www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Biografie Slash


Silviu_i
 Share

Recommended Posts

Daca gasesti titlul care te intereseaza pe Amazon.com, comanda cu incredere la ei.

 

Da pe amazon mi se pare ca tre sa platesti cu card de credit ceea ce eu nu am :) .

 

Imi displace sa scriu asta, si s-ar putea sa fie irelevant, dar am avut o experienta neplacuta cu ei.

 

Spune-mi si mie.Poate reusesc sa evit problema.

Link to comment
Share on other sites

Da pe amazon mi se pare ca tre sa platesti cu card de credit ceea ce eu nu am :) .

Pai si ce ,e greu sa-ti faci un MasterCard? Dureaza cel mult o saptamana, il alimentezi cu suma pe care trebuie sa o platesti si gata.

Deh, astia nu trimit ramburs....

 

 

Si inca ceva: cu Amazon, experiente neplacute nu vei avea.Iti garantez.

Edited by Danz
Link to comment
Share on other sites

Da pe amazon mi se pare ca tre sa platesti cu card de credit ceea ce eu nu am :) .

 

Spune-mi si mie.Poate reusesc sa evit problema.

 

Am comandat o carte - abap objects - in fine, nu conteaza, doar ca mi-au dat initial un pret pe site, confirmare, tot, trebuia sa o platesc, dupa care am primit un telefon/email de la ei ca pretul este de fapt altul, mai mare cu 50% sau ceva asemanator, iar termenul de livrare este 1 luna, de unde intial era pe stoc; normal ca am anulat comanda, le-am explicat ca asa ceva nu se face, mai ales dupa ce ai initiat plata... si am comandat pe amazon.de, a venit in cca 3 sapt, transportul a fost ceva insignifiant (5-6 E) pe langa marginea de pret pe care si-o puneau cei de aici.

 

Poate ca de acum 10 luni s-au mai schimbat, dar nu strica sa fii atent cu ei :) baftone!

Link to comment
Share on other sites

si pe amazon.com sau de sau altele poti avea surprize sa nu fie in stoc desi ei spun ca e. dar daca ai rabdare se rezolva, iar pretul nu se schimba asa peste noapte

 

yep, termenul de livrare nu era o chestie insurmontabila, dar dupa ce iti da un email cu un pret, iar tu completezi op-ul sa-l dai la banca, mi se pare inadmisibil sa mai schimbi suma

Edited by zymotic
Link to comment
Share on other sites

Am comandat o carte - abap objects - in fine, nu conteaza, doar ca mi-au dat initial un pret pe site, confirmare, tot, trebuia sa o platesc, dupa care am primit un telefon/email de la ei ca pretul este de fapt altul, mai mare cu 50% sau ceva asemanator, iar termenul de livrare este 1 luna, de unde intial era pe stoc; normal ca am anulat comanda, le-am explicat ca asa ceva nu se face, mai ales dupa ce ai initiat plata... si am comandat pe amazon.de, a venit in cca 3 sapt, transportul a fost ceva insignifiant (5-6 E) pe langa marginea de pret pe care si-o puneau cei de aici.

 

Poate ca de acum 10 luni s-au mai schimbat, dar nu strica sa fii atent cu ei :) baftone!

Da, costul transportului e cam piperat.In general, cam 8,5 $.Daca socotesti ca o carte e undeva la 12-17 $,e maricel.Dar metoda de chitara a lui Satriani, Petrucci, biografii SRV, sau interviewuri cu EVH si altele de genul asta, intr-un format superb, numai acolo am gasit.Si am cam luat cate ceva de la ei, in mai multe randuri....

Si-am sa mai iau :)

 

Si, cand le gasesc dimineata pe birou,lasate de postas, e chiar placut....

Edited by Danz
Link to comment
Share on other sites

in cazul in care este cineva care are cartea sau e dispus sa o comande si sa o vanda dupa aceea,o cumpar eu cu un comision dat bineinteles. la cate experiente neplacute am avut in legatura cu cartea,mai ca ajung sa cred k sunt blestemat. nu mai am incredere in absolut nici o modalitate de comanda. am comandat multe lucruri,toate au mers ok,insa cartea asta zici k nu vrea sa vina la mine. deci repet,daca e cineva care o are sau o poate avea si o vinde,o cumpar pe loc si primeste si un comision

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.