www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze Cu Amplificatoarele Si Efectele Noastre


Guest
 Share

Recommended Posts

Sunt foarte multumit de Cathedral. Are un sunet foarte cald si transparent, dar, nu stiu de ce, si daca sigur e de la pedala dar e un zgomot de fond. Nu e mare dar exista. Si asa am multe traf-uri si e posibil sa fie de la asta. E pe 9V ceea ce e bine, atat ca este putin voluminoasa. Dar sunetul ei demential acopera toate aspectele astea negative. Eu am mers si as merge in continuare pe Cathedral

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns.

Sunt foarte multumit de Cathedral. Are un sunet foarte cald si transparent, dar, nu stiu de ce, si daca sigur e de la pedala dar e un zgomot de fond. Nu e mare dar exista. Si asa am multe traf-uri si e posibil sa fie de la asta. E pe 9V ceea ce e bine, atat ca este putin voluminoasa. Dar sunetul ei demential acopera toate aspectele astea negative. Eu am mers si as merge in continuare pe Cathedral

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cât își scoate lumea chiloții din fund ....

 

:) Măi, di şie ieşti tu rîău ? ...

În loc s-apreciezi interesul pentru realizare, faptul că ne bucurăm alături de tine c-ai descoperit, după ani de căutări, de rătăciri, "calea, adevărul şi viaţa", tu... Of, of...

 

 

 

 

 

:)

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

ca să dinamitez forumul

 

 

 

funny-gif-soldiers-bomb-fail.gif

 

.

Edited by ramurel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

:) Mãi, di ºie ieºti tu rîãu ? ...

În loc s-apreciezi interesul pentru realizare, faptul cã ne bucurãm alãturi de tine c-ai descoperit, dupã ani de cãutãri, de rãtãciri, "calea, adevãrul ºi viața", tu... Of, of...

 

 

 

 

 

:)

 

 

 

 

 

 

 

 

.

"ca sã dinamitez forumul"

 

:)

 

funny-gif-soldiers-bomb-fail.gif

 

 

funny-gif-soldiers-bomb-fail.gif

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nu vreau sa ma laud... vreau doar sa laud acest amplificator... MESA BOOGIE CALIBER .50 PLUS

 

Exceptional ! Eu il folosesc la muzicuta... cu microfon special pentru captarea ei...

 

Are un sunet incredibil de puternic, un drive fenomenal si foarte potrivit pentru piese moderne de blues si blues-rock...

 

Multumesc celor de la MESA BOOGIE ca au construit acest model... pacat ca nu-l mai fabrica de mult timp.

 

al meu este fabricat in iunie 1990.

 

luat de pe ebay. in stare perfecta de functionare.

 

curand o sa puteti sa-l auziti la concertele fomatiei mele - TRENUL DE NOAPTE

 

sa va cantati sculele cu placere si spor ! Bafta

post-5714-0-63987000-1396524206_thumb.jpg

post-5714-0-93657400-1396524238_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tuner - fattboost2 - dod308 - mxr gt od - klon centaur clona by userul edy-wheazel - bb preamp clona by dy-wheazel apoi in input in statie. In loop: volume pedal - chorus boss - chorus digitech - eventide timefactor - un procesor pt reverbe, conectat la un loop facut tot de eddy - clean boos. Pe langa toate astea mai e un switch pt marshall si un controler pt eventide

post-4823-0-84215700-1397563738_thumb.jpg

Edited by Mosh Craciun
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tuner - fattboost2 - dod308 - mxr gt od - klon centaur clona by userul edy-wheazel - bb preamp clona by dy-wheazel apoi in input in statie. In loop: volume pedal - chorus boss - chorus digitech - eventide timefactor - un procesor pt reverbe, conectat la un loop facut tot de eddy - clean boos. Pe langa toate astea mai e un switch pt marshall si un controler pt eventide

eventide ala ...hmmmm !!!

mi-ar sta capu ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
13948999510_1fd691b5ef_c.jpg



Pedalboard temporar, SL Drive-ul este in faza de evaluare, si un SP Compressor ar trebui sa se alature de el curand (ce prost am fost cand am vandut al meu...). Vor fi impreuna in prima bucla al Smartloop-ului, iar in bucla 2 sunt cele 2 pedale Boss. H9-ul este in bucla paralela a Hagenului.


Tot e controlat via MIDI cu un Disaster Area Designs DMC-6.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

13948999510_1fd691b5ef_c.jpg
Pedalboard temporar, SL Drive-ul este in faza de evaluare, si un SP Compressor ar trebui sa se alature de el curand (ce prost am fost cand am vandut al meu...). Vor fi impreuna in prima bucla al Smartloop-ului, iar in bucla 2 sunt cele 2 pedale Boss. H9-ul este in bucla paralela a Hagenului.
Tot e controlat via MIDI cu un Disaster Area Designs DMC-6.

 

Explici, te rog, cum e conectat si controlat totul ? Cu DMC-6 (apropos, pe site-ul; lor nu e niciunul care seamana cu modelul tau) controlezi cele 2 loopuri, preseturile din H9 si canalele ampului, poti face preseturi cu orice combinatie dintre astea ? Merci anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.