www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cand O Sa Avem Si Noi Un Magazin De Instrumente Ca Asta?


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

magazine sunt dar ideile invechite si comuniste inca persista.

Ii iei culoarea daca probezi :) Daca pui banu pe masa...poate te baga cineva in seama :)

 

Intr-un magazin de afara, am dezmembrat un Marshall ca am vrut sa vad daca are dif celestion, am spart o fatza de toba ca am vrut sa ma conving de ce zicea vanzatorul legat de rezonantza,a rupt corzi la chitara pentru ca am vrut sa le probez si nimeni nu mi-a zis nimic,nu am cumparat nimic,mi-au oferit chiar si o cafea sau tigari.Am stat pe capul unora de la 8 dimineatza pana la 9 seara cand m-au RUGAT sa plec ca trebuie sa inchida si mi-ai spus ca pot reveni a doua zi(aici imi luam si bataie :) ) A doua oara m-am dus si am cumparat,pe asta se bazeaza,plus reclama din gura in gura,e cea mai buna :D

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

Cand se va schimba gândirea românului:adica sa ne respectam pe noi si sa primim respect de la ceilalti..si desigur motto-ul:clientul intotdeauna are dreptate :)

 

Si muzicieni avem,chiar buni,care transmit sentimente,framantari...de creier ducem lipsa:Cand nu o sa mai aud,ca ma striga roackere,ce pãr ai in cap etc,boii ca altfel nu am cum sa le zic,atunci vom avea un magazin ca acela,reguli de circulatie respectate,curatenie,amenzi de 200 de euro ptr gunoi aruncat pe jos(ca alta solutie nu ar fi) si multe multe altele...

Link to comment
Share on other sites

putem incerc la MC MUSIC k au de toate acolo  :):)

Mincinosule! :)

 

magazine sunt dar ideile invechite si comuniste inca persista.

Ii iei culoarea daca probezi :D Daca pui banu pe masa...poate te baga cineva in seama :P

 

Intr-un magazin de afara, am dezmembrat un Marshall ca am vrut sa vad daca are dif celestion, am spart o fatza de toba ca am vrut sa ma conving de ce zicea vanzatorul legat de rezonantza,a rupt corzi la chitara pentru ca am vrut sa le probez si nimeni nu mi-a zis nimic,nu am cumparat nimic,mi-au oferit chiar si o cafea sau tigari.Am stat pe capul unora de la 8 dimineatza pana la 9 seara cand m-au RUGAT sa plec ca trebuie sa inchida si mi-ai spus ca pot reveni a doua zi(aici imi luam si bataie :D ) A doua oara m-am dus si am cumparat,pe asta se bazeaza,plus reclama din gura in gura,e cea mai buna ;)

 

Poti sa ne spui si numele magazinului? Eu am fost in destule magazine din State ( Guitar center, Sam Ash, etc ) si in Europa dar asa ceva n-am pomenit!

Link to comment
Share on other sites

Mincinosule! :)

 

 

 

Poti sa ne spui si numele magazinului? Eu am fost in destule magazine din State ( Guitar center, Sam Ash, etc ) si in Europa dar asa ceva n-am pomenit!

Cred ca BC Rich bate campii... :) Daca exista un magazin ca asta, maine ma urc in masina, merg acolo si fac poze cand rup corzi, sparg fetze de toba si beau cafea, la invitatia proprietarului! Astept in continuare numele si adresa acelui magazin!

Edited by Calin
Link to comment
Share on other sites

Guest Hannibal_flo
Cred ca BC Rich bate campii... :) Daca exista un magazin ca asta, maine ma urc in masina, merg acolo si fac poze cand rup corzi, sparg fetze de toba si beau cafea, la invitatia proprietarului! Astept in continuare numele si adresa acelui magazin!

 

 

te roade invidia :)):)) just kiddin' :D

Link to comment
Share on other sites

Da, iti zic: MCM MUSIC din Istanbul de unde se aprovizioneaza MCM Music Romania cu tot ce e legat de firma Yamaha.

ZUHAL MUSIC -reprezentanta BCRich

CORT-Importator direct chitari cort din Korea-de unde se trimite marfa in aproape toata Europa.

Sunt prea multe ca sa stau la le insir :)

 

Deci exista! :)

Nu sunt decat 800km din Galati pana la Istanbul asa ca : Calatorie placuta!

 

P.S.Nu am zis ca am rupt si am spart cu rea intentie,dar am fost de peste 20 de ori acolo si in decursul timpului s-au intamplat aceste evenimente.

 

Pentru unii pare ireal ce ar trebuii sa fie normal...unii stiu cum sa isi vanda marfa :)

post-1203-1224061094_thumb.jpg

post-1203-1224061136_thumb.jpg

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

MCM Music Istanbul distribuie la Muzica din Bucuresti.

Ai dreptate,am incurcat putin borcanele.

 

Pe atunci aduceam si eu chitari si mai scoteam un ban(nu m-am imbogatit,drept pentru care, am rate la banca pentru o chitara).

Discountul lor era castigul meu.

 

Pot sa zic ca si eu am lasat o chitara la vanzare intr-un magazin din Galati si am fost sunat ca cineva a probat chitara si a rupt o coarda (set special speedloader-se gaseste numai pe Thomann) ce era sa ii cer banii pe un set?Era urat din partea mea.

Se poate confirma povestea de catre userul dani, el e autorul :)

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

eu am fost vara asta in austria intr-un sat.unde mergeam la magazin si cantam 5 ore pe zi ,pe un gibson les paul de prin 76 , vintage clar,nu ressiue si alte prostii.si alte intrumente.in toate marshallurile si voxurile de acolo.timp de 2 saptmanai.si vanzatorul mi-a dat o pedala tunner ibanez,un distors la jumate de pret.si cabluri pe gratis(vreo 12 cabluri)+ faceam jamuri cu proprietarul magazinului si imi arata unele scheme.precizez ca nu ma cunostea.dar in schimb a spus ca is primu lui client in ultimele 2 luni.:))

Edited by dire_straits
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.