www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Academia De Rock 22-23 August


tomy
 Share

Recommended Posts

Concertul "Academia de Rock" se va desfasura pe durata a doua zile, in speta vineri 22 august si sambata 23 august, pe scena Amfiteatrului de vara "Mihai Eminescu" (Parcul National, Bulevardul Basarabia nr 37-39) incepand cu orele 15. Intrarea va fi libera!!

In cadrul acestui concert vor canta urmatoarele trupe DeadEye Dick, NOX, Tarantula, Illuminati, Hathor, Snapjaw, Spectral, Betrayer, MG42, Bucovina, Akral Necrosis, Spitfire, Lost, Taine , Avatar, Voicies of Silence, Gothic si Trooper.

Site-ul oficial al concertului academiarock.wordpress.com.

 

So in other words be there!!!! :)

 

 

 

Site DeadEye Dick www.myspace.com/deadeyeromania

post-5535-1217947726_thumb.jpg

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Programul celor doua zile:

 

 

 

Vineri 22 August

 

15:00 – 15:30 – Illuminati

15:40 – 16:10 – Spitfire

16:20 – 16:50 – Betrayer

17:00 – 17:30 – Nexus

17:40 – 18:15 – Snapjaw

18:30 – 19:00 – Cast Adrift

19:10- 19:50 - Hathor

20:00 – 20:50 – LOST

21:00 – 21:50 – TAINE

22:00 – 23:00 - Avatar

 

Sambata 23 August

 

15:00 – 15:30 – DeadEye Dick

15:40 – 16:10 – Tarantula

16:20 – 16:50 – Akral Necrosis

17:00 - 17:35 - Spectral

17:45 – 18:20 – N.O.X

18:30 – 19:05 – MG42

19:15 – 19:50 – Legacy

20:00 – 20:50 – Voices of Silence

21:00 – 21:50 – TROOPER

22:00 – 23:00 - Gothic

Link to comment
Share on other sites

Faza e ca numele e luat si a trebuit sa schimbe numele festului.

 

Eu intreb...daca trupele canta una dupa alta...cand au timp sa se instaleze...sa faca o proba mica de sunet... :)

Vad acolo 10 minute...adica 5min desfac cei care sunt pe scena si 5 min isi pun sculele cei care urca...destul de grea incercare..mai ales pentru tobari(au cinele premier...etc)

Link to comment
Share on other sites

Faza e ca numele e luat si a trebuit sa schimbe numele festului.

 

Eu intreb...daca trupele canta una dupa alta...cand au timp sa se instaleze...sa faca o proba mica de sunet... :)

Vad acolo 10 minute...adica 5min desfac cei care sunt pe scena si 5 min isi pun sculele cei care urca...destul de grea incercare..mai ales pentru tobari(au cinele premier...etc)

 

Va fi un pic mai greu, dar sa speram ca truparii se vor ajuta intre ei in masura in care pot.

 

O alta stire: Avatar si Gothic nu vor mai concerta in cadrul Olimpiadei de Rock.

Edited by tomy
Link to comment
Share on other sites

tomy,cred ca nu stii ce inseamna sa montezi si sa strangi sculele :)-e fest,numai la tobe sa scoti toate cinelele,pedala si premierul si apoi celalat tobar sa le monteze pe ale lui dureaza cel putin 15min.+unu vrea tot in monitorul de tobe altul nu vrea sa auda toba in monitor.

Eu nu o sa stiu ce sa strang mai repede,tu crezi ca o sa pot ajuta pe cei care se urca pe scena?(e valabil pentru toti-nu din rea vointa)

Sper ca daca nu mai canta Avatar sa se mareasca perioada de pregatiri.

 

P.S.Imi pare foarte rau ca nu ma intalnesc cu cei de la Avatar,ii stiu foarte bine,suntem prieteni,canta super bine.Am inteles ca au ceva probleme cu tobarul.

