• Announcements

• Cosu

Noul RGC.ro   21/04/17

RGC.ro ruleaza acum cea mai noua versiune a Invision Power Board. Versiunea anterioara a Invision Power Board nu mai primeste actualizari de scuritate, acesta fiind motivul principal pentru care am facut upgrade-ul. Functionalitatile cu care sunteti obisnuit ( chatul, sistemul de feedback/rating pentru tranzactii) sunt in continuare functionale dar e posibil ca modul prin care pot fi accesate sa fie usor diferit.   O parte din datele stocate in baza de date trebuie reprocesate si este posbil ca unele informatii sa nu fie imediat disponibile (ratinguri, mesaje private, semnaturi). Reprocesarea va dura aproximativ o zi.   Va rugam sa ne semnalati daca intampinati probleme in a utiliza siteul aici: Cateva modificari/noutati La adaugarea de feedback pentru o tranzactie este necesar sa mentionati un topic. Topicul introduce tastand in casuta aferenta titlul si apo selectand topicul respectiv. In postari se poate folosi caracterul @ urmat de numele unui utilizator pentru a atrage atentia utilizatorului respectiv. In functie de setari, utilizatorul va primi o notificare sau un email. Functia Activity Stream (https://forums.rgc.ro/discover/?do=create) permite crearea de cautari personalizate (topicuri create, postari recente etc).   Va multumim pentru intelegere!   RGC.ro  
SLOW MIGRATION & THE HUBA HUBA'S

Poze Cu Amplificatoarele Si Efectele Noastre

767 posts in this topic

Ia nu ma mai imbarligati ca altul mai mare nu fac :) De SP-1 ala nici n-am auzit si ca el probabil ca mai sunt o gramada. Si asa am sechele, cand vad pe undeva "vand boss" tresar. Cred ca o sa raman cu traume, cand o sa-l umplu p-asta o sa fac depresie, n-o sa mai am teluri in viata :D

Facem cheta,îți luam unu de ziua ta!
2 people like this

Si eu nu am ce sa fac cu aia 5w in apartament, pe clean e ok pana la jumatate, dar pe drive nu trec de 3/10 cu gain la jumatate.

:)))))

Setup-ul meu(pt acasa) :))

Da' în flaconul ăla de Borsec ce-i?

Ala e setup-ul :)))

Si eu nu am ce sa fac cu aia 5w in apartament, pe clean e ok pana la jumatate, dar pe drive nu trec de 3/10 cu gain la jumatate.

:)))))

parca mi-as mai lua inca un head ca vecinii de la parter nu aud mai nimic ( stau la 8 ) :))) Edited by Mosh Craciun
2 people like this

Setup minimalistic, momentan
Barber Ltd---->Menatone Red Snapper Mk3--->Ehx Deluxe Electric Mistress v2 din 1980---->Tc Electronic Flashback X4

post-22493-0-52352100-1434982221_thumb.jpg

Edited by frantic92
1 person likes this

Suna a ceva sau nu? Ma gandeam sa iau si eu unul pentru cantarea de la 23.30 :)).

Un practice amp spectaculos, i-am facut o mica recenzie aici. Multumiri colegului @otringal ca mi-a luminat mintea :D

11230038_466707340158149_518927822928382

Pedalboard ready pt Rockstadt Extreme Fest, anul asta merg cu Argus Megere si mi-a trebuit o configuratie adunata ca sunt si vocal acolo...bine mai trebuie sa strang un pic "matzeraiul" dar in rest cam asta e.

post-4996-0-04269900-1438773185_thumb.jpg

2 people like this

Dragut pedalboard, dar parca Nova Delay-ul pare din alt film langa Alter Ego si H9, Mai bin mai puneai un H9 si aveai si un super ton de delay digital.

Probabil ca sunt din acea categorie care are o afinitate inexplicabila pt Nova delay, da stiu ce zici m-am gandit la faza asta, oricum de cand H9 a facut update-ul de pre/post routing si mai au si algoritmul de drive (foarte decent) deja e ca si cum ai avea doua pedale in loc de una.

Pe drive si high gain, traforaje melodice pe o sg coard de inspiratie post-rock, nu am intalnit nimic care sa sune mai curat si clar dar totusi spatial decat Nova delay...poate Boss-ul DD3...dar aici avem mai multe functii,preseturi...folosesc mai mult tape si vintage delay din H9 pt cleanuri impreuna cu Alter Ego(Eco rec 2; TR Organ sau toneprintul Tape Lead a lui Joe Perry) dar H9 nu l-am luat pt delayuri, chiar deloc is prea cheesy pt mine...fix restul e ce ma intereseaza Reverb, Ring Mod, Pitch stuff...

Tot ce e drive mai metal si necesita o anumita ambianta cu sintagma "post-" in fata Nova delay pt mine este solutia.

Am cantat si eu mult timp cu Nova Delay, inclusiv cu IB Modified,dar dupa ce am luat Eventide parca nu m-as mai intoarce niciodata inapoi. Acum totul tine de ce canta si cum canta fiecare.

Mic și puternic:

post-4195-0-14889600-1439479389_thumb.jpg    post-4195-0-50103500-1439479396_thumb.jpg

Pignose ”Legendarul 7-100” e amplificator (portabil) sau pre amp, se transformă în efect de wah și de distortion, poate ascunde lucruri în interior. E legendar! (vezi poza 2) :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Pignose

http://pignose.myshopify.com/collections/portable-amps/products/legendary-7-100

1 person likes this

micul gigant!

Frumos,un amp conceput cu cap,îmi place ca are reglaje de gain și master volume și pe clean,majoritatea comelor actuale au doar volum, pe clean.

Să-l cinti frumos și muuuuult timp,vad ca le tot schimbi.

Frumos,un amp conceput cu cap,îmi place ca are reglaje de gain și master volume și pe clean,majoritatea comelor actuale au doar volum, pe clean.

Să-l cinti frumos și muuuuult timp,vad ca le tot schimbi.

Multumesc Vio. L-am cumparat ca aveam nevoie de un amp mic

Jackson JS32-8Q cu Dimarzio D-Activators neck & bridge, EVH 5150 III 50W head, hand made 1x12 cabinet cu with Celestion V30.

My quest for the tone has come to an end.

post-30630-0-39212000-1440587442_thumb.jpg

1 person likes this