www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze Cu Amplificatoarele Si Efectele Noastre


Guest
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Doar ce se vede in fata, in spate si in stanga la vox e al meu :P am inversat pozitia la DS-2 cu Boosterul, so, acum e cam asa:

 

 

Boss DS2 ---> Mxr micro amp Booster Clone ---> Vox v847 ---> Boss SD1 ---> Behringer rv600.

 

 

Toate astea merg in amp, de care stie cam toata lumea,seria hibrida Valvetronix AD50VT, presetul meu pt clean e un AC30 iar pt ceva mai dirty un Marshall JCM800.

 

Ce se mai vede e footswitch-ul de la amp si un power suply foaaaarte dragut si ok , Harley Benton Power Plant Junior.

post-10300-0-93224100-1353833662_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ba da, îmi place la nebunie. :D Nu am efectul original ci o clonă îmbunătăţită, realizată de gigimarga. :respect: La fel şi pentru Marshall Gov'nor 1. Overdrive-urile le folosesc direct în Zvex şi MXR. Dar am câteva modficări: C11 mod la MXR Blue Box (unul dintre efectele mele preferate), D4 D5 mod la Boss Distortion DS-1 (deşi nu sunt mare fan distortion) şi C22 mod la Marshall GV-2 Gov'nor Plus. Ultimele două efecte abia le-am primit, aşa că încerc să le găsesc locul potrivit. ;) Mai vreau Danelectro French Toast, unul dintre cele mai sălbatice fuzz-uri pe care le-am avut (dar l-am înstrăinat). Caut un Woolly Mammoth (efectul de la Zvex, nu maniferul). Am folosit EHX Big Muff Pi dar nu mi-au plăcut aşa mult ca EHX Bass Big Muff Pi. Cu cât mai multe fuzz-uri cu atât mai bine, nu? :D

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

M-am gandit sa intru si eu in hora cu toata lumea participanta. :)

 

Nu stiu cat de buna este poza, dar fiindca sunt mai toate imprastiate prin studio(sau mai degraba sala de repetitii), am crezut ca ar fi mai bine sa le cuprind intr-un mare si larg cadru. Cum topic-ul se refera doar la amplificatoare si efecte, va rog sa tratati restul ca si zgomot de imagine. ;) Oricum, sunt convins ca va veti da voi seama care-i care. :D

post-16919-0-19262100-1354810555_thumb.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

'93 JCM900 4500 50/25W

'95 JCM900 1936 2x12

'93 turbo rat (pe post de booster)

'98 rat 2

'08 DT10

'10 ZW45 cry baby

'10 ZW44 overdrive (pe drum)

'03 epi LP st. burstbuckers pro, gibson el. & h-ware, h. case

'08 fender jpn '57 strat reissue, texas specials, s.duncan hot rails, h. case

'09 epi explorer korina, s.duncan jb/jazz set, gibson el. & h-ware, heavy gigbag

'97 hora western, h. case

'03 korg GT3 (ac.)

dunlop R.Willy's + glass & brass slides

schaller straplocks

 

ernie ball reg. slinky 10-46 (el.) + earthw. rock & blues 10-52 (ac.)

pene gibson, martin, fender, dunlop &clayton

 

toate sunt ca noi, impecabile, am hartiile si ambalajele originale (la pastrare) desi nu vreau sa mai dau din ele no matter what ...

 

urmeaza sa-mi fac un power attenuator dupa schema Dr.Z Airbrake, custom custom cu logo Marshall, si Marshall gold h-ware, ...

 

am mai avut: Crate Blue Voodoo BV120 halfstack, Crate GFX65, Crate GX15R, Crate GX15, Marshall MG100HDFX, S. Duncan Pickup Booster, Marshall Reflector, Jackhammer, Guv'nor Plus, Digitech USA Hot Head, Screamin' Blues, Grunge, Marshall Class 5 combo, Marshall AVT275, Squier Showmaster Special, Vox Big Ben boost/overdrive, Dean Exotica, Dean V-Coustic...

 

anul asta ma mai tenteaza un head Marshall Class 5 + cabinet, EHX Nano Holy Grail, MXR Distortion III, Korg Pitchblack, Marshall Major FX/ Monitor + Edwards E-FV-95WB (M. Schenker Flying V Japan) ... pt. alta camera sau sa plece alea de sus in sala :))))))))))) + o acustica western inspirata de Martin (Sigma ?)

 

imi mai plac urmatoarele:

chitare: toata linia standard de la Gibson (Firebird, Les Paul, Flying V, SG, Explorer, ES), Fender Stratocaster Lonestar HSS USA, Fender Telecaster Rosewood Japan, Fender '62 Stratocaster Re- Japan, ESP The Jerk, Ibanez JS1000, Kramer 1984 Re-, Charvel USA San Dimas Style 1C-1H Fiesta Red, Hamer Artist, Martin D28 ...

amplificatoare: Marshall 1987 JMP, JCM800 1987, JCM800 2205, JCM900 2500, JCM2000 DSL50, JVM205H + JCM900 1960AV

efecte: atat

 

si mai am onoarea sa fie aproape de mine un Hughes & Kettner Triamp Mk I si mai nou un Mesa Boogie Lonestar, ... adevarate comori ...

post-12050-0-65957100-1358542158_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

M-am gandit sa intru si eu in hora cu toata lumea participanta. :)

 

Nu stiu cat de buna este poza, dar fiindca sunt mai toate imprastiate prin studio(sau mai degraba sala de repetitii), am crezut ca ar fi mai bine sa le cuprind intr-un mare si larg cadru. Cum topic-ul se refera doar la amplificatoare si efecte, va rog sa tratati restul ca si zgomot de imagine. ;) Oricum, sunt convins ca va veti da voi seama care-i care. :D

 

wow, si de :w00t: ... Soldano Warren Hayness !!! :headbang: ... sigur Brasovu-i in Romania ? numa' sa nu cumva sa dai adresa :))))))))))))))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

My rig so far.

Vox V847 Wah

Boss DS-1

Boss CH-1 (pink label)

De De Delay (Facut de colegul nostru Gabi)

Digitech Digidelay

Behringer DR400(il tin pana strang si eu bani de un reverb serios)

 

Vox Valvetronix AD50VT XL modificat,i am scos sasiul cu amplificarea pe tranzistori si pe acelasi sasiu sa construit de catre PFR o schema de Fender Deluxe Reverb,suna exact cum ma asteptam sa sune,vreau sa ii mai schimb difuzoarele si cam atat,in rest is super multumit de el.

post-11546-0-47911600-1365745059_thumb.jpg

Edited by the outsider
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E dificil, Juggler-ul vrea 500mA...

 

...şi mai e şi centru-pozitiv, din ce văd... Tre' să-i iei, lui în mod special o mufă adaptoare, ceva, cu inversare de polaritate... Nu de alta, da' să nu le-ncurci din grabă odată... De ce nu s-aliniară şi ei la regula cu centru-negativ ?...

 

.

Link to comment
Share on other sites

E dificil, Juggler-ul vrea 500mA, Strymoanele cite 250.

e banal

o sursa 10x..250ma ,1x500ma ,separate galvanic,filtrate ,stabilizate,pe o sursa custom se pot pune tot felul de tensiuni,chiar si 12V/2A/AC pentru alte nebunii,cea mai complexa sursa facuta de mine a fost pentu 15 pedale,cu diferite intensitati si tensiuni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.