www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze Cu Amplificatoarele Si Efectele Noastre


Guest
 Share

Recommended Posts

 

Da e super acest SDRUM  i-au halit pe cei cu BeatBoddy si la pret si la versatibilitate . WOW

Dar noua mai bine ne-ar da un upgrade la soundurile de toba  , cu compresor si EQ suna destul de OK Trio dar  de ar avea  iesiiri separate ptr e bass si tobe  .

Ar putea sa ne ofere posibilitatea sa incarcam diferite sounduri de toba si bas .

Dar daca ar fi separate se poate sa pui un sintetizator pe  bas   si un EQ cu un Echo pe tobe  cu ce poti sa realizezi foarte multe sonoritati si ritmuri ..

Acasa iau tempoul de la metronomul din drummachine sau DAW ca apoi sa pot inlocui  sau "completa ' cu tobe din drummacine , cateodata suna bine la unele piese si doar din Trio la care mai trag pe alta pista cinele si tom-uri /percutie din drummacine .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ma tot invart in juru' cozii...dar incerc sa scurtez din pedale si sa faca cat mai multe fiecare, nu mai am chef sa ma trambalez cu  pedaliere mari...am pus la vanzare o tura buna din ele si inca zilele astea evaluez EHX Hoax vs. Line 6 MM4...

 

pedal.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Not enough tube heads

LE: Ah am uitat sa precizez, desi folosesc in general Rocktron Replifex in Loop, am luat si niste pedale analogice, Maxon AD900 Japan varianta cu MN3005,  Boss HF-2 Flanger Japan, Boss CE-3 Japan, Boss GE-10 EQ Japan, si un reverb pe arcuri de rack, Vermona VSR3 Germany.

IMG_20180510_204040-01.jpeg

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.