www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Karpi


finics
 Share

Recommended Posts

Discutiile din ultimele zile m-au determinat sa deschid acest topic si vreau sa aflu odata cu voi ce parere aveti despre el. O sa incep eu. De cand am intrat pe forum a fost primul user care m-a iritat cu posturile lui atotstiutoare, multe din ele obositor de urmarit pana la capat, prezent la toate duelurile cu aprecieri din partea altora de genul ; respect etern Karpi, hau hau, etc. DAR cu fiecare zi scursa am inceput sa-l apreciez pe acest OM si sa ma surprind ca de multe ori a scris inaintea mea ceea ce voiam sa scriu eu (legat de idei nu de obositoarele - dar utilele - explicatii tehnice) si nu in ultimul rand apreciez la el BUNUL SIMT care ne lipseste multora dintre noi. Deci, ce parere aveti despre Karpi?

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

O sa ma limitez in a spune atat: de cand am putut intelege, pe bune, cate ceva din ce-a spus el pe-aici, am avut destul de invatat despre chitara, elementele conexe, muzica si mine insumi. Sunt aici cativa useri in situatia asta, de care mi-e si mai drag cand au momente care atesta ca, in cele din urma, raman oameni, cu bune si mai putin bune. Cand oi ajunge mai mare, din cateva puncte de vedere, ma gandesc c-o sa inteleg si mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest pasarel

cum sa nu faca viori fender? viori electrice fac chiar :)

 

s-a zis cam tot ce era de zis despre domnu' karpi, nu am de completat, mai ales ca e imposibil sa judeci un om dupa ce scrie pe un forum

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen
enderule, din punctul asta de vedere matale esti mancat: fender nu face viori :D

uuuu, si nici macar gibson nu face :P:D;)

...

nici ibanez

ha, te-ai scos, hora fac si viori ;)

 

bre malexule :) nici fender normal (vioara) nu vreau ca e un jeg... :)

fender face viori dar mai bine s-ar abtine... de tot! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

ce bine ar fi daca am ramane macar pe un thread on topic....

Karpi, big respect! Nu sunt intotdeauna de acord cu viziunile sale, dar e un pol al linistii si corectitudinii pe acest forum!

Link to comment
Share on other sites

Cei care il cunoastem personal putem sa va spunem ca are mai mult calm,rabdare si simt al umorului live decat are pe forum (si asta nu e putin,nu?).Pe langa asta,majoritatea chitaristilor din Timisoara au studiat la un moment dat cu el (incluzandu-i pe mibu sau Adi Barar ).Arpi este un gentleman desavarsit,gata oricand sa-si imparta cunostintele cu oricine.Ceea ce e rar,again !!!.Si eu m-am luat de el la inceput din cauza posturilor fara sens si elucubratiilor.A fost mai atent de atunci :).nu mai posteaza fara a reciti ce a scris :) Practic si-a dedicat viata impartasirii experientei sale.Pretuiti acest fapt,chiar daca uneori vi se pare ca sunt prea multe detalii tehnice implicate in discutie.

asa ca :)

Link to comment
Share on other sites

cat de penal sa fii ca sa faci un post asa...

bah voi nu munciti/invatati/ceva?

iesiti la bere toata ziua macar ... !!! exista voluntariate pentru astia fara ocupatie

le ocupati astora spatiul pe server degeaba :) :)

daca vrei sa il iei de sot atunci sa imi scuzi postul ...

Edited by Burb
Link to comment
Share on other sites

Guest dau.bine

Salut

...si eu cred ca e bine sa faceti sa dispara topicul asta cit mai repede... zic si eu...

Edited by dau.bine
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.