www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vand amplif pt chitara 10 wati cu distortion super tare si numa buna pt metale grele.


Guest darkforestlake
 Share

Recommended Posts

Guest darkforestlake

Vand Stagg CA-10 nou nout, il am de o luna. Are 10 W, un speaker de 5" , 24x28x14 cm si 3 kg. Are iesire de headphone si external speaker de 4 ohm high impedance, si baga tare si in casti, dar mai ales prin speaker.

 

Are un buton de Gain care controleaza puterea distorsului, data la maxim e numa buna d metal tip Slayer, Death si Lamb of God. (suna a metal chiar si cu dozele stock de la BCRich ,dar e mult mai bun cu DiMarzio X2n sau alte doze bune) La mai putin intra kiar si in zona blues. Are un buton Tone, care functioneaza ca un quasiparametric EQ, adica dat putin peste mijloc accentueaza mijloacele si face sa urle distorsu, dat jos e accentuat low, si sus e bassu. Mai are si un buton Volume, care e evident.

 

Are un buton de aprins/stins distorsu, si cu el stins are un canal de clean excelent. Am avut un amp Yamaha numa cu clean si suna mai bine decat ala. Chiar daca Stagg nu are renume sau asa, ampu asta suna mult mai bine decat Fender MG15 si nu scoate sunete nedorite nici dat la maxim, care desi e numa 10 wati e totusi destul cat sa mai fie usor auzit chiar si cu tobe.

 

Il dau in cutie originala cu manual si cu o mufa de conversie intre jack de 6.3 la 3 adica din mufa de chitara in mufa de casti normala. Pret 400 lei negociabil. Oameni interesati sau cu intrebari, lasati mesaj pe forum sau dati mail la atiroch@yahoo.com direct.

 

post-1040-1136579490_thumb.jpg post-1040-1136579684_thumb.jpg post-1040-1136579967_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest darkforestlake

pune pretul omule pretul firar el sa fie

 

relax. pretul scrie jos in msg d dinainte. 400 lei negociabil. si face toti banii.

Link to comment
Share on other sites

"desi e numa 10 wati e totusi destul cat sa mai fie usor auzit chiar si cu tobe."

:) poate daca nu e nimeni la acele tobe,sau daca tobarul bate cu perii,si are febra musculara si nu poate da prea tare.eu nujtu am auzit multe bazaconii pe forumu asta,dar deja au inceput sa fie cat casa.eu am la sala gen studio ca antifonare,amplif de 60 de w pe lampi,si cu un tobar bun ce e drept care se desfasoara,amplifu se aude fara probleme pe la jumate.poate totusi jucaria asta stagg pe tranzistori este cu adevarat puternica,mai ales ca are incinta cat niste casti,judec din poze.nu zic nimic de pretz,desi,un squier dala mic de 10,e nou 3,5mil la muzica.

Link to comment
Share on other sites

Fraticaaaaaa... daca merge cu baterii/pedale/manivela ti-l cumpar sa cant in parc... da acum pe bune... ce e cu pretu asta?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Guest darkforestlake

deci pt toata lumea .. dak nu ma credeti ca scoate tare at o sa fac un clip cu camera digi si o sa pun zilele astea.. gimme a break .. nu am cerut sa comentati, dak e cineva interesat he's welcome, but the rest, keep ur sheesh together and just shush.. porcaria aia fender e jucarie p langa asta .. kiar dak nu pare, asta kiar e f bun .. am sc 400 negociabil, adik poate lumea sa vina cu propuneri, ala e pretzu p care l-as vrea eu, nu inseamna ca nu-l dau cu mai putin.. asa ca dak e cineva interesat lasa-ti msg si restu pls dnt bother wastin the space of this thread with ur crap.. thx 4 the attention .. everybody keep rockin ! ..

Link to comment
Share on other sites

Guest darkforestlake

darkforestlake pastreaza o limita. Una e sa iti lauzi produsul si alta e sa ii exagerezi(eufemism) calitatile.

Daca e cum zici tu atunci fuck tubes i'm going for stagg :)

 

evident ca un combo de 100 w cu 2 speakere d 12 si niste tubes tzapene este ideal :) , dar pentru un amp d practice de 10 w cu tranzistoare e bton :). am avut si eu bagata chitara intr-un marshall de 75 w si evident ca era d 1000 d ori mai bun,da la c pretz is alea si la c pretz ii asta ..

zi si mie cat sa cer p el ca sa am sanse sa-l dau ca-mi cam trebe bani sa-mi iau pedala..

thanx for the positive critique , but the others, lea'mme alone with smartass remarks pls..

