www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trigger


Trigger
 Share

Recommended Posts

E faina piesa :) Singurele obiectii care le am tin de efectele de wah sau cry baby ce le folosesti la solo cam peste tot...is chestii de gusturi personale (nu agreez mai deloc efectele astea... :) ) si eventual lasat cevat mai mult loc ptr voce in special in parte II-a a piesei ("defectul" asta il am si eu...:D) in situatia in care vrei sa fie piesa cu voce; aia tu sti...

In rest...marfa!

NoRock! :)

Link to comment
Share on other sites

cu ce?

 

 

Satanochio la felicitat pe myspace "Omule, niciodata nu am patit ce am patit azi. sa primeasca trupa mea add de la cineva din tara cu asemenea piese bestiale pe profil. Fantastic, felicitari...Trupelor romanesti le lipsesc instrumentisti ca tine" deci am vrut sa spun ca intradevar rar asa instrumentist!

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Mishteaux! Fain riff, fain solo, fain aranjament, sound qoios!

Fain balansul intre tobe si alealalte instrumente, putina "rotunjire" din mastering o sa-i dea un feel aparte!

Astept vox!

Congrats!

Link to comment
Share on other sites

Wow!

 

Multumesc frumos tuturor, ai o stare speciala cand deschizi rgc.ro si vezi la topicul tau atatea aprecieri din partea unor oameni super-valorosi!

 

:) Karpi, Cosu, GiFenRich, riffsjohn, Razvan Alexandru, hututui, dass101, guitar grl, Musaro Adriano, bolly, titus, midnight rider, costi iorga

 

Multumesc inca o data!

 

 

Acum, sa adaug cateva ceva ...

 

In primul rand, intr-adevar piesa are o structura la care s-ar preta o partitura vocala, intentia mea a fost tocmai inlocuirea acesteia cu partile solo de chitara, iar daca voi gasi un vocalist caruia sa-i placa ce fac nu voi avea retineri sa o (re)inregistrez si in aceasta varianta.

A doilea lucru ar fi despre inregistrarea in sine, realizata cu BOSS GT-8 direct in placa de sunet (CREATIVE X-FI ELITE PRO) via S/PDIF, chitara Schecter Damien FR, Cubase si EZDrummer pe post de tobar.

 

In functie de timp, sper sa finalizez cat de curand si alte idei pe care sa le postez aici.

 

Mult noroc & 10x again! Astept in continuare si alte pareri!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.