www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze Cu Amplificatoarele Si Efectele Noastre


Guest
 Share

Recommended Posts

foarte misto treaba cu alimentatorul si fxloop-ul si toate celelalte:)spor la lucru cu pedalierul si cabinetul:)...sa pui o poza doua sa ne bucuram de ele:)

 

Is curios tare de tot cum e uber metal-ul...m-ar tenta si e mine unul.Sunt curios fiindca sunt convins ca poate mult mai mult decat ce am gasit in demo-urile de pe site-uri si youtube.

 

numai bine...Dani

Link to comment
Share on other sites

Inca nu-i finalizat(nu cred c-o sa fie vre-o data :) )

Dunlop Jh-1B modificat(true bypass + led on/off)

Boss NS-2

Boss MT-2 - Modificat Keeley+(adica si modificarea lui Keeley ii modificata putin)

Boss SD-1 - Modificat Keeley+(pe langa mod-ul Keeley are si un switch de "voice" ca si la Zendrive)

Boss GE-7 - Modificat(silent mod)

Marshall ED-1

Korg Pitchblack

Line6 ÜberMetal

CrazyCat FXLoop - 2 loop-uri independente cu posibilitatea de mix wet/dry, buffered, switch1->on/off(true bypass), switch2->loop1/loop2. Handmade by teckus :)

"Bara"aia lunga contine:

- Alimentator 10x9Vcc 400mA, 2x12VAc 400mA cu switch pe fiecare transformator(caz in care nu-i folosit se opreste). Stabilizat, fara bucla de masa. Iesire in format USB pt. lampa de iluminat pedalboardul.

- Router(impropriu zis), in/out, send/return switch amp(iesirea din pedalboard catre amp.in si iesirea send catre return-ul amp-ului este "buffered" care se poate scoate(buffer-ul :D ). Toata treaba o sa fie integrata in pedalboard-ul care-i in lucru. Handmade by teckus

Patchcable-urile sunt EvidenceAudio "Monorail" cu mufe SoundStil si Neutrik. Handmade by teckus

 

Set 5m, contine: 3xKlotz "LaGrange" + cablu pt switch-ul ampului, FlexoPet, mufe Neutrik, Handmade by teckus

Cablu chitara Klotz "LaGrange", FlexoPet, 5m, mufe Neutrik, Handmade by teckus

 

Marshall MG100HDFX, provizoriu pana vine engl-ul :D

Cab 300W, 8Ohmi, 4x12 Eminence Governor (copie Orange) - in lucru. Handmade by teckus

cand o sa vina engl-ul o sa vinzi toate pedalele alea de drive :)

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan

Dak tot suntem la sectiunea echipament hai sa ma "laud" :) )) si eu cu ce am .

Mai trebuie sa primesc niste cabluri DiMarzio de legat intre efecte .

Langa pedalele de mai jos se va mai adauga un Rocktron Hush si un Cry Baby Classic .

Chestiunea e sa mai fac rost de ceva bani :) ) .

Chiatara are Doze Dimarzio HS3 si YJM , Fender/Schaller locking tuners si pot. no-load tone control. P

post-10711-1243015819_thumb.jpg

post-10711-1243015831_thumb.jpg

post-10711-1243015845_thumb.jpg

post-10711-1243015880_thumb.jpg

post-10711-1243015895_thumb.jpg

post-10711-1243015910_thumb.jpg

post-10711-1243015924_thumb.jpg

post-10711-1243015943_thumb.jpg

post-10711-1243015962_thumb.jpg

post-10711-1243016174_thumb.jpg

Edited by The Moan
Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
Tocmai m-am instalat pt diseara si am zis ca fac si eu o poza cu setup-ul "aproape finalizat" :)

 

Super meserie Marshall-ul

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Inca nu-i finalizat(nu cred c-o sa fie vre-o data :) )

Dunlop Jh-1B modificat(true bypass + led on/off)

Boss NS-2

Boss MT-2 - Modificat Keeley+(adica si modificarea lui Keeley ii modificata putin)

