www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[acustica] Star Sun


Alex_Silva
 Share

Recommended Posts

Nume :Star Sun

Pret:370 Ron

Cumparata de la magazinul Flamingo din Deva (care a fost transformat in magazin de muzica din magazin de electorcasnice)Am cantat cam 2 luni pe chitara veche a lui taicamiu o Reghin din anii 70, si cand mi-am luat si eu o chitara a mea nu m-am aruncat s-o iau pe cea mai scumpa dar sunt foarte multumit.

Despre chitara:Chitara este neagra ,are 20 frets.Firma este Italieneasca dar chitara e fabricata in China.

Parti bune:sunet foarte bun,griff comod,cheitele tin bine acordajul

Parti rele:Singurul lucru rau este ca o bucatica mica din "Nut"dintre corzile RE si LA sa desprins si nu stiu de ce.Sper sa nu se mai intample si in alt loc.

 

 

Eu zic ca este o chitara super pentru un incepator.

post-7603-1221336148_thumb.jpg

Edited by Alex_Silva
Link to comment
Share on other sites

Chitara este facuta in fix aceeasi fabrica unde se fac si chitarile Stagg, intre cele doua nefiind absolut nici o diferenta.

Ai dat cu 120 RON prea mult pe ea. Este intr'adevar buna pentru un incepator dar nu merita mai mult de 250.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am un Star Sun albastru cu negru (Chit+Husa = 400). Cel mai mult imi place ca se canta usor pe ea (actiune ok).

E asa si asa in rest, sunet bunicel pt o astfel de chitara. Pacat ca azi i-a iesit un surubel de la o cheie, rupand cam tot prin jur (cred ca am lovit-o de ceva :) ). Acum astept sa se intareasca poxipolul :)

De invatat pe ea, e numai buna.

post-1190-1221392350_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.