www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc-isti(iste) Si Masinile(motoarele) Lor


horica
 Share

Recommended Posts

salut!

are cineva nebunia asta de a-si spala masina de 3 ori pe saptamana,de a o repara non stop,de a o ingriji mai ceva ca pe pet-ul propriu.

daca aveti poze cu caii putere din dotare sau daca aveti pasiunea asta de a tuna tot ce va pica in mana(de la lastun la trabant,de la oltcit la bmw) bagati aici poze si intamplari motoristice.

vin in curand poze si cu masinile mele(foste si prezente)

...

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

am un opel astra h 2008 1.7 cdti 120 cai, 350nm, o spal de 4 ori pe saptamana, inerior opc, woofer magnat 1500w statie jbl 800w, biXenon, neoane dedesupt (laterale fata spate), tre sa ii mai pun jante si ma gandesc la unele pe 18":). asta e a mea:*

 

mama are si ea un bmw 520 i full xenon, woofer si ea dar ceva mai slab 150 cp si la 100 schimb a 3 a:O

o spal... o data pe saptamana spre rusinea ma.

 

pozele sunt facute special pentru acest post. l-am vazut si am luat titiurile si am facut poze:P

post-3485-1218463595_thumb.jpg

post-3485-1218463609_thumb.jpg

post-3485-1218463631_thumb.jpg

post-3485-1218463636_thumb.jpg

post-3485-1218463643_thumb.jpg

post-3485-1218463653_thumb.jpg

post-3485-1218463662_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

salut!

are cineva nebunia asta de a-si spala masina de 3 ori pe saptamana,de a o repara non stop,de a o ingriji mai ceva ca pe pet-ul propriu.

daca aveti poze cu caii putere din dotare sau daca aveti pasiunea asta de a tuna tot ce va pica in mana(de la lastun la trabant,de la oltcit la bmw) bagati aici poze si intamplari motoristice.

vin in curand poze si cu masinile mele(foste si prezente)

...

 

Eu am un Smart ForFour, o spal cam 1/saptamana pt ca merg cam mult cu ea si nu prea renteaza ca se murdareste rapid, dar numai azi i-am cumparat 2 odorizante,un pack imens de servetele umede si unele uscate...macar inauntru sa fie curata:P Maine cand o spal, ii trag si o pozna.

 

A da, n-are tuning, iar sistemul audio e stock si el...cea mai frumoasa muzica din ea vine de sub capota,in valuri de cate 6500 rpm.

Edited by alexyz
Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

Eu am vreo 2. Folosite de intreaga familie ... in functie de necesitati (Bucuresti sau in afara).

Un SMART ForTwo 95CP si o Mazda 6 136CP.

Cu spalatul cam greu ... in general in weekenduri cand am timp.

post-662-1218478885_thumb.jpg

post-662-1218478966_thumb.jpg

Edited by mateiutzu
Link to comment
Share on other sites

Guest Dreamchild

Ahhh am fost gresit inteles... Nu ma refer la motoare in general (apropos ii stiu f bine pe cei de la M Trust Resita de ex.) ci la cei de o anumita tipologie, care considera masina achizitia vietii lor. Sa mai ridem putin nu?

 

Si daca mai faci si poze sprijinindu-te in cot pe ea...(pe masina) e super.

 

Si... pina la urma... haideti sa postam poze cu ciinii, si porcii de guineea pe care ii avem.. ca si ei au legatura cu muzica.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dreamchild
dreamchild...nu era vb de ce ai vrut sa exprim, ci de cum ai exprimat(ai facut acolo un mic dezacord misto...de ala cred ca zicea malex:)

 

:) daa.. :) amu am vazut ce draq de dezacord am putut sa fac. Iti dai seama ca nu mi-am dat seama... si am vazut ca n-am vazut. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

hai sa vorbim si despre vitezele maxime atinse cu jucariile si in ce conditii. incep eu:

cu astra 160km/h pe vitezometru, rezervor pe jumatate, pe bucuresti targoviste.

cu bmw, 180km/h pe amenda:)), rezervor full, autostrada soarelui saptamana trecuta.

saptamana viitoare am drum la constanta, plec cu opel, noaptea, sper sa fie liber sa fac poze la 200km/h:D

mentionez ca inca nu am permis, insa masinile au fost conduse de mama.

Link to comment
Share on other sites

hai sa vorbim si despre vitezele maxime atinse cu jucariile si in ce conditii. incep eu:

cu astra 160km/h pe vitezometru, rezervor pe jumatate, pe bucuresti targoviste.

cu bmw, 180km/h pe amenda:)), rezervor full, autostrada soarelui saptamana trecuta.

saptamana viitoare am drum la constanta, plec cu opel, noaptea, sper sa fie liber sa fac poze la 200km/h:D

mentionez ca inca nu am permis, insa masinile au fost conduse de mama.

Daca discutia a luat aceasta turnura, propun inchiderea topicului! Pentru siguranta celorlalti!

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

de ce? pana la urma este optiunea fiecaruia de a sofa cum vrea. eu nu am spus mergeti si vedeti cat prinde, am intrebat doar cu cat s-a mers... nu cred ca daca eu am intrebat asta, am instigat la ceva!

Link to comment
Share on other sites

Guest EPSYLON_CURSE
de ce? pana la urma este optiunea fiecaruia de a sofa cum vrea. eu nu am spus mergeti si vedeti cat prinde, am intrebat doar cu cat s-a mers... nu cred ca daca eu am intrebat asta, am instigat la ceva!

 

Mi se pare tare idioata chestia asta, mai ales sa te lauzi cu asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ender_Eugen

explica-mi de ce?

sau mai bine... imi cer scuze ca am postat asa ceva! hai totusi sa ramanem la subiectul initial! inca o data imi cer scuze ca sunt dobitoc;)

Edited by Ender_Eugen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.