www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu animalele forumistilor


Guest 9_lives_of_innocence
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ahahahaha ! Nu numa' pă la voi să bea bine ! :)

 

10436247_779761525448621_500454432542461

 

.


Badie, eu imi doresc mult un prieten ca al tau. Este greu de intretinut/crescut/dresat? 

 

De dresat nu-i greu, metode sunt pe internet ( mă refer la chestiile elementare de dresaj, pt comunicare ), cu întreţinutul îţi ia cam...200-400 de lei pe lună, fcţ de ce hrana alegi, plus jucăriuţele, frisbee-uri şi alte drăcii, exceptând primele luni, în care sunt vaccinurile şi controalele periodice, ca la bebeluşi, numa' că tre' să ai răndare de ardelean şi timp suficient zilnic [ 2-3 ore în total, in reprize dimineaţa şi seara ], altminteri o să ai o potaie frustrată şi neascultătoare !

Edited by ramurel
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nu, dar nu a fost hranita corespunzator pana am luat-o eu si a avut de recuperat. Acum are 4 luni. Din cate stiu la maturitate, femelele au dimensiuni intre 120-180cm si greutate undeva la 400-700g. Depinde de mai multi factori, dar cam asta ar fi media, din cate m-am documentat. Si ca sa nu fiu complet offtopic aici la poze, na, inca una :)

IMG_20171107_231538.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.