www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Oda Bucuriei Rock :))


Guest eXtr3m3
 Share

Recommended Posts

nici macar refrenul arhisuperbinecunoscut nu ai fost in stare sa il canti ca lumea... in rest niste riffuri anemice.

cred ca ar trebui sa mai studiezi vreun an doi ani pana la urmatorul post pe youtube.

sunt si cateva parti bune totusi:

- sunt inregistrari muuult mai proaste pe youtube decat a ta.

- nu ai cantat canon rock

- ai facut "showul" in picioare si cu usoare miscari scenice.

 

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Guest eXtr3m3

Ms de opinii.Poate ca e o graba la 5-6luni de chitara sa postez pe youtube...dar totusi faptul ca ai gasit 3 chestii bune in tot efortul meu ma impinge sa continui(ntt). :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest NecroticCH

Piesa pare sa devieze de la melodia clasica la una gen Death Metal.

 

DAR: cunoscand sunetul de cor destul de tare al melodiei originale, eu la o alta eventuala reinterpretare prin chitara electrica as face sa aiba mult sustain si acorduri, iar refrenul sa cante mai sacadat, ca sa se simta ritmul. Oricum, bafta in continuare!

Edited by NecroticCH
Link to comment
Share on other sites

cred ca ar trebui sa mai studiezi vreun an doi ani pana la urmatorul post pe youtube.

 

Youtube`ul e pt toata lumea. Daca postezi un video de tot kktu` este comentat si evaluat ca atare. Si consider ca e foarte util pt un incepator care nu are cu cine se consulta. Vede si el ce zice lumea...mai primeste un sfat eventual. :)

Link to comment
Share on other sites

Ai inregistrat cu o pedala de distorsiune in PC? Foloseste un cabsim macar dupa inregistrare.

 

Pai am inregistrat cu pedala de efecte Digitech rp250.Cum adica cabism?explica te rog...merci! :)

Link to comment
Share on other sites

Extremaaa maaah booooi!!

 

Draguta TENTATIVA. Doar ca nu ti-a iesit.

 

1. distorsul e naspa

2. DISTORS? Pe asa ceva?

3. nu ai cantat bine versiunea originala (asa chinuita si transpusa pe chitara)

4. daca se voia improvizatie sau variatie personala pe tema data, ti-a iesit execrabil

5. gherleee

6. canta pe chitara ce a fost facut pentru chitara.

Link to comment
Share on other sites

Extremaaa maaah booooi!!

 

Draguta TENTATIVA. Doar ca nu ti-a iesit.

 

1. distorsul e naspa

2. DISTORS? Pe asa ceva?

3. nu ai cantat bine versiunea originala (asa chinuita si transpusa pe chitara)

4. daca se voia improvizatie sau variatie personala pe tema data, ti-a iesit execrabil

5. gherleee

6. canta pe chitara ce a fost facut pentru chitara.

 

Buna incurajare... :)

 

La puctul 6...inclin sa cred ca nu prea stii cu ce se mananca...sorry daca te-am jignit,ar trebui sa vorbesti cu Yngwie Malmsteen

sa iti explice cum sta treba :)

Edited by BCRich
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma, ascult Malmsteen, insa Beethoven pe chitara in halu' ala te face sa crezi ca Oda Bucuriei merita ascultata numai cu orchestra.

 

LE: A, si sa nu uitam ca Malmsteen are alt ton pe chitara si e facut in asa fel incat poate suna si a altceva decat chitara.

Edited by Susceptor
Link to comment
Share on other sites

Ala are chitara tunata...da de asta ce mai zici ca nu e ciuntzita chitara sa sune a vioara?

http://www.youtube.com/watch?v=o7ZnOZ5QNR4...feature=related

 

Ideea era ca un incepator a incercat sa faca ceva si e foarte mandru de ideea lui. Acu nu tre sa ii retezam craca,la asta m-am referit.

Poate tu esti mai bun si esti instare sa faci ceva mai de calitate...sa te vedem.

E o provocare nici vorba de rautate.El a facut ce a putut,acu as vrea sa te vad si pe tine, apoi sa te critice unu si altul fara nici un pic de incurajare. :)

 

Cred ca nu ai auzit nici asta....asculta si invatza :)

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

Oricand vei incerca sa transpui ceva clasic in altceva, feedbackul va fi incadrat in 2 categorii:

-oamenii care vor aprecia ideea, si o vor aplauda

-oamenii care sunt 'puritani', nu concep muzica clasica decat cantata cum a fost scrisa de compozitor [OMG, cum sa macelaresti o piesa a lu' mozart!?]

 

Eu personal ma incadrez undeva intre categorii, cred ca incercarile de a interpreta altfel muzica clasica trebuie lasate doar celor care stiu ce fac. ex: maksim mrvica, fazil say, etc. [chiar daca am impresia ca maksim rupe bucatica cu bucatica muzica uneori cum a facut cu studiul 10 in c min de chopin si concertul pentru pian nr 1 de grieg, tot e un pianist foarte bun]

 

documentare:

Edited by pasarel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.