pe guru-ul Sri Chinmoy, care i-a dat numele de "Devadip" (Lampa, lumina si ochiul lui Dumnezeu). Apoi a inregistrat albumul "Welcome" (pe care ti-l recomand spre ascultare). :) E usor sa urli MARKETING cand habar n-ai despre ce vorbesti.

 

PS: Este posibil sa gresesc si eu. Daca este cazul, atunci imi cer scuze si astept corecturile si mustrarile de rigoare. :)

 

Tataie a prins gustul banilor dupã ce a fãcut foamea în anii '90, aia e... Norocul lui a fost un producãtor dãjtept, care l-a împis sã tragã "Supernatural", cã altfel se cãlugãrea muuult mai devreme. :) Și pe bune.

Link to comment
Share on other sites

Santana a inceput sa lucreze cu "producãtorul dãjtept" Clive Davis inca din 1972. :)

Da, așa e. Citește mai bine wiki și vezi ce zice despre Clive Davis în '72: pe scurt, cicã l-ar fi avertizat pe nea Santana cã o ia pe arãturã cu jazz-fusionu' lui și se abate de la linia comercialã.

Vezi și cã CBS l-a aruncat dupã patru albume prost vîndute, iar la Poydor a continuat seria neagrã. Apoi, Clive Davis l-a scos din budã atunci când Santana a rãmas pe drumuri și i-a propus rețeta de succes cu "Supernatural". Și s-a vãzut: dupã un album care n-a intrat în Billboard Top 100, a urmat un multi-platinum. Nu-mi spune cã Santana nu știa în ce se bagã...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.