www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Parere Aveti


Recommended Posts

Guest Don MaXxX
Nu sunt axat pe un gen anume.Am o trupa cu care cantam cover-uri diverse de la jaz pana la disco si rock&roll .Am tot incercat sa-mi fac un sound constant pe PA si n-am reusit ,asa ca vreau sa incerc varianta asta. Merci inca o data.

 

ce voicing vrei sa ai?

cati banii poti investii maximum?

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt axat pe un gen anume.Am o trupa cu care cantam cover-uri diverse de la jaz pana la disco si rock&roll .Am tot incercat sa-mi fac un sound constant pe PA si n-am reusit ,asa ca vreau sa incerc varianta asta. Merci inca o data.

 

Ai nevoie de o statie de cel putin 30W pe tuburi sau 50W pe tranzistor , luand in considerare ca ai nevoie in majoritatea cazurilor de ton " clean" , orice statie suna "clean" pana pe la 60% din puterea maxima .Dar ar mai trebui sa ai si headroom ptr ceva dinamica muzicala .Ideal ar fi un Gabriel sau un Vox pe tuburi la 30W cu doua difuri .

In orice caz ar fi bine sa ai doua difuri de 12" de randament mare .

Tu trebuie sa te auzi pe scena ca sa ai control si sa poti nuanta altfel se canta doar mecanic .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Ai nevoie de o statie de cel putin 30W pe tuburi sau 50W pe tranzistor , luand in considerare ca ai nevoie in majoritatea cazurilor de ton " clean" , orice statie suna "clean" pana pe la 60% din puterea maxima .Dar ar mai trebui sa ai si headroom ptr ceva dinamica muzicala .Ideal ar fi un Gabriel sau un Vox pe tuburi la 30W cu doua difuri .

In orice caz ar fi bine sa ai doua difuri de 12" de randament mare .

Tu trebuie sa te auzi pe scena ca sa ai control si sa poti nuanta altfel se canta doar mecanic .

multumesc karpi .Nu cred ca i-mi trebuie putere asa mare pentru ca vreau sa intru pe PA cu microfon ,asa ca banuiesc ca un clean bun m-iar fi de ajuns.

 

si pentru ca m-ati intrebat de bani....pana in 20 mil vechi

Edited by laurocontis65
Link to comment
Share on other sites

Cred cã este un amplificator foarte bun/potrivit pentru ceea ce cauți. [Îl cam trec ºi eu pe lista de proxime achiziții.]

 

Eventual întreabã la dealer-ul Laney despre prețul românesc ºi despre o eventualã probã (S.C. FBS Lines S.R.L., Gheorgheni, telefon 0266 364609 sau 0742 149959, web-site www.rolandmusic.ro)

 

...ce parere aveti vis a vis de raportul calitate-pret ?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.