Boss SD-1 - Modificat Keeley+(pe langa mod-ul Keeley are si un switch de "voice" ca si la Zendrive)

Boss GE-7 - Modificat(silent mod)

Marshall ED-1

Korg Pitchblack

Line6 ÜberMetal

CrazyCat FXLoop - 2 loop-uri independente cu posibilitatea de mix wet/dry, buffered, switch1->on/off(true bypass), switch2->loop1/loop2. Handmade by teckus :)

"Bara"aia lunga contine:

- Alimentator 10x9Vcc 400mA, 2x12VAc 400mA cu switch pe fiecare transformator(caz in care nu-i folosit se opreste). Stabilizat, fara bucla de masa. Iesire in format USB pt. lampa de iluminat pedalboardul.

- Router(impropriu zis), in/out, send/return switch amp(iesirea din pedalboard catre amp.in si iesirea send catre return-ul amp-ului este "buffered" care se poate scoate(buffer-ul :D ). Toata treaba o sa fie integrata in pedalboard-ul care-i in lucru. Handmade by teckus

Patchcable-urile sunt EvidenceAudio "Monorail" cu mufe SoundStil si Neutrik. Handmade by teckus

 

Set 5m, contine: 3xKlotz "LaGrange" + cablu pt switch-ul ampului, FlexoPet, mufe Neutrik, Handmade by teckus

Cablu chitara Klotz "LaGrange", FlexoPet, 5m, mufe Neutrik, Handmade by teckus

 

Marshall MG100HDFX, provizoriu pana vine engl-ul :D

Cab 300W, 8Ohmi, 4x12 Eminence Governor (copie Orange) - in lucru. Handmade by teckus

 

Ii gata, in sfarsit :)

 

Power Guitar Cabinet

copie 1:1 Orange,

4x12 Eminence Governor 300w RMS, 8Ohmi,

78 x 74 x 38cm (latime, inaltime, adancime)

18mm plywood mesteacan

tolex argintiu, hardware negru, masca neagra

post-321-1245578283_thumb.jpg

post-321-1245578305_thumb.jpg

post-321-1245578317_thumb.jpg

post-321-1245578328_thumb.jpg

post-321-1245578344_thumb.jpg

post-321-1245578356_thumb.jpg

post-321-1245578372_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan
Ii gata, in sfarsit :)

 

Power Guitar Cabinet

copie 1:1 Orange,

4x12 Eminence Governor 300w RMS, 8Ohmi,

78 x 74 x 38cm (latime, inaltime, adancime)

18mm plywood mesteacan

tolex argintiu, hardware negru, masca neagra

Bravo man ....se vede treaba ca ai pus suflet in treaba asta ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest The Moan

Buna RGC ! :)

As dori pe aceasta cale sa multumesc administratorilor acestui forum ca m-au primit inapoi dupa atatea luni.

Promit sa nu mai ofensez pe nimeni cu tot felul de comentarii si sa nu ma bag unde nu stiu despre ce e vorba.

Am revenit pe acest forum dupa o perioada de 3 luni , prilej cu care as dori sa postez poze cu noul meu set up :) , fiindca in cateva luni omul mai si evolueza din punct de vedere al dotarilor .

Totodata pe aceasta cale doresc sa multumesc tuturor celor care mi-au dat sfaturi utile pe acest forum , facandu-mi o idee despre ce ar fi mai bine sa cumpar .

Echipamentul meu este urmatorul :

- Fender strat upgradat cu doze DiMarzio HS3 si YJM

- Noul amplif Marshall MG10 care suna chiar bestial insa nu se compara cu lampa motiv pentru care sunt in curs de achizitionare a unui Blackstar HT5 , asta multumita unui tip zis Dudu care mi l-a recomandat desi eu sunt bolnav dupa Marshall , am citit ca tipii care au realizat Blackstar-ul sunt fosti angajati ai firmei Marshall si au facut ceva foarte apropiat de Marshall .

