www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cover U2


Mosh Craciun
 Share

Recommended Posts

Guest Anca Pavel

Parerea mea...mai multa forta in glas...interpretul vocal sa cante mai forte...parca putin si dictia in limba engleza trebuie lucrata, in rest e ok, e de apreciat...Succes in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Foarte cool pe partea de chitara si voce (cand am auzit chitara am zis U2 clar).

 

Daca vrei o sa o faci sa fie o piesa calumea de sine statatoare, si nu doar un exemplu de chitara si voce, trebuie lucrat la tobe, sunt prea in spate si prea repetitive, hihat-ul ala ma innebuneste.

Link to comment
Share on other sites

Foarte cool pe partea de chitara si voce (cand am auzit chitara am zis U2 clar).

 

Daca vrei o sa o faci sa fie o piesa calumea de sine statatoare, si nu doar un exemplu de chitara si voce, trebuie lucrat la tobe, sunt prea in spate si prea repetitive, hihat-ul ala ma innebuneste.

 

ms de sfat.o sa tin minte pe viitor

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

The Edge e tata delay-ului optime cu punct.

Ca sa iasa exact poti sa incerci sa pui feedback-ul f scurt, o repetare (in fel asta se exclude incarcarea nenecesara).

In multe filmari am vazut de asemenea ca nu ataca coarda cu varful penei ci cu cantul pe care in mod normal toti il tinem spre exterior. :)

Pe With or Without You, varianta originala, Edge foloseste dotted eighth delay in bpm-ul cantecului dar si un Ebow.

 

Felicitari, suna f. bine

Link to comment
Share on other sites

Ai nevoie de un Delay cu reglaj pe milisecunde ca sa iti iasa tonul de la ei,oricum a iesit pe aproape.

Imi place U2 si ascult de multa vreme,pot sa zic ca ti-a iesit :)

Felicitari.

daca stam si ne gandim mi-ar trebui mai multe ca sa am tonu lu Edge... dar ma descurc cu ce am. ms mult

 

The Edge e tata delay-ului optime cu punct.

Ca sa iasa exact poti sa incerci sa pui feedback-ul f scurt, o repetare (in fel asta se exclude incarcarea nenecesara).

In multe filmari am vazut de asemenea ca nu ataca coarda cu varful penei ci cu cantul pe care in mod normal toti il tinem spre exterior. :)

Pe With or Without You, varianta originala, Edge foloseste dotted eighth delay in bpm-ul cantecului dar si un Ebow.

 

Felicitari, suna f. bine

10x :)

Link to comment
Share on other sites

Vocalul e sub ton foarte des(nu foarte tare insa,mie-mi suna a lipsa de sustinere). Oricum destul de dragut ! :)

 

cam ii..mi-am dat seama cand am ascultat la mixaje a 2-a zi..oricum piesa a fost gata in nici 3 ore(ca inregistrare).din pacate n-am avut cum sa mai refac nimica cu vocalu ca a plecat dupa inregistrare in anglia.. oricum ms;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.