www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 90 - Backingtrack Si Inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Mihai90

Bt-ul asta e chiar tare :) Chiar daca nu exersez prea des game pentatonice sau de blues dar iti da mult mai multa placere sa canti pe el decat bt-ul anterior :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai90
Poti sa canti pe BT in ce mod vrea muschi tai , nu-i blues .

 

Se poate canta si in gama pentatonica daca insisti numa sa sune bine .

 

Stiu doar k mie in gamele astea 2 imi vine inspiratia pe BT-ul asta :)

Link to comment
Share on other sites

Se aude doar pe "left channel", bt-ul pe "right". Intentionat?

 

BT-ul se aude cum trebuie , chitara solo este trasa prea pe stanga probabil din motive de mixare , si eu m-am chinuit cu mixajul ca sa nu umbresc prea mult BT-ul , dar este greu ar lua cateva zile numai pana as gasi soundul apoi mixarea inca o zi doua si nu 30 minute , hehe.

Link to comment
Share on other sites

da se aude doar pe stanga. nu e intentionat. dar am echipament de inregistrat foarte naspa. urmeaza sa mi iau acum si un laptop si o placa de sunet profesionista externa ca sa inregistrez si eu ca oamenii.

 

nu placa nu-i profesionista !

 

placa are intrare stereo , iar tu ai intrat doar pe un singur canal in acest caz .

Practic ai nevoie de un preamp mono cu iesire pe doua canale ca sa ai acelasi semnal pe ambele intrari .Sau macar sa se lkege in scurt cele doua canale chiar pe jackul de pe cablul adaptor,Adaptotul : Jack mama 6mm jack 3mm ptr a se cupla la intrarea placii de sunet .La jackul mama se lega L si R impreuna asa vei avea semnal pe ambele canale .

S-a mai discutat si s-au dat si solutii pe rgc.ro .

 

Nu are nici un sens o "super placa" daca nu faci productie profi .Ptr a canta pe un BT mp3 este buna cam orice placa .

 

Despre sunet si conversie AD , placi de sunet sunt mai multe topicuri pe rgc.ro

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

stiu si eu unde e buba dar oricum trebuie sa schimb si pc ul si sa mi au si ceva de inregistrat digital. placa asta pe care inregistrez acuma e varza. daca ma opresc din cantat in timpul inregistrarii scade volumul si dupa aia ii ia o fractiune de secunda sa se redreseze. ma limiteaza mult d aia am zis ca mi iau altceva.

mersi oricum pentru suport :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
bine monyo!

:)

 

Bine bine, dar baga si tu ceva trilulilu hulululilulu (ai citit prea incet... dc citesti la 220BPM suna ca shredul ce am cantat :D:) )!

:P:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.