- Efecte : - Dunlop Cry Baby ( The Original )

- DOD YJM308 preamp/overdrive

- Ibanez TS9 ( pedala mea preferata )

- Rocktron Metal Planet Distorsion

- Rocktron Deep Blue Chorus

- MXR Carbon Copy Analog Delay ( I Love this pedal like the TS9 :)

Se pot observa in poze si jumper cablers de la DiMarzio ( Chiar ii iubesc pe tipii astia de la DiMarzio , cred ca fac cele mai bune cabluri din lume si mult al stuff :D)

Va rog sa-mi spuneti si parerile voastre , in special dl. Dudu daca mai traieste :D

post-10711-1255254237_thumb.jpg

post-10711-1255254400_thumb.jpg

post-10711-1255254415_thumb.jpg

post-10711-1255254432_thumb.jpg

post-10711-1255254450_thumb.jpg

post-10711-1255254466_thumb.jpg

post-10711-1255254477_thumb.jpg

post-10711-1255254487_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Revin cu varianta finala, dupa ce iau phaseru de la reparat si ts808-u facut de cpaulro

 

bre, si io mi-am pus humbuckeru' de bridge inclinat, ca la kramere si alte nanai.. dar nu simt nicio diferenta, decat atunci cand sunt in single coil ca ala dinspre neck nu ia ultima coarda si ala dinspre bridge nu ia prima coarda :)

tu simti vreo diferenta?, ca ai si una normala..

Link to comment
Share on other sites

bre, si io mi-am pus humbuckeru' de bridge inclinat, ca la kramere si alte nanai.. dar nu simt nicio diferenta, decat atunci cand sunt in single coil ca ala dinspre neck nu ia ultima coarda si ala dinspre bridge nu ia prima coarda :)

tu simti vreo diferenta?, ca ai si una normala..

Desi corzile vibreaza diferit, unele mai amplu decat celelalte, mie imi place sa le am toate la aceiasi distanta fata de pole pieces, 2 mm apasand la tasta 22. Adica, am cele exterioare de la cele 2 mi-uri neridicate, sa fie 2 mm si work my way de acolo, respectand distanta, asa le si ridic.

Diferentele nu sunt la humbuckere, singura diferenta e la mutes, daca e prea flubby sau nu cand ai un od cu mult gain, ca sunt prea sus sau prea jos, in general e bine sa fie partea de bass mai joasa cu 1 mm decat la treble, ca pe inregistrare, cand faci un mute iti face peak, cand canti normal e la juma , asta din cauza ca partea cu E-u gros e mai sus, dar nu e foarte audibil :), i like me base response to be present :)

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan
Prea tare :) .Lumea astea chiar ca e mica :)

 

:)) Foarte mica sa sti . Mi-s curios ce va spune Razvan S., nu cred ca a citit topicul pana acuma .

Link to comment
Share on other sites

Guest The Moan

Va prezint noul meu pedal board ( efectele is tot alea ) insa pedal board-ul e mai mare si mai estetic decat cel anterior . Dupa cum am mai zis le fac dintr-un plastic special (sticlat) care nu se zgarie si nu se gaseste in comert . Mi-l aduce cineva de dincolo :)

post-10711-1256148718_thumb.jpg

post-10711-1256148820_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ba deci cum ai setat eq-u ala :) il am si eu e fain dar..lol dude wth +15 dB la level si maxim la bass, medii deloc..si inalte max? :):) ouch

 

nu era setat :D ))(sau nu stiu,ia uita-te aici http://www.behringer.com/EN/Products/EQ700.aspx ai mai jos pe pagina aia un demo,e al doilea sound clip,are setarile acolo.probabil experimentam :D)

 

acum am -10,-5,0,5,5,0,5,level 0

Edited by CristiFlippeR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest The Moan

Noua mea pedala de reverb :

Hardwire Lexicon Reverb :)

Stiu ca initial am spus ca imi iau Rocktron Cyborg Reverb dar pana la urma am optat pentru Hardwire Lexicon Reverb care e true-bypass .

Suna excelent !

post-10711-1257960520_thumb.jpg

post-10711-1257960558_thumb.jpg

post-10711-1257960583_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.