Link to comment
Share on other sites

tomy,cred ca nu stii ce inseamna sa montezi si sa strangi sculele :) -e fest,numai la tobe sa scoti toate cinelele,pedala si premierul si apoi celalat tobar sa le monteze pe ale lui dureaza cel putin 15min.+unu vrea tot in monitorul de tobe altul nu vrea sa auda toba in monitor.

Eu nu o sa stiu ce sa strang mai repede,tu crezi ca o sa pot ajuta pe cei care se urca pe scena?(e valabil pentru toti-nu din rea vointa)

Sper ca daca nu mai canta Avatar sa se mareasca perioada de pregatiri.

 

P.S.Imi pare foarte rau ca nu ma intalnesc cu cei de la Avatar,ii stiu foarte bine,suntem prieteni,canta super bine.Am inteles ca au ceva probleme cu tobarul.

 

O sa dau si eu o mana de ajutor cel putin tobarilor.Eu o sa ma ocup si de lumini si de scena.Asa ca stati linisititi ca o sa fie bine.

 

Vineri nu o sa fiu de la inceput dar Sambata o sa fiu acolo toata ziua.

 

Bafta trupelor participante.

Edited by Un Tobar
Link to comment
Share on other sites

tomy,cred ca nu stii ce inseamna sa montezi si sa strangi sculele :) -e fest,numai la tobe sa scoti toate cinelele,pedala si premierul si apoi celalat tobar sa le monteze pe ale lui dureaza cel putin 15min.+unu vrea tot in monitorul de tobe altul nu vrea sa auda toba in monitor.

Eu nu o sa stiu ce sa strang mai repede,tu crezi ca o sa pot ajuta pe cei care se urca pe scena?(e valabil pentru toti-nu din rea vointa)

Sper ca daca nu mai canta Avatar sa se mareasca perioada de pregatiri.

 

La Festivalul Noisefun treaba a mers destul de repede, avand in vedere timpii acordati intre trupe, in speta 10 minute, daca imi aduc bine aminte. Ma rog, depinde foarte mult si de ce scule vor fi la fata locului si al modului in care isi vor face oamenii de la sunet treaba.

In rest toate cele bune si succes trupelor care participa la fest.

Edited by tomy
Link to comment
Share on other sites

Concertul "Academia de Rock" se va desfasura pe durata a doua zile, in speta vineri 22 august si sambata 23 august, pe scena Amfiteatrului de vara "Mihai Eminescu" (Parcul National, Bulevardul Basarabia nr 37-39) incepand cu orele 15. Intrarea va fi libera!!

In cadrul acestui concert vor canta urmatoarele trupe DeadEye Dick, NOX, Tarantula,Cast Adrift, Legacy, Illuminati, Hathor, Snapjaw, Spectral, Betrayer, MG42, , Akral Necrosis, Spitfire, Lost, Taine, Voicies of Silence si Trooper.

Site-ul oficial al concertului academiarock.wordpress.com.

 

So in other words be there!!!! :)

 

Azi incepe distractia!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Livius

Felicitari trupelor participante, a fost un event foarte frumos. Dar de ce asa putin public ? Intrarea a fost libera doar.

Edited by Livius
Link to comment
Share on other sites

Guest knightwolf256

Am si eu o intrebare : pe ce criterii au fost alese trupele ?? ca asa erau si alte trupe care meritau sa intre in finala : de genul Akral Nekrosys sau N.O.X.

Link to comment
Share on other sites

Am si eu o intrebare : pe ce criterii au fost alese trupele ?? ca asa erau si alte trupe care meritau sa intre in finala : de genul Akral Nekrosys sau N.O.X.

 

 

Eu la trupa N.O.X. am auzit niste discordante intre tobe si bass foarte urate.Si plus de asta criteriile de jurizare nu au constant doar in cat de buni sunt aia sau ailalti.

 

P.S.:eu nu am fost in juriu dar am stat langa un membru

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.