Link to comment
Share on other sites

Guest darkforestlake

Toata stima da patru dealea nu fac cat marshallu de la sala mea, dar ca pret cam fac.

G right ! Nimic nu face ca un marshall.. deaia is ele cele mai tari .. ca nu le-ar folosi zakk wylde dak n-ar fi.. acu nu poti astepta un amp d 10 wati sa faca 1/10 din unu de 100 ca ar deveni caraghioasa treaba deja..

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

frate, poate ca zack wilde foloseste marshall, si poate ca si altii folosesc marshall sau alte uber ampuri, insa ceea ce nu sti tu este ca toate ampurile pe care le vezi tu la artistii de valoare nu sunt ampuri pe care le cumperi tu in magazin, chit ca e 4000 de coco unu, alea sunt modificate dupa cum vrea artistul, asa ca nu mai crede tot ce spune lumea. si ca sa iti dau un exemplu, am pus ampul meu facut custom in RO langa un AVT-50 (head) cu cab 4x12" tot marshall si m-am pishat (scuzati expresia) pe tot marshalu ala :)

 

bafta la "vanzare"

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Nu vreau sa fiu carcotas , dar nush cum poti sa`l vinzi tu cu 400 Ron cand nou e 56.3 Euro (rotunjit in lei 210 Ron ) asa.. ca din bun simtz ai putea sa scazi din pret si sa nu`l mai lauzi atata ca nu are 10w ci dp cum scrie si p oferta celor d la stagg are 8w , am atasat oferta de preturi oferita d cei din muzica .. si am bifat cu rosu produsul despre care e vorba , am vrut sa imi iau eu acu o luna d`aia am ramas socat la pretu d 400 ron

oricum bafta la vanzare

post-785-1136762550_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest darkforestlake

Nu vreau sa fiu carcotas , dar nush cum poti sa`l vinzi tu cu 400 Ron cand nou e 56.3 Euro (rotunjit in lei 210 Ron ) asa.. ca din bun simtz ai putea sa scazi din pret si sa nu`l mai lauzi atata ca nu are 10w ci dp cum scrie si p oferta celor d la stagg are 8w , am atasat oferta de preturi oferita d cei din muzica .. si am bifat cu rosu produsul despre care e vorba , am vrut sa imi iau eu acu o luna d`aia am ramas socat la pretu d 400 ron

oricum bafta la vanzare

post-785-1136762550_thumb.jpg

 

ok.. sorry .. eu am primit ampu ca si cadou d la firma d la care mi-am luat chitara din germania asa ca n-am habar cat costa si eu is din lugoj deci nush c preturi au aia d la muzica .. deaia am scris negociabil, ca nu stiam cat face ..

pe oferta stagg kiar scrie 10 wati deci eu sc c zic ei ..

dak ai vrut sa-ti iei inseamna ca nu ai luat si deci poate esti interesat ? il dau cu 200 cu mufa pt casti si cablu d 3 metri .. c zici ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

pe oferta stagg kiar scrie 10 wati deci eu sc c zic ei ..

Da' uita-te pe cartea tehnica si vezi exact cat are...Ce naiba :) Crezi k e careva fraier pe aici caruia sa-l vinzi la pret dublu...Daca nici nu stiai cat face unul nou, de ce ai pus pretul ala???Si ca un sfat, pune si tu un sample audio, sa vedem de ce e in stare(ca sa nu mai existe confuzii in legatura cu distorsul ala asa "suparat")...

Edited by Steven
Link to comment
Share on other sites

Guest darkforestlake

Da' uita-te pe cartea tehnica si vezi exact cat are...Ce naiba :) Crezi k e careva fraier pe aici caruia sa-l vinzi la pret dublu...Daca nici nu stiai cat face unul nou, de ce ai pus pretul ala???Si ca un sfat, pune si tu un sample audio, sa vedem de ce e in stare(ca sa nu mai existe confuzii in legatura cu distorsul ala asa "suparat")...

in cartea tehnica nu sc nik .. info le am dp net .. nu am cum sa pun un sample audio ca nu am cablaraiu necesar sa inregistrez da-mi fac maine, poimaine timp si inregistrez cu camera digitala unui prieten ..

kiar nu era intentie sa-l pun cu pretz dublu .. nu aveam de unde sa am habar cat face si am zis ca-l dau si p mai putin .. am sc pretz nou 200 RON .. negociabil .. just make me an offer .. pana acu nime nu o facut nik numa sa comenteze .. wot the hell ? .. c'mon .. oferte pls